Unutma ki, ağzında bal olan arının, kuyruğunda da iğnesi vardır. John Lyly [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Masal Kitapları

Masal Kitapları isimli konu başlığında toplam 535 kitap bulunuyor.
  Masal Kitapları kategorisindeki kitaplar
Jülide Denizci

Net Yayıncılık

11 KLASIK MASAL CILT 1»»
Jülide Denizci

Net Yayıncılık

11 KLASIK MASAL CILT 2»»
Nurşen Şirin

Timaş Yayınları

Set'in İçindekiler Sarı Vosvosun Karın Ağrısı Fokun Yavrusu Kalbin Kilidi Söz Dinlemeyen Yelkenli Rüzgargülü ile Yeldeğirmeni Gül Anne Bulutsu Görevlerim Mik İle Rop Kibarlıktan Anlayan Dev Hayalleri Sevmeyen Kral »»
Ethem Kara

Nesil Çocuk Yayınları

Ha, hıı! Biri masal mı dedi? Kim görmediğimi gördü, işitmediğimi duydu? Ben uyurken burada, Ormanda neler oldu, neler bitti? Ben miskin, uykucu değilim! Göreceksiniz cin gibiyim, cin! Karıncaya bakıp aldanmayın. O hamarat da ben tembelim sanmayın. Anlattıklarım, hep görüp duyduklarım... Gezerim her yerini ben bu ormanın. Hikâyelerimi önce bir dinleyin. Sonra da ister inanın, İster..»»
Kolektif

Çilek Yayınları

Kiaoçe, adaletiyle ün salmış bir Çin hükümdarıydı. Sarayının duvalarında şöyle levhalar okunurdu: Bir tek adaletsizlik, bir ülkeyi batırmaya yeter. Haksız yere bir karıncanın incindiğini görmek, on yedi oğlumun ateşte yakıldığını görmekten daha acı gelir bana. (Kitabın İçinden) »»
Niran Elçi

Tudem Yayınları

Cimcime Civciv Nasıl Cadı Oldu? Yazar kimliğinin yanı sıra çevirmenliğiyle de tanınan Niran Elçi'den sevimli mi sevimli bir çocuk romanı: Adamı Zorla Cadı Yaparlar. Esmer teni, kıvır kıvır saçları, kısacık boyu ve cin bakışlarıyla bitirim bir kız çocuğu olan Cemile Civciv, nam-ı diğer Cimcime, son günlerde çok dertlidir. Tüm şirinliğine rağmen dış görünüşünü beğenmeyen Cimcime'nin canını sık..»»
Kolektif

Cumhuriyet Kitapları

Batı Afrika kökenli bu masallarda, insanların bir arada yaşadıkları hayvanlar canlanıyor sanki... Aslanların, panterlerin kükremelerini; tepinen zebraların kişnemelerini; gergedanlann, su aygırlarının homurtularını, fillerin borazan misali seslerini, ağaç tepelerindeki baykuşların, adını bilmediğimiz yüzlerce kuşun, böceğin konserini duyar gibi oluyoruz. İnsanlar, yorucu bir gününün sonunda a..»»
Ercan Dinçer

Polat Kitapçılık

Kızıl tilki kurnazlığı ile övünür dururdu. Kurnazdı da. Ama bilmediği bir şey vardı. O da kurnazlıkla bilgeliğin aynı şey olmadığıydı. Orman hayvanlarının, bilge diye söz ettikleri, yaşlı kaplumbağanın ününü çok duymuştu. Onu çok merak ediyordu. Kaplumbağayı bulup tanışmaya karar verdi. (Kitabın İçinden) »»
Kolektif

Timaş Yayınları

Uzaklardan Gelen Amca Uzun yıllar önce, uzak çok uzak Doğu ülkelerinden birinde "Alaaddin" isminde bir genç yaşarmış. Onun yaşadığı ülkenin sokaklarında bin bir çeşit tütsü yakılırmış. Yanan tütsülerden havaya baş döndürücü kokular yayılırmış. Bu ülkenin dükkanlarında, rengarenk ipek kumaşlar, birbirinden ilginç süs eşyaları, oyuncaklar satılırmış... (Kitabın İçinden) »»
Anonim

Timaş Yayınları

Dünya Masalları Timaş’ta çocuklarla buluşmaya devam ediyor… Doğu ve Batı’nın en çok okunan en güzel masallarını bu seride bulacaksınız. Bu masalları 2-3. sınıf öğrencileri okuyabilir, 5-7 yaş grubu çocuklar ise keyifle dinleyebilirler… “…Alaaddin, aşağı aranlıklar içinde ‘Bu adam amcam olsaydı, beni yuk çekip çıkarırdı. Demek yalancının biriymiş, ona inanmakla hata etmişim.’ diye düşünmüş. İ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız