Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Medya

Medya isimli konu başlığında toplam 78 kitap bulunuyor.
  Medya kategorisindeki kitaplar
Ahmet Vural

Elit Kültür Yayınları

Bir tomar kağıt, nasıl kitap haline dönüşüyor? İşte bu kitapta, bunun hikayesini bulacaksınız. Bu arada yayıncılığı öğrenirken, yayın dünyamız hakkında önemli bilgilere ulaşmış olacaksınız. Bölüm başlarında, elinizde tuttuğunuz kitap için neler yaptığımızı anlatacağız. Böylece, bir kitabın üretiminden satışına kadar, merak edilen bütün bilgileri, örnek bir kitap üzerinden ve özet bir şekil..»»
Hüseyin Köse

Yirmi Dört Yayınları

»»
Oray Eğin

Güncel Yayıncılık

Sekreterine bilgisayar aldıramayan yayın yönetmenleri, kapıyı vurup çıkamayanlar, maaş alabilmek için tetikçilik yapanlar, sınıf atlama çabasında gazeteciler, başka masaları dinleyip patronlarına yetiştirenler, meslektaşlarını hedef gösteren ve tutuklanmasını isteyen köşe yazarları, psikolojik harbin mimarları, aklı almadığı cehalet örneklerine imza atanlar, kitap satmak için zulüm gördüğünü söyle..»»
Ece Temelkuran

Everest Yayınları

Ben, yeryüzü kayıtları tutan biriyim. "Hakikat işçisi" deyin, "yazı gündelikçisi" deyin; hükmü bir gün süren gazete kağıtlarına yazılar yazıyorum. Benden önce gelmiş, benden sonra gelecek olan benzerlerim gibi, insanlığın daha adaletli ve vicdanlı olabileceğini hatırlatıyorum. Ben, dünyaya bakan biriyim. Dünyaya bakmak işini "meslek" olarak yapmaya başladığımda, dünya ve Türkiye, daha önce ..»»
Fadime Özkan

Okur Kitaplığı

Fuat Keyman - Sedat Laçiner - Ümit Fırat - Akın Özçer - Faruk Loğoğlu - Tarık Ziya Ekinci - Yankı Yazgan - Ayhan Aktar - Altan Tan - Metin Heper Bekir Ağırdır - Bejan Matur - Doğu Ergil - Nevzat Kösoğlu - Mustafa Çağrıcı - Yalçın Akdoğan - Selahattin Demirtaş - Seyyid Haşim Haşimi - İhsan Bal - Mehmet Atak - Aytekin Geleri - Hüseyin Çelik - Orhan Miroğlu - Mümtaz'er Türköne - Cevat Öneş - Süley..»»
İsa Kayaalp

Nesil Yayınları

İletişim mekanı Taif. hedef Taifler. Bir fert Taifliler'le iletişim kurmak istiyor. İletişim en uygar aracı olan "söz"le onlara sesleniyor. Onlar bu sözü dinlemiyorlar, fakat o söz söylemeye devam ediyor. Onlar yine dinlemiyorlar. O, gene söz söylüyor. Bu defa Taifler taş alıyorlar ellerine ve "söz"e karşı taş fırlatıyorlar, fakat gene "söz" söylüyor. Onlar taş attıkça, o, söz söylemeye devam ed..»»
Gürbüz Evren

Karınca Yayınları

Gazeteci, yapısı gereği muhaliftir. Gazeteci araştırır, sorgular, yazarken de eğilip bükülmez. Kimseye yaranacağım derdine düşmeden, sadece gerçekleri söyler, doğruları yazar. Artık Türkiye'de bilgisayarını kullanmaktan, araştırma amaçlı topladığı belgelerini bulundurmaktan, haber kaynaklarına ulaşmaktan, notlar almaktan, telefon görüşmesi yapmaktan çekinen gazeteci gerçeği ile karşı karşıya..»»
Gürsel Aytaç

Hece Yayınları

Kitle ile iletişim araçlarının yaygınlaşması ve etki gücünün anlaşılması, özellikle 1980'li yıllardan başlayarak yoğunlaşan medya teorileri araştırmalarına neden oldu. Medya üzerine kurumsal araştırmalar, kimi yerde edebiyat biliminin yanı sıra, kimi yerde de genel edebiyat biliminin çatısı altında yürütülmekte. Amerikalı araştırmacıların başı çektiği iletişim bilimi yayınlarının yanı sıra, Alma..»»
Emily Liebert

Derin Kitap

40 yıl sonra bir araya gelen kız kardeşler. Kimsesiz bir çocuğu evlat edinen bir çift. Organ bağışında bulunulan bir anne. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, Facebook adında bir sosyal paylaşım ağı vardı. Dünyanın her yanından insanları buluşturan bu ağ, yeni aşkların ve dostlukların doğmasına, insanların yeni bir kariyere ya da hayata başlamalarına, hatta donör bulmalarına bile yardımcı ol..»»
Çetin Yiğenoğlu

Gendaş Kültür

Ülkemizde geçen yüzyılın son çeyreğinde yaşanan değişim ve dönüşüm sürecinin gazeteci, yazar tanıklarından biri olan Yiğenoğlu, "GASTECİ"yi yazmaya karar verdiğinde Özdemir Asaf'ın "kirlilikte birinciliği beyazın aldığı" ünlü dizelerden etkilenmiştir. Bütün mesleklerin "aynı hızla kirlendiği" sözkonusu dönemde, meslekler arasında beyaza benzettiği mesleğine, gazeteciliğe çevirmiştir objektifini...»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.