Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Mühendislik- Genel

Mühendislik- Genel isimli konu başlığında toplam 18 kitap bulunuyor.
  Mühendislik- Genel kategorisindeki kitaplar
Yüksel SarıkayaMüşerref Önal

Gazi Kitabevi

Bu kitap kimya, makina. inşaat, endüstri, ziraat ve benzeri mühendislik bölümlerindeki öğrencilerin gereksinimleri gözönüne alınarak hazırlanmıştır. Akışkanlar, sıvılar yanında buhar ya da gazlar olmak üzere iki ana grupta toplanırlar. Burada, yalnızca sıvıların akışkanlığı üzerinde durulacaktır. Petrolün çıkarılması ve boru hatları ile istenilen yerlere taşınması sırasındaki hesaplamalar sıvılara..»»
Habib Umur

Dora Basım Yayınevi

Uludağ Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nde profesör olarak görev yapmakta ve ağırlıklı olarak akışkanlar mekaniği ile konvektif ısı transferi konuları üzerinde çalışmaktadır. Yazarın; konsantrik ve eksantrik kanallarda akışlar, non-Newtonian akışlar, eğrisel yüzeylerde sınır tabaka akışları, vorteksler, konvektif ısı transferi, hızlanan ve yavaşlayan akışlar, termik ve hidrodinamik s..»»
David J. Griffiths

Gazi Kitabevi

Bu kitap elektrik ve magnetizma üzerine, üniversitelerin sondan bir evvelki sınıfı veya son sınıfı seviyesindeki bir lisans dersi için tasarımlanmış bir ders kitabıdır. Kitap rahatlıkla iki yarıyılda işlenebilir, hatla özel konulara ayıracak (AC devreleri, sayısal yöntemler, plazma fiziği, iletim hatları, anten teorisi, vb.) zaman da kalabilir. Bir yarıyıllık bir ders makul olarak Bölüm 7`den sonr..»»
Yusuf Şahin

Gazi Kitabevi

Teknik Eğitim Fakülteleri, Mühendislik Fakülteleri ve Meslek Yüksek Okullarında okutulmakta olan "Kompozit Malzemeler" veya "İleri Malzemeler" adlı derslerde hem teorik hem de pratik yönünü kapsayıcı bu ders kitabının kolay anlaşılır olması için şekilli ve konu ile ilgili temel kavramalarla birlikte bazı analizler ve teorik formülasyonlar sunulmuş olup ezberden ziyade okuyucuyu düşündürmek amaçlan..»»
Yalçın Yüksel

Beta Basım Yayım

Son yirmi yıl içinde liman planlama ve tasarımında önemli gelişmeler meydana gelmiştir. Bu gelişmelerdeki en önemli nedenler küreselleşen dünya ve deniz taşımacılığındaki ileri teknolojilerdir. Bu gelişmelerin sonucu olarak dünya ticaretinin büyük payını elinde bulunduran ve deniz taşımacılığının kapısı olan limanlar günümüz teknolojileri kullanılarak planlanması gerekir. Doğru planla..»»
Sedat Karabay

Birsen Yayınevi

Bu kitap, günümüz dünyasının rekabetçi ortamında bilgi ve becerisiyle hayat mücadelesi vermeyi planlamış ve bu amaçla mühendislik lisans programlarını takip eden öğrenciler için tasarlanmıştır. Uluslararası kitap pazarında konu ile ilgili yazılmış pek çok kıymetli eser mevcuttur. Ancak Türkçe olarak yazılmış mekanik titreşim eserleri ne yazık ki yeterli seviyede değildir. Dolayısıyla mevcut baki..»»
İsmail SarıAltan Dombaycı

Gazi Kitabevi

Meslek Yüksekokullarının Teknik programlarında okutulan Teknolojinin Bilimsel İlkeleri Ders kitabının ardından Yine teknik programların bazı bölümlerinde okutulan ve Teknolojinin Bilimsel İlkeleri dersi temelini işleyen ve mühendislik çalışmalarında temel sayılabilecek Mühendislik Bilimi I kitabını hazırladık. Mühendislik Bilimi I kitabının içinde anlatılan konuların yalınlığı, verilen örnekler..»»
Hasan EskiÖzgür Armaneri

Gazi Kitabevi

Mühendislik Ekonomisi başlığı altında sunulan bu çalışmanın hedef kitlesi, mühendislik eğitimi gören öğrenciler olduğu kadar, "İşletme ve Proje Yönetimi" alanında kendisini geliştirme arzusu duyan yönetici ya da yönetici adayı konumundaki genç mühendislerdir. Hiç kuşkusuz her mühendislik dalında teknik uzmanlığa, bilgiye ve tecrübeye sahip olmak, mühendislik mesleğinde ve kariyerinde başarı sağ..»»
Perry H. Rahn

Gazi Kitabevi

Mühendislik jeolojisi, jeolojinin mühendisliğe uygulandığı disiplinler arası bir çalışma alanıdır. Mühendislik Jeologları Birliği (The Association of Engineering Geologists) mühendislik jeolojisini "... jeolojik verilerin, tekniklerin ve ilkelerin doğal yollarla oluşan kaya ve zemin malzemelerine veya yeraltı akışkanlarına uygulanması. Amaç, mühendislik yapılarının planlama, tasarım, inşaat, işlet..»»
Tony Waltham

Gazi Kitabevi

 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.