İnsan ,ya insan gibi akıllıca söylemeli ; yahut hayvanlar gibi susmalıdır! Sadi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

İlkyardım

İlkyardım isimli konu başlığında toplam 14 kitap bulunuyor.
  İlkyardım kategorisindeki kitaplar
Ayhan ÖzşahinYesrin Yemen

Acil Yardım Akademisi

Johanniter-Bildungswerk tarafından hazırlanan Erste Hilfe am Kind adlı kitaptan ülkemiz koşullarına uyarlanmıştır.

Kitapta, çocukların kazalardan korunmasına yönelik önlemler ve temel ilkyardım konularının yanı sıra aşı takvimi ve çocukluk çağı infeksiyon hastalıkları konuları da sade bir anlatımla işlenmektedir. Kitap, renkli ve özgün tasarımı ile her an elinizin altında bulunması gerek..»»

H. İbrahim Somyürek

Palme Yayıncılık

H. İbrahim Somyürek

Palme Yayıncılık

Komisyon

Palme Yayıncılık

Herhangi bir kaza ya da felakete maruz kalmış kişilere tıbbi yardım ulaşıncaya kadar, olay yerinde zamanında, bilinçli ve etkin ilkyardım uygulamalarıyla ölüm, yaralanma ve sakatlıklar önemli ölçüde azaltılabildiği gibi, olası yan etkiler yanında tedavi süresi ve tedavi giderleri azaltılmakta, kişi ve toplumun sağlığı korunarak iş gücü kaybı da önlenmektedir. İlk Yardım Yönetmeliği dikkate alınara..»»
H. İbrahim Somyürek

Palme Yayıncılık

A. Thygerson B. GulliJon R. Krohmer

Gelecek Atölyesi

Gelecek Atölyesi, Türkiye`de, "sağlık" alanına odaklanarak kaynak ve rehber yayınlar üretmek üzere kurulmuş, alanında ilk ve şimdilik tek yayınevi. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde yaygın olan "Hastalara Rehber Kitaplar"ın ülkemizdeki boşluğu, bilinçli birkaç çalışma dışında, ne yazık ki kulaktan dolma bilgilerle, özenli/özensiz hazırlanmış gazete ve dergi yazıları, internet siteleri ve televizyon..»»

Ayhan Özşahin

Acil Yardım Akademisi

İşyerinde bir arkadaşınız epilepsi (sara) nöbeti geçirdi…

Çocuğunuzun boğazına şeker takıldı…

Yolda trafik kazası ile karşılaştınız…

Ne yapacağınızı biliyor musunuz?

Acil bir durumla ne zaman, nerede karşılaşacağınızı bilemezsiniz. Araştırmalar göstermektedir ki, aniden hastalanan veya yaralanan kişiyi ilk gören kişinin davranışı önemlidir. Doğru ve hızlı ilkyardım ölümleri % ..»»

M. Cem Türkeş

Aktüel Yayınları

İlkyardım nedir, ilkyardımcının özellikleri,tıbbi bildiri İlkyardım çantası, acil durumlarda yardım isteme Soluk yolu tıkanması, kısmi hava yolu tıkanıklığı Hamile ve şişman kişilerde soluk yolu tıkanıklığı Bebeklerde suni solunum, özel durumlar Dolaşımın sağlanması, kalp masajı Vücuda yabancı cisim saplanması, yaralanmalar Burun ve kulakta yabancı cisim, sinir s..»»
Ayhan Özşahin

Acil Yardım Akademisi

Anlatım ve pratik kullanımı kolaylaştıran tasarımı yönünden ilkyardım kitabı ile aynı özelliklere sahiptir. Ana bilgileri korunmak suretiyle içerik ve boyutu küçültülmüştür.»»
Michael Webb

İnkılap Kitabevi

ILKYARDIM EL KITABI»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız