Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Pedagojik Formasyon

Pedagojik Formasyon isimli konu başlığında toplam 24 kitap bulunuyor.
  Pedagojik Formasyon kategorisindeki kitaplar
İ. Ethem Başaran

Ekinoks Yayınları

Öğrenilecek bilimsel bilgilerin çoğalması, insanın nasıl öğrendiğinin bilimsel bulguları ve eğitim bilimlerinin gelişmesi, bu konuda yetişmiş kişilerin ancak öğretmenlik yapabileceğini gösterdi ve öğretmenliğin bir meslek olmasını başlattı. Çağımızda eğitim sürecini etkileyen etkenlerin çoğalması, eğitim alanında sorunların çoğalmasına ve öğretmenin iş yükünün olağanüstü artmasına yol açtı. Öğretm..»»
Mehmet Şişman

Pegem Akademi Yayıncılık

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından eğitim fakültelerinde gerçekleştirilen yeniden yapılanma çalışmaları sonucunda, 1998–1999 öğretim yılından itibaren yeni eğitim programları uygulanmaya başlanmıştır. Daha sonra bu programlar, uygulamalar değerlendirilerek tekrar gözden geçirilip, yeniden düzenlenmiş, 2006–2007 öğretim yılından itibaren de uygulanmaya başlanmıştır. Daha önceki programlarda Öğr..»»
Kasım KıroğluCevat Elma

Pegem Akademi Yayıncılık

Bir şeyi öğrenmek için başkalarına ihtiyacımız yok. Deneme-yanılma-deneme döngüsünü sürdürerek kendi kendimize de öğrenebiliriz. Bir şeyi daha iyi öğrenmek için başkalarının deneyimlerine, bilgilerine ve yol göstericiliğine muhtacız. Öğretmek ise apayrı bir deneyimdir. Burada, hem kendimize hem de başkalarına muhtacız. Bu anlamda öğretmenlik, hem öğrenme hem de öğretmedir. Bu dengeyi kurabilen öğr..»»
Kürşad YılmazHasan Bahri Memduhoğlu

Pegem Akademi Yayıncılık

Bu kitap, öğretmen adaylarına eğitim biliminin ve öğretmenlik mesleğinin temel kavram ve bilgilerini farklı disiplinler açısından bir bütünlük içinde sunmayı, böylelikle öğretmenlik mesleğine ve eğitim bilimine yönelik olumlu bir bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktadır. Kitap, ilgililere eğitime ilişkin geniş bir bakış açısı kazandırmak amacıyla, eğitim bilimi ile ilgili kuram ve uygulamaların fel..»»
Ruhi SarpkayaAbdurrahman Tanrıöğen

Anı Yayıncılık

Etkili bir öğretmenlik mesleğinin üç temel direği bulunmaktadır: Alan bilgisi, genel kültür ve pedagojik formasyon. Bu kitap, pedagojik formasyon alanına ilk adımı atma niteliğindedir. Bu kitabın bölümlerinde ele alınan konular, öğrencilerin öğretmenlik mesleğine daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olmak üzere konunun uzmanları tarafından hazırlanmıştır. Ancak, öğrencilerin iyi bir öğretmen olabilm..»»
Kadir Keskinkılıç

Pegem Akademi Yayıncılık

İnsanlarını yetiştirme çabalarında olan ülkelerin ortak hedefleri evreni, sorunları ve çözümleri ortak algılayan bireyler yaratmalarıdır. Durum böyle olunca, sorunu anlama, bilgiye ulaşma, çözüm yolları üretme ve çözümsel bilgileri ileri yaşamlara uygulama gün geçtikçe karmaşık bir hal almaktadır. Bilgiler engelleri aşma ve geleceği yapılandırma gücüdür. Bu günün bilgileri ile geleceğin çocuğunun ..»»
Özcan DemirelZeki Kaya

Pegem Akademi Yayıncılık

Bu yapıt, öğretmenlik mesleğini ve mesleğin temelini oluşturan eğitim bilimi alanını tanıtmak amacıyla hazırlanmıştır. Bu tanıtım, öğretmenlik mesleğinde deneyim kazanmış ve daha sonra akademik kariyere girmiş eğitim fakültelerinde görevli kimi eğitimciler tarafından yapılmıştır. Bu yapıtta yer alan konular, YÖK tarafından belirlenen yeni kur tanımına uygun olarak seçilmiştir. Eğitim bilimi yaz..»»
Cemil ÖztürkAyla OktayOzana UralÖzgül Polat UnutkanOya RamazanNecla TuzcuoğluNilgün Uluser İnanRengin Zembat

Pegem Akademi Yayıncılık

Eğitim Bilimine Giriş kitabı, Prof. Dr. Ayla Oktay’ın editörlüğünde, Eğitim Fakülteleri öğrencilerine eğitime ilişkin geniş bir bakış açısı kazandırmak amacıyla, değişen program içerikleri dikkate alınarak, günümüzde eğitim alanında öne çıkan konuları da içerecek şekilde hazırlanmıştır. Eserde, öğrencilerin içinde bulunduğumuz çağın sorunlarını anlayacak ve bu sorunlara çözüm oluşturabilecek..»»
Emin KaripBahri AtaMehmet OkutanMustafa Kaleİsmail Aydoğan

Pegem Akademi Yayıncılık

Eğitimin disiplinler arası bir bilim olma özelliği, öğretmen adaylarına eğitim biliminin temel kavram ve bilgilerini farklı disiplinler açısından, fakat bir bütünlük içinde sunmayı gerektirmektedir. Eğitim Bilimine Giriş kitabı öğretmen adaylarında, eğitim öğretimde mevcut yapı ve işleyiş ile kuram ve uygulamaların felsefi, tarihsel, toplumsal, psikolojik, politik, ekonomik ve hukuksal temellerine..»»
Hasan Bacanlı

Pegem Akademi Yayıncılık

Eğitim Psikolojisinin temel konu ve kavramlarını ele alındığı bu kitabın yazılmasında, yazar alan uzmanı olmasının yanı sıra kendisini okuyucunun yerine de koyarak onun istek ve beklentilerini karşılamaya çalışmıştır. Ayrıca, öğrenme ile ilgili ilkelere uyulmaya özen gösterilmiştir. Bu düşüncelerle, farklı bir düzen ve anlayış içinde yeniden kaleme alınan kitabın, öğretmen-öğretmen adayı öğrencile..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.