Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Kanser

Kanser isimli konu başlığında toplam 28 kitap bulunuyor.
  Kanser kategorisindeki kitaplar
Süha Aydın

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Meme kanserinde kendi kendine nasıl muayene yapılır? Erkeklerde meme kanseri olur mu? Meme kanserinde cerrahi tedavi nasıl uygulanır? Estetik meme yapımı ne demektir? Tedavi sonrası hastanın takibi nasıl yapılır? Söyleşi-Tamer Akça»»
Zeynep Korel

Epsilon Yayınları

21 Eylül 2005... Saat: 13:30... Koca çınar devrildi. Babamı, Tanju Korel`i kaybettik. Onsuz hayat da, onu anlatmak da çok zor. Ama babamı yaşatmak için, onun yine aramızda olduğunu hissetmek için ve tabii insanlara ``Sigara ve stres kanserin en iyi dostudur. Özellikle sigara içmek, göz göre göre intihar etmektir. Bakın, babam iyi beslenen, spora düşkün biri bile sigara ve strese yenildi...`` ..»»

Ayşe Şenel Girgin

Cumhuriyet Kitapları

Ayşe Şenel Girgin, deneyimli bir gazeteci, iki çocuk büyütmüş bir anne, yaşamın zorluklarıyla yılmadan mücadele ederek, yaşama sevincini hiç yitirmeden yıllar geçirmiş bir savaşçı… Şimdi de çağın hastalığı ‘kanser’le savaşıyor sekiz yıldır; ve bu mücadeleyi de yitirmeyeceğine yürekten inanıyor… Bu kitabı, kanserle savaşanlara bir ışık olsun diye yazdı… »»
Nan LuEllen Schaplowsky

Omega Yayınları

Geleneksel Çin Tıbbı asırlardır Çin’de milyonlarca kanser hastasına yardım etmiş, kanser riskini azaltmada ve kanserin asıl sebebini teşhis ve tedavi etmede uzmanlaşmıştır. Çin tıbbı Batılı kanser tedavilerini tamamlayan, zamanın sınavından geçmiş, doğal ve güvenilir pek çok şifa yöntemi sunmaktadır. Göğüs kanseri teşhisi konulmuş, ameliyat, kemoterapi ya da radyasyon tedavisi görecek olan..»»
Kolektif

Resital - Kaizen Yayıncılık

Güçlü Yaşa»»
İlhami Güneral

Arma Yayınları

Kanserden Korkma ve Doktorunuzun Söyleyemedikleri adlı kitaplarım özellikle genç meslektaşlarımda derin yankılara neden oldu.

Ne yazık ki ilim tarihinde daima şahit olduğumuz kimi otoritelerin tutuculuğu ve de bazen ihanete varan davranışları, gerek meslektaşlarım gerekse hastalarımda tereddütler uyandırdı.

Bu tereddüt..»»
Gareth Rees

Morpa Kültür Yayınları

Yirminci yüzyılda kanser giderek daha yaygın hale geliyor. Ancak, aynı zamanda tamamen iyileşme şansı da sürekli olarak artıyor. Üstelik, henüz tamamen iyileşme şansına sahip olmayanlar da daha uzun yaşıyor ve yaşam kaliteleri yükseliyor. bu kitap belli kanser türlerinin ayrıntıları üzerinde durmuyor. Ancak kanserin niteliği konusunda bilinenlere, kanserli hastalar için neler yapılabileceğine ve k..»»
Tülay Sağlam

Sam Yayınları

Bundan bir yıl önce gözlerimi uzaklara dikip, gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilmediğim hayaller kurardım kendime ve hayata dair. Ve bir gün kansere yakalandığımı öğrendim uzun, bir o kadar yorucu, bir o kadar zor ve zahmetli süreç geçirdim.

Bu kitap, bir kadının kanseri nasıl yaşadığını, kanseri yaşarken neler hissettiğini ve..»»
Elif Ergu

Epsilon Yayınları

Meme kanseri deneyimi yaşayan kadınların öykülerini okuduğunuzda göreceksiniz, bu kadınlar artık daha kadın, daha insan, yaşama daha bağlı.

Biliyorum, birçoğunuz bu kitabı okumaya başladığınızda elini memesine götürecek. Eliniz her memenize gittiğinde "erken tanı"yı aklınıza getirin ve bugüne kadar memenizi bir doktora göstermediyseniz, kafanıza bir gün koyun ve doktora gidin.

Bu kita..»»

Samuel S. Epstein

Domino Yayınları

Son dönemde kanser görülme oranları salgın boyutlarına ulaşmıştır, şu an hemen hemen her iki erkekten biri ve üç kadından biri, hatta daha fazlası hayatları boyunca kansere yakalanmaktadır. Daha tedirgin edici olan ise bu çok yüksek kanser or»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.