Sorunlar onları yaratanların mantığı ile çözümlenemez. Einstein [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Klasik Müzik

Klasik Müzik isimli konu başlığında toplam 13 kitap bulunuyor.
  Klasik Müzik kategorisindeki kitaplar
Nazan İpşiroğlu

Pan Yayıncılık

Klee, Chillida, Macke, Braque, Feininger, Dufy... ve daha başkaları. Bach`ın müziğinden nasıl etkilendiler? Bu çok yanlı ve çok katmanlı müzik hangi sanatçıyı hangi yanıyla etkiledi? Etkiler resimlere nasıl yansıdı?

Uzun süreden beri resim-müzik ilişkileri üzerinde çalışan Nazan İpşiroğlu bu kitabında, sanatçıların ilgilerinin, neden Bach`ın döneminden bir başka bestecide değil de Bach`d..»»

Ozan Tunca

Boyut Yayın Grubu

60 dakikada Klasik Müzik(CD-Kitap) ile klasik müziğin bekli de hiç açmadığınız o kapısını açıp, içeri girdikten sonra nasıl bir haz aldığınıza siz de inanamayacaksınız. Klasik müziğin benzersiz dünyasına adım atın! İyi bir klasik müzik dinleyicisi olabilmek için sadece 60 dakikanızı ayırmanız yeterli. Doç Dr. Ozan Tunca tarafından kaleme alınan 60 Dakikada Klasik Müzik, Barok dönem..»»
Cenk Güray

Pan Yayıncılık

Makam kuramı ve temelindeki edvar geleneği, geleneksel müziğin üretimi ve aktarımı işlevine ek olarak Anadolu insanının kültürüne dair çok önemli bilgileri de içinde barındırmaktadır. Dolayısıyla, bu kuramın geçmişiyle bağlantı kurularak hatırlanması hem geleneksel müzik üretiminin kökleriyle tutarlı olarak yaşamasını hem de toplumumuzun kültür kimliğini daha ayrıntılı bir şekilde algılamasını s..»»
Walter Strauss***

Doruk Yayınları

...

Sonra yeni binaya taşınıldı.Zuck yaslanmıştı.Yeni bine bu yakarıyı tanımıyordu.Arada bir duyulsa da bu tınılar sağır duvarlara bir seş söylemiyordu.Ona yabancıydı.Onu hiç içine sindiremedi.Bu duvalar, huzuru, bilgeliği ve barışı henüz tanımıyordu.Tanıyacak fırsatı da kaçırmıştı.Çünkü o `gül bahçesi` bu binanın hiçbir duvarına dayanmıyordu artık.O bina, gel-gitle bir yükselip, bir alçala..»»

Feridun Hürel

Say Yayınları

"Bu kitap işitme duyumuzun gelişimiyle ilgili."

Kitabın yazarı, efsanevi Üç Hürel grubunun solisti, bestecisi ve söz yazarı Feridun Hürel böyle diyor, "Müzik dinlemek, kimi zaman müzik yapmaktan daha zordur" diye ekliyor ve devam ediyor.

"11. yüzyılda Avrupa`da başlayan, 17. yüzyılda Johann Sebestian Bach`la zirvesine ulaşan ve günümüze kadar devam eden, genel tabirle Klasik Müzik diye..»»

Naile Mehtiyeva

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi

Konser Kılavuzu, dünya müzik literatürünü Barok dönemden çağdaş müziğe uzanan çeşitli ulusal okulların kompozitörlerinin belli başlı eserlerini içermektedirn analizi, senfoni ve çeşitli türlerin tarihsel gelişimi hakkında bilgi verilir. Kitap üslup ve terminoloji açısından nettir. »»
Ömer Lütfi Erol

Yurtrenkleri Yayınevi

Müziğin Sırrı "Dinleyiciler İçin Notlar" Cd`li Ciltli»»
Faruk Yener

Remzi Kitabevi

Kültürel eğitim açısından büyük önem taşıyan uluslararası sanat müziği, daha iyi anlaşılabilmesi ve özümsenebilmesi için, bazı yardımcı bilgileri zorunlu kılar. Faruk Yener`in hazırladığı ve bu yeni basımında eklerle genişlettiği Müzik Kılavuzu, sanata ve müziğe tutkun olanlara, müzik öğrenen ve öğretenlere, daima güzeli ve iyiyi arayanlara yönelik bir başvuru kaynağıdır. Müzik Kıla..»»
İsmail Lütfü Erol

Yurtrenkleri Yayınevi

Amacım; insan etkinliğinde erişilebilecek en yüksek, insanla doğrudan ilintili en gelişmiş organizasyon örneği denilebilecek "Klasik Müziğin" gereği gibi dinlenebilmesine katkıdır. Klasik Müziğin gereği gibi dinlenmesinden ne anlaşılmalıdır? Bu soruya verilecek karşılığın kitapta yer aldığını söyleyebilirim. Ancak bir ipucu olarak şöyle ifade edilebilir; "Klasik Müzik" bir ortak üründür ve birlikt..»»
Matthew Rye (Genel Editör)Hilal Doğanay (Editör)

Caretta Yayıncılık

Klasik müzikseverler için vazgeçilmez kaynak. Pek çok farklı dile çevrilen ve klasik müzik severler için tam anlamıyla bir referans kitabı olmasının yanı sıra, kendine özgü diliyle de zevkle okunan 960 sayfalık bu dev eser, “1001” Serisi’nin 4. kitabı olma özelliğini taşıyor. Serinin diğer 3 kitabında olduğu gibi, Ölmeden Önce Dinlemeniz Gereken 1001 Klasik Müzik’te de çok dikkatli ve..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.