Kişilik, kendi öz düşmanını kendi öz yuvasında barındırır. Bergson [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Mimarlık

Mimarlık isimli konu başlığında toplam 99 kitap bulunuyor.
  Mimarlık kategorisindeki kitaplar
Bert BielefeldSebastian El Khouli

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

“Adım Adım” dizisi, mimarlık öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış temel bir başvuru kaynağıdır. Amacı, mimarlık disiplinindeki farklı faaliyet ve uzmanlık alanlarında yaşanan süreçleri adım adım takip ederek, bu süreçlerde karşılaşılan temel sorunları, süreçlere etki eden faktörleri ve çözüme ilişkin geliştirilen belli başlı yaklaşım ve ilkeleri, anlaşılması kolay açıklamalar ve ufuk açıcı öne..»»
Kari Jormakka

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

"Adım Adım" dizisi, mimarlık öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış temel bir başvuru kaynağıdır. Amacı, mimarlık disiplinindeki farklı faaliyet ve uzmanlık alanlarında yaşanan süreçleri adım adım takip ederek, bu süreçlerde karşılaşılan temel sorunları, süreçlere etki eden faktörleri ve çözüme ilişkin geliştirilen belli başlı yaklaşım ve ilkeleri, anlaşılması kolay açıklamalar ve ufuk açıcı ö..»»
Hakan KeskinMusa Atar

Gazi Kitabevi

Mustafa Sahin

Ege Yayınları

"Ülkemizin mimarlık tarihini incelerken ilk akla gelen eser Magnesia a.M. Tapmağı ve onun mimarı Hermogenes´dir. Anadolu mimarlık tarihi açısından çok önemli olmasına karşın Hermogenes hakkında bu güne kadar hiçbir Türkçe yayın yapılmamıştır. Mustafa Şahin tarafından yapılan bu çalışma ile hem bu önemli boşluk doldurulmakta, hem de mimar hakkında tartışılagelen sorunlar aydınlığa kavuşmaktadır. ..»»
Necati İnceoğlu

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

1930 - 40 yılları arası, Türkiye`de mimarlık eğitiminde ve Türk Mimarlığı`nda önemli bir yer tutar. Cumhuriyet Devrimleri`nin önemli bölümü bu dönemde gerçekleşmiş, 1933 yılında, Üniversite reformu ile Darülfünun İstanbul Üniversitesi`ne dönüşmüş, Güzel Sanatlar Akademisi`nde gelenekçi çizgi terk edilip, modern anlayışa geçilmiştir. O yıllar İTÜ Mimarlık Fakültesi`nin de temelinin atılmaya başl..»»

Ali Cengizkan

Arkadaş Yayınevi

Ankara`nın İlk Planı-1924-25 Lörcher Planı Bu kitap, Ankara`nın I. Dünya Savaşı sonrasından Kurtuluş Savaşı ve sonrasındaki `kalıcı düzene geçişi` belirleyen durumu,1922-1928 yılları arasında ortaya çıkan kentleşme ve modernleşme konusundaki arayışlarını, bunların gündeme getirdiği planlama ve yerleşim kararlarını birinci elden yeniden öğrenmemizi ve yorumlamamızı sağlıyor. Çalışmada sunulan..»»
Doğan Hasol

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

Mimarlık Sözlüğü çalışmalarına 1968`de başladım. İlk sözcükten bu yana aralıklı olarak yedi yıl çalışmışım. İtiraf etmeliyim ki, uzun süren, çok zevkli ama çok güç bir araştırma oldu. Nakış titizliği ve peygamber sabrı gerektiren böylesine bir çalışmanın daha önce bitmesini beklemenin biraz saflık olduğunu geç anladım.

Türkçede benzer çalışmaların yaygın olmaması, kaynakların azlığı araştırma..»»

Alex Sanchez Vidiella

Loft Publications

Kitap gerçek ekolojik mimarlık alanında isim yapmış, çalışmalarıyla ekolojik mimarlığın ne olması gerektiği konusunda topluma yön göstermiş önemli tasarımcıların kamusal, kurumsal, konut ve kentsel tasarım kategorilerindeki güncel projelerine odaklanıyor. (Tanıtım Bülteninden) »»
Martin Nicholas Kunz

Loft Publications

Dünyanın değişik ülkelerinden farklı tasarım anlayışlarını yerel dokunuşlarla zenginleştiren kent, kır ve sahil otellerini sayfalarına taşıyan bu kapsamlı kitap en iyi modern otelleri bir araya getiriyor. Yüzlerce nefes kesici fotoğrafla süslü 648 sayfalık yayın mimar ve iç mimarlar kadar seyahatlerini yeryüzü cennetlerine konumlanmış en iyi otellerde geçirmek isteyenler için de ideal. Çığır aça..»»
Hans Sarkowicz

Dost Kitabevi Yayınları

Bahçeler ve parkları konu edinen bu kitap, sadece botaniğin uygarlık tarihi boyunca kentleşme üzerindeki baskın vurgusunu değil, antik çağlardan günümüze kadar varlığını sürdürmüş bir ``bahçe grameri``nin de temel dayanak noktalarını gözler önüne seriyor. İnsanlığın en eski dönemlerinden beri, ihtişamın ve zenginliğin olduğu kadar yaşama has birincil önceliklerin de aynası olan bahçeler ve parklar..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »