Dün rüya, yarın hayaldir Dünü mutlu, yarını umutlu yapan bugündür. Onun için bugüne iyi bak, Gülümse.. Halil Cibran [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Moda

Moda isimli konu başlığında toplam 17 kitap bulunuyor.
  Moda kategorisindeki kitaplar
Melis Alphan

Ayraç Yayınevi

Birçoklarına öyle görünmese de modanın ekonomik açıdan önemi kadar kültürel olarak etkisi de çok büyük. Efsanevi tasarımcı Coco Chanel`in dediği gibi moda sadece giysilerde var olan bir şey değil; moda soluduğumuz havadaki bir şey. Fikirlerle, yaşam tarzımızla, olan bitenle ilgili bir şey...

Bu kitaptaki yazılar böyle bir pencereden Türkiye`nin moda görüntüsüne bakıyor. Yer yer modayla da..»»

Özlem Çakır

Epsilon Yayınları

Ben Ne Giydiğimi Biliyor muyum? Her Ortama Uygun Giyinme Rehberiniz Türkiye’nin ilk imaj ve iletişim danışmanı olan Özlem Çakır, sade üslubu ile bir rehber niteliği taşıyan kitapta, bir parçası olduğu iş hayatında, sosyal ortamlarda, kendi katıldığı etkinlik ve davetlerde gördüklerinden yola çıkarak giyim kültüründe özellikle uygun giyim konusunu ele alıyor. Kitapta, profesyonel iş ..»»
Esen ÇoruhTuba Vural

Ya-Pa Yayınları

Türk Hazır Giyim Sektörü’nün uluslararası bir kimlik kazanma yolunda attığı önemli bir adım olan model ve çizgi satmaya başlaması ile, ihracatın rotasında hissedilir derecede değişiklikler görülmektedir. Bu değişiklikleri başarı ile yürütebilmek için, teknolojiyi kullanabilen nitelikli elemanların yetiştirilmesi gerekmektedir. Bilişim sektöründe donanım ve yazılımdaki gösterişli gelişmelere p..»»
Nur Onur

Alfa Yayınları

Bir Varmış Bir Yokmuş Herkes Çocukmuş»»
Fatma Nur BaşaranNihal ÜlgerCavidan Başar ErgenekonHalide Sarıoğlu

Ya-Pa Yayınları

Türk el sanatları geleneği içerisinde köklü bir geçmişi olan Çar-panalı Dokumacılık, günümüzde varlığını sürdürmeye çalışan maddi kültür değerlerimizdendir. Adını kullanıldığı araçtan alan ve literatüre çarpana dokuma olarak geçmiş olan bu el dokumasının, çarpananın kendisinin dokunduğu anlamını içeren bu kavram yerine, kitapta "çarpanalı dokuma" olarak ifadesi uygun görülmüştür. El dokumacıl..»»
Pantolon

Ya-Pa Yayınları

Kalıp hazırlama, giysinin vücuda uyumunu sağlayarak estetik bir değer kazandırma açısından önemlidir. Kalıp çalışmalarında basan, kullanılan ölçülerin sağlıklı ve doğru olması ile ilişkilidir. Kitaptaki temel çizimler ve kullanılan ölçü tabloları Müller çizim sisteminin değerleridir. Bu ölçülerin Türk beden ölçülerine en yakın ölçüler olduğu düşünülmektedir. Kitabın hazırlanmasında amaç;..»»
Süha Teoman

Ya-Pa Yayınları

Modelistlik; genel anlatımla modeli belli olan bir giysinin, seri üretim için kalıbını çizmek, kalıbını hazırlamak demektir. Diyebiliriz ki modelistlik; bir binanın inşa edilebilmesi için belli kaygılar göz önünde bulundurularak hesapları yapılıyor ve planı projesi çiziliyorsa modelistlikte, ona benzer bazı kaygılar göz önünde bulundurularak metot ve hesaplar ışığında bir giysinin kalıbını çıkarma..»»
Elif Jülide Dereboy

Kendi Yayını

M.Ö 3000`den - 2000`li yıllara KOSTÜM & MODA TARİHİ 200 Kostüm - Moda İllüstrasyonu

KOSTÜM MODA&TARİHİ kitabında; İlkçağ, Antik Mısır, Antik Girit, Antik Yunan, Antik Roma, Bizans, Ortaçağ, Romanesk, Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko ve 19.yüzyılın sonuna kadar geçen tarihi süreç anlatılmaktadır.

KOSTÜM TARİHİ Bölümünde; Kültür, Modaya Genel Bakış, Modayı etkileyen; Politik, Sosyal..»»


Ya-Pa Yayınları

Elektroniğin gelişmesi, makine hızlarının artması, makine spesifi-kasyonları, robotik ve otomatik paketleme alanındaki gelişmeler ve bu alanlardaki deneyim artışı sonucu tüm çorap örme makinelerinde maksimum verimlilik ve üretim artışının yakalanması sağlanmıştır. Bilgisayar ve otomasyon alanındaki başdöndürücü gelişmeler, kapasite ve özelliklerini hayranlıkla izlediğimiz bir makineyi çok kıs..»»

Ya-Pa Yayınları

Son yıllarda örme sanayindeki hızlı gelişmeler ve kapasite artışının getirdiği başarılı ihracat olanakları bu sektörün hemen her alana hizmet yelpazesini genişletmiş, verimli ve kaliteli bir üretim gerçekleştirmek işletmelerin başlıca hedefi haline gelmiştir. Birçok işletmede modernizasyona gidilmiş örme maki-nelerindeki gelişmelerin sağladığı kaliteli ürün ve müşteri beklentisi ön plana çıkm..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız