Başarı tek başına elde edilemez. Emeği dokunan herkesle mutluluğu paylaşanlar, daha büyük başarılara ulaşır. Dr.Faruk Bayülkem [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Kadın Psikolojisi

Kadın Psikolojisi isimli konu başlığında toplam 32 kitap bulunuyor.
  Kadın Psikolojisi kategorisindeki kitaplar
Ayşe Giraud

Sistem Yayıncılık

Eskiden kadının görevi sadece evi ve çocuklarıyla ilgilenmekti. İstisnalar dışında, kocasının hali vakti yerinde olan kadın evinin kadını olurdu. Oysa şimdi, çalışmazsak sosyal olarak bir hiçiz. Sadece çalışmak da yetmiyor. Hayatın stresiyle başa çıkabilmek, sağlıklı yaşayabilmek için spor yapmak, hatta hobilere zaman ayırmak da gerekiyor... Üstelik onları da iyi yapmamız bekleniyor.

Dengel..»»

Cengiz ÖzakıncıNilgün Belgün

Filika Yayınları

Sözünü sakınmayan, yanılgılarını itiraf etmekten korkmayan, dobra bir kadın ve dobra bir erkek... İkisi de sonuna dek açık sözlü, sansürsüz ve inatçı. İkisi de başkalarının ne diyeceğini hiç umursamıyor... İlk aşklarını 70`li yılların büyülü ortamında başkalarıyla yaşayan Nilgün Belgün ve Cengiz Özakıncı, günümüzde giderek yok olan aşkı kurtarmak üzere, `Aşk, yeniden` dediler ve el ele verip aş..»»

Linda Papadopoulos

Doğan Kitap

Erkek arkadaşına, “Doğum günüm için özel bir şey yapmana gerek yok” deyip, yapmadığında da üzülen her kadın için vazgeçilmez bir ilişki rehberi. Çok kolay olmalı aslında. İnsanların yüzyıllar alan gelişimi, sosyalleşme ve uygarlaşma süreci bir işe yaramış olmalı. Erkekleri uzaya, kadınları oy kabinine yolladık, klonlama yoluyla oldukça etkileyici minik bir koyun yarattık. Ama iş karşı..»»
Ece ÖzbaşSertaç Şenbahçe

New Age Yayınları

Bu kitap, iki kadının konulara kendi bakış açılarıyla bakıp farklı öykülerle değerlendirmelerini anlatıyor.Düşünebiliyor musunuz, bir konu iki kadın.. Bir kadının görüşü bile önemliyken iki kadının görüşü bulunmayacak bir nimet.Kitabı okuduğunuzda, aynı olaylarda kadınların neden farklı tepkiler gösterdiğini anlayacaksınız. Bu kitap kadınları anlamanıza yardımcı olacak mı bilmem, çünk..»»
Mustafa Topkara

Karma Yayınları

Kadın duyguları yaşamaz, kullanır... Kadın anlaşılmak ister... Kadın acımasızca eleştirir... Kadın bağırıp çağırır.. Kadın alışveriş tutkunudur... Kadın duygularını bastırır... Kadın bekler... Kadın bencil bir çocuktur... Kadın hissettiği gibi davranmaz... Kadın yargılar... Kadın her zaman şikâyet eder... Kadınlar kıskanmayı bilmez... Kadın suçlar... Kadın yoğun ilgi bekler... Kadın kapris yapa..»»

Esin Acıman

Remzi Kitabevi

Bu bir kadın olma serüveninin kitabıdır...

Kadın doğmuş olmak bir kimliktir. Ancak kadın olmak, içinde yaşanmışlık barındıran, deneyim ve bilgelik gerektiren bir süreçtir.

Bu kitap, kadının, onu bilgeliğe götüren acılardan bir şekilde nasibini almış olması gerektiğini vurguluyor.

Kadın olmanın serüvenli bir yolculuk olduğunu, emek ve kaderin işbirliğinde, yıllara bölünen an..»»

Simone De Beauvoir

Payel Yayınevi

KADIN IKINCI CINS GENC KIZLIK CAGI»»
Willa Shalit (Editör)

Paloma Yayınevi

Bir kız olarak büyümek ne anlama geliyor? Ya da büyüyüp bir kadın olmak? Bunlar, içlerinden pek çoğunun yazar, aktris, tiyatro sanatçısı, müzisyen, gazeteci ya da aktivistin olduğu bir grup sıra dışı kadına yöneltilen sorular.

Bu başarılı kadınların söz konusu soruları yanıtlamak için anlattıkları hikâyeler, bize onların basında ya da televizyonlarda tanıtıldıklarından çok farklı oldukla..»»

Evelyn Reed

Yazın

`Kadın, birşeylerin satınalıcısı olmaya indirgendiğinde, korkunç yarış içindeki çılgınca uğraşının `karısı ve çocukları` için gerekli olduğuna kendini inandıran koca da `evdeki bir eşya` haline gelir. Her türlü süs eşyasıyla doldurulmuş bir evde, çocuklar da yaşayan eşyalara dönüşürler. Kızgınlıklarının gerçek kaynağını ifade etmek bir yana, anlamaktan aciz kocalar, karılar, ebeveynler ve çocuk..»»

Gustav Hans Graber

Cem Yayınevi

İsviçreli ünlü psikolog ve psikoterapi uzmanı Dr. Gustav Hans Graber, kariyerinin başlangıcında öğretmen olarak çalıştı. Bern'de "Çocukta Ambivalens" isimli çalışmasıyla doktorasını yaptı. 1929'da Stuttgart'ta bir muayenehane açarak psikanaliz yöntemiyle ruh hastalıklarını tedavi etmeye başladı. 1931 ve 1932 yılları arasında Berlin'de bilimsel çalışmalarını sürdürdü ve daha sonra buradaki Psikan..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.