Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

İletişim Popüler Bilim Kitapları

İletişim Popüler Bilim Kitapları isimli konu başlığında toplam 13 kitap bulunuyor.
  İletişim Popüler Bilim Kitapları kategorisindeki kitaplar
Struan ReidAbigail Wheatley

İletişim Yayınları

Geçmişin izinde, heyecan verici bir yolculuğa hazır mısınız? Arkeoloji: Geçmişin İzinde okuyucularına arkeolojinin büyüleyici dünyasının kapılarını aralıyor. Bu harika kitap size dünyanın en ünlü arkeolojik örenlerini keşfetme ve yeraltından çıkarılmış bazı ilginç buluntuları görme fırsatı sunuyor. Dünden bugüne arkeolojinin geçirdiği aşamaları öğrenebilir, arkeologların özenli çalışm..»»
İnsanlar ve Yerler

İletişim Yayınları

Yeryüzünü daha yakından tanımaya ve işleyişini anlamaya hazır mısınız? Coğrafya Atölyesi; genç bilim insanlarını eğlenceli bir şekilde coğrafyayla tanıştırıyor. Coğrafya biliminin konusuna giren ne varsa bu kitapta bulabilirsiniz. Maceramıza; Ekosistemler, İnsanlar ve Yerler, Gıda ve Tarım ile devam ediyoruz. Ekosistemler bölümünde; kartlı ekosistem oyununu oynayabilir, minik bir yağmur orman..»»
Dağlar ve Dünyamız

İletişim Yayınları

Haritalar ve Krokiler Dağlar ve Dünyamız Akarsular ve Denizler Pratik Deneyler ve Etkinlikler Yeryüzünü daha yakından tanımaya ve işleyişini anlamaya hazır mısınız? Coğrafya Atölyesi; genç bilim insanlarını eğlenceli bir şekilde coğrafyayla tanıştırıyor. İnsanlar, yerler ve Dünya’da gerçekleşen değişimler gibi coğrafya biliminin konusuna giren ne varsa bu kitapta bulabilir..»»
Corinne HendersonKirsteen RogersLaura Howell

İletişim Yayınları

Dünyanın bir ucundan diğerine şaşırtıcı bir yolculuğa çıkıp,engin okyanusları, hayatın kaynağı atmosferi ve yerkürenin kızgın çekirdeğini keşfedin. Yolculuğunuz, uzayda yıldızların derinliklerine dalıp, zamanda evrenin doğumuna geri dönerek devam etsin.

Yüzlerce bilimsel terimin açıklaması

Ayrıntılı çizimler ve fotoğraflar

100`den fazla denenmiş ve onaylanmış web sayfası

Deney..»»

Corinne HendersonAlastair Smith

İletişim Yayınları

Enerji nereden gelir?

Nesneler neden yukarı çıkmaz da aşağıya düşerler?

Bu kitap çevremizdeki fiziksel olaylara ve bunların günlük yaşamımızı nasıl etkilediğine bakmaktadır. Bu kitapla, otomobil ve uçakların nasıl çalıştığını, enerjinin evinizde nasıl güce dönüştürüldüğünü ve daha birçok benzer olayı keşfedin.

Yüzlerce bilimsel terimin açıklaması

Ayrıntılı çizimler ve fo..»»

Anna Claybourne

İletişim Yayınları

Heyecan verici ve tartışmalı bir konuya ilgi çekici bir giriş

Genlerin bulunduğu yerleri görebilmeniz için sizi bir hücrenin derinliklerine götüren üç boyutlu eşsiz çizimler

Genetik bilimindeki çalışmaların nasıl yapıldığını gösteren anlaşılır, okuması kolay metinler ve basit, adım adım ilerleyen grafikler

GO yiyecekler, klonlama, İnsan Genomu Projesi, gen tedavisi, tasarlanmı..»»

Corinne HendersonKirsteen Rogers

İletişim Yayınları

Vücudumuz en gelişmiş bilgisayarlardan bile daha karmaşıktır. Peki, ama bu karmaşık makine nasıl çalışıyor? Bu kitapla insan bedeninde çıkacağınız keşif gezisinde, nasıl düşündüğümüzü, neden soluk alıp verdiğimizi ve kanımızın nelerden oluştuğunu öğreneceksiniz.

- Yüzlerce bilimsel terimin açıklaması

- Ayrıntılı çizimler ve fotoğraflar

- 100`den fazla denenmiş ve onaylanmış interne..»»

Corinne HendersonAlastair SmithPhillip Clarke

İletişim Yayınları

Dünya, deniz ve havadan, plastik ve yakıtlara kadar karışımlar ve bileşiklerle doludur. Bu kitap, kimyanın bu dalına anlaşılır bir giriş yaparken, bağlanma ve pH değeri gibi temel kimyasal kavramlar hakkında da bilgiler veriyor.

- Yüzlerce bilimsel terimin açıklaması

- Ayrıntılı çizimler ve fotoğraflar

-100`den fazla denenmiş ve onaylanmış internet sayfası

- Deneyler v..»»

Corinne HendersonAlastair SmithPhillip Clarke

İletişim Yayınları

Soluduğumuz havadan, su, metal ve kayalara kadar her yerde malzemeler vardır. Peki onların bu kadar farklı görünüp hissedilmesinin nedeni nedir? Günlük hayattan örneklerle dolu bu kitap, maddelerin kimyasına mükemmel bir giriştir.

- Yüzlerce bilimsel terimin açıklaması

- Ayrıntılı çizimler ve fotoğraflar

- 100`den fazla denenmiş ve onaylanmış internet sayfası

- Deneyler ve göz..»»

Şekiller, Yer Bulma ve Konum Belirleme

İletişim Yayınları

Matematiğin eğlenceli dünyasının kapılarını aralamaya hazır mısınız? Maceramıza şekiller ve konumlarla devam ediyoruz. Bu kitapta anne babanızla, kardeşinizle, arkadaşlarınızla ya da tek başınıza hazırlayabileceğiniz matematik oyunları var. İki veya üç boyutlu şekilleri keşfetmeye, pusulaların ve haritaların sırrını çözmeye hazırsanız, bu kitap tam size göre. Matematik Oyunları Ş..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.