Sorunlar onları yaratanların mantığı ile çözümlenemez. Einstein [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Kıymetli Evrak Hukuku

Kıymetli Evrak Hukuku isimli konu başlığında toplam 7 kitap bulunuyor.
  Kıymetli Evrak Hukuku kategorisindeki kitaplar
Nazif Kaçak

Seçkin Yayıncılık

5. Baskısını yapan ve 14.12.2009 tarihli 5941 sayılı Yeni Çek Kanunu Değişikliklerinin de işlendiği güncellenmiş çalışma açıklamalı ve içtihatlı olarak hazırlanmıştır. Kitapta, bono, poliçe ve çekin unsurları ayrı ayrı incelenmiştir. Ayrıca "Kambiyo senetlerine dayalı ihtiyati hacze ilişkin içtihatlar" bölümü eklenmiştir. Kullanıcının uygulamanın tüm yönlerine eksiksiz hakim olması için, uygun düş..»»
Izzet Özgenç

Seçkin Yayıncılık

Amaç ve Kapsam Bankanın Araştırma Yükümlülüğü, Çek Hesapları ve Çek Defterleri İbraz, Ödeme, Çekin Karşılıksız Olduğunun Tespiti ve Gecikme Cezası Bankaların Bildirim Yükümlülüğü Ceza Sorumluluğu, Çek Düzenleme ve Çek Hesabı Açma Yasağı Etkin Pişmanlık ve Yasak Kararının Kaldırılması Diğer Ceza Hükümleri Hesaben Ödeme Yürürlükten Kaldırılan Mevzuat Geçi..»»
Halil CanSemih Güner

Siyasal Kitabevi

Hisse senetlerinden sigorta poliçelerine kadar bir dizi kıymetli evrak, ilgililer arasında bir dizi hukuksal ilişki doğurmaktadır. Bu ilişkilerin hukuksal boyutlarının sistematik bir tutarlılık içinde ortaya konulması ve bu ihtiyacı karşılamaya hazır bir kitap...»»
Ahmet Battal

Gazi Kitabevi

Kitabın da içinde yer aldığı serinin ortak özelliği, konuların olabildiğince basit bir bir üslupla ele alınmış olmasıdır. Ancak "kolay"lık bu kitap için oldukça sınırlı bir kavramdır. Zira Kıymetli Evrak Hukuku, Hukuk dalları içinde anlaşılması ve uygulanması en zor olan dallardan biridir. »»
Hüseyin Ülgen

Vedat Kitapçılık

Kıymetli Evrak Hukuku»»
Hasan Pulaşlı

Adalet Yayınevi

Kıymetli Evrak kitabının 8. baskısından sonra Ticaret Kanununda ve özellikle Çek Kanunu olarak anılan 3167 sayılı Kanunda, 5838 sayılı Kanunla iki önemli değişiklik yapılmıştır. Bunlardan birisi, vadeli çek uygulamasına 31. 12. 2009 tarihine kadar izin verilmesi, diğerin ise, TTK m. 711/III hükmünün yasadan tümden çıkarılmış olmasıdır. Bu değişikler karşısında yeni ve bundan sonraki gelişmeler 9. ..»»
Fırat Öztan

Turhan Kitabevi

Önemli değişiklikler göz önünde bulunduruldu.Bu suretle kitap azami ölçüde güncelleştirilmiş oldu. Senetler Hukuku, öte yandan, Özel Hukuk`un sistemi içinde tam anlamıyla sınırda kalan br alandır; öyle ki, bir yandan Borçlar Hukuku ile, bir yandan Şirketler Hukuku ile, bir yandan da Eşya Hukuku ile bağlantılıdır ve bir alacak hakkını, ortaklıktan kaynaklanan bir hakkı ve Eşya Hukuku ile ilgi..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.