Dostluk, toprak bir maşrapa gibidir, önemsiz bir nedenden birdenbire kırılır ve bir daha kullanılamaz. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Müzik Kitapları-Sözlük

Müzik Kitapları-Sözlük isimli konu başlığında toplam 7 kitap bulunuyor.
  Müzik Kitapları-Sözlük kategorisindeki kitaplar
İrkin Aktüze

Pan Yayıncılık

İrkin Aktüze`nin "Müziği Okumak" kitaplarına ek olarak hazırlanan bu ansiklopedik müzik sözlüğünde, ağırlıklı olarak Batı müziği terimlerine yer verilmiştir.

Bazı geleneksel Türk müziği ve halk müziği terimleri, yabancı ülke halk müziği çalgı ve formları, caz ve pop türleri de kitaba alınmıştır.

Önemli orkestra ve müzik kurumlarının da bulunduğu kitabın sonunda ise, ek olarak 3000 kad..»»

Vural Sözer

Remzi Kitabevi

Biyografiler, terimler,müzik biçimleri,makamlar,usuller,çalgılar, yapılar,etkinlikler ve örnek notlar.Eklerle zenginleştirilmiş, yeni bilgilerle güncellenmiş toplam 5000´e yakın madde, Müzik ve müzikçiler hakkında bilgi edinmek isteyen herkes için zengin ve güvenilir tek kaynak.»»
Feridun Çalışır

Evrensel Müzikevi Yayınları

Müzik Dili Sözlüğü»»
Murat Özden Uluç

Yurtrenkleri Yayınevi

Müzik İşaretleri ve Terimleri Sözlüğü»»
Ahmet Say

Müzik Ansiklopedisi Yayınları

Müziğin bütün bilgi dallarını içeren bu terimler sözlüğü, dünyanın en gelişkin müzik sözlüklerinden yararlanılarak hazırlanmıştır.

Bu tür kapsamlı sözlüklerin ağırlıklı konularını, müzik teorisi, çalgılar, müzik formları ve onlarla bağlantısı bakımından müzik tarihi ve müzikoloji oluşturur.

20. Yüzyılın son çeyreğinden beri sözlüklerde geleneksel ve popüler müzik türleriyle ilgili ter..»»

Yılmaz Öztuna

Orient Yayınları

Dünya erişilen sanat seviyesi açısından iki büyük musiki tanıdı. Biri Batı klasik musikisi, diğeri Türk musikisi. Batı musikisinin Bach’la son şeklini alan nazariyatı, binlerce eserle her yönden şerh edildi. Yazılan mükemmel monografiler, eksiksiz tespit edilmiş notalar, büyük icracıların pek çok orkestrayla çeşit çeşit yorumları ve ansiklopedik yayınlarla her seviyenin istifade edebileceği kül..»»

Mehmet Özbek

Ötüken Neşriyat

Türkülerimiz, hakikati olduğu gibi görüp söylemekten çekinmeyen ermişlerin ve cesur kimselerin söylemleridir. Türk insanının düşünen, soran; seven, küsen; gülen, ağlayan kalbinin içi görülür türkülerde. Onlar bizim hayat hikâyelerimizidir, bizi anlatır asırlardır. Türkülerimizdeki sırları çözebilmek, o sıcak anlatımların tadına varabilmek Türk dilinin anlatım gücündeki kudret ve zenginlikle..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.