Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Okul Öncesi Eğitim

Okul Öncesi Eğitim isimli konu başlığında toplam 83 kitap bulunuyor.
  Okul Öncesi Eğitim kategorisindeki kitaplar
Kolektif

İş Bankası Kültür Yayınları

Dick Whittington Londra'nın taşının toprağının altın olduğunu duyunca, kısmetini aramak için hemen yola koyuldu. Ancak büyük şehir düşündüğünden çok daha farklı bir yerdi. (Tanıtım Bülteninden) »»
Kolektif

Nakkaş Yapım ve Prodüksiyon

Yeni müfredata göre hazırlanmıştır. Çocuklarınızın harflerle tanışmasının zamanı geldi. Unutmayın ki iyi bir eğitim için iyi bir başlangıç çok önemlidir. Milli Eğitim müfredatına uygun olarak hazırlanan Alfabeyi Öğreniyorum kitabı ve DVD'si işitsel-görsel olarak harflerin ezberletilmesi değil, ses olarak sezdirilerek öğretilmesini desteklemektedir. Kitap sayfaları, yanında verilen kalem ile..»»
Ayşe Özçetin

Nobel Yayın Dağıtım

Okul öncesi eğitim kurumlarının amaçlarından birisi de çocukların zihin ve duygu gelişmesini ve iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlamaktır. Oyun, çocuklar için en uygun öğrenme yöntemidir. İyi düzenlenmiş ve donatılmış sınıflarda, çocuk özgürce davranabilmektedir. Beden ve zihin gelişmesini ile iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlamak için sanat etkinlikleri ve eğitici oyun etkinliklerine yer verilme..»»
Komisyon

Ya-Pa Yayınları

YA-PA 1981 yılında okul öncesi çocuklara yönelik yayın yapmak amacı ile kuruldu. Bu faaliyetine başladıktan sonra, alanında pek çok eksikliklerin olduğunu gördü. Örneğin; o tarihlerde "öğretmen yetiştiren" Üniversiteler olmakla birlikte aralarında işbirliği yoktu. YA-PA 1984 yılında başlattığı, on yıl sürdürdüğü "Okul Öncesi Eğitim Seminerleri" dizisi ile Üniversiteler arasında bilgi alışverişini ..»»
Nadide Yılmaz

Ya-Pa Yayınları

Toplumda görülen en önemli gelişmelerden birisi de okul öncesi eğitimdir. Son yıllarda okul öncesi eğitim alanında önemli ilerlemeler kaydedilmiştir. Yakın zamana kadar eğitim yaşı okula başlama yaşı olarak bilinirdi. Daha önce çocuğa özel bir eğitim gösterilmezdi. Çocuğun kişilik gelişimi ile okul öncesindeki yaşantısı arasında sıkı bir ilişki olduğunu bilen çok az kişi vardı. Zamanımız..»»
Ceren KapısızV. Yeşim İncesulu

Ya-Pa Yayınları

Bu Kitapta ; • Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni programına yaklaşımına uygun hedefler, haftalık program halinde işlenmiştir. • Haftalık programları açılımı, günlük programa dönüştürülmek üzere, 5 güne uyarlanacak şekilde düzenlenmiştir. • Amaç, sahada çalışan uzmanlara, öğretmenlere, öğretmen adaylarına ve öğrencilere, üzerinde çalışmak, eleştirmek ve geliştirmek için bir örnek ..»»
Jackie Silberg

Neden Kitap

Bebeğiniz ile oynayabileceğiniz yüzlerce oyun!

Çocuk gelişimi hakkındaki en popüler ve en güvenilir kitaplardan biri olan "Bebek Oyunları" sonunda çıktı!

Tamamen yeniden düzenlenmiş bu vazgeçilmez kitap, size, bebeğinizle vakit geçirirken, onun yeteneklerini nasıl inşa edeceğinizi gösteriyor. Bu günlük aktiviteleri; özgüvenin, koordinasyonun, sosyal yeteneklerin ve çok çok daha fazlasını..»»

Mesude Atay

Ya-Pa Yayınları

Anaokulu eğitim sürecinin, bir çocuğun daha sonraki yaşamını belirleyici bir süreç olduğu artık tartışmasız bir şekilde kabul edilmektedir. Ancak bu süreç yalnızca anaokulunun sorumluluğu şeklinde kabul edilemez. Eğer anaokulu aile ile bütünleşerek ve toplumsal yaşamın gereksinimlerini gözönünde bulundurarak hizmet vermeyi ilkeleri içine yerleştirebilirse, bu sürece anlam kazandıracaktır. Diğer ta..»»
Leslie Hamilton

Özgür Yayınları

Okul çağı öncesi yaşlarda çocuklar çok yaratıcı olur. Renkli kalemleri, sulu ve pastel boyaları, kâğıt ve yapıştırıcı malzemeleri çok büyük bir yaratıcılıkla kullanırlar. "Çocuklara Oyunlar: Okul çağı öncesi çocuklara yönelik basit elişleri ve boyama teknikleri"; çocuğunuzla birlikte hoşça vakit geçireceğiniz basit ve yaratıcı fikirler, oyunlar ve yöntemlerden oluşan bir kitaptır»»
Kamil ÖzerDilara Sevimay Özer

Nobel Yayın Dağıtım

Insan gelisimi üzerine çalisilmis önemli bir kaynak kitaptir. Kitaba, motor gelisimde temel kavramlar gibi gerekli bilgilerin verilmesiyle baslanmistir. Daha sonra çocuk gelisim modelleri üzerinde bol örnekli bir anlatim yapilan kitapta, motor gelisimi ilkeleri ve motor gelisimi etkileyen faktörler, büyüme ve gelisme, çesitli yaslarda motor gelisim, çocuklarda fiziksel uygunluk ve algisal motor ye..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.