İnsan ,ya insan gibi akıllıca söylemeli ; yahut hayvanlar gibi susmalıdır! Sadi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Hiperaktivite

Hiperaktivite isimli konu başlığında toplam 14 kitap bulunuyor.
  Hiperaktivite kategorisindeki kitaplar
Atilla TurgayZ. Bengi Semerci

Alfa Yayınları

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu bebeklikten erişkinliğe yaşamı olumsuz etkileyen bulguların adı…

Dikkatini toplayamamak, aşırı hareketlilik ve tepkisellik… Basit gibi görünen, ama yaşamı çok zorlaştıran bir sorun. Evden okula,okuldan işe, işten kazalara ve kötü alışkanlıklara uzanan bir yaşamın, sorunun adı…

Yaşamı olumsuz etkileyen her şeyle baş etmek için onu tanımanız, önlem..»»

Thomas E. Brown

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

Çocuğu Olan Herkesin Okuması Gereken Bir Kitap Amerikan Tıp Yazarları Birliği, 2006 Yılı “Will Solimene Tıbbi İletişimde Mükemmellik” Ödülü... Dikkat Eksikliği Bozukluğu ve Dikkat Eksikliği/Hiperaktivite Bozukluğu hastalıklarının değerlendirilmesi ve tedavisinde öncü bir uzman, bu konudaki yanlış bilinenleri ortaya döküp, tedavi yöntemleri üzerine açık bir dille, bilimsel temelli ve..»»
Cahide Aydın

Gendaş Kültür

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, 1902 yılında İngiliz Doktor George Still tarafından tanımlanmadan önce çocuklarda bir "yaramazlık" sorunu şeklinde anlaşılıyordu. Daha da kötüsü, bu sorunun ailenin çocuğa sert davranmasıyla çözüleceğine inanılmaktaydı.

Bu bozukluk ülkemizde halen toplum tarafından yaygın olarak bilinmiyor. Ancak 1970`li yıllardan bu yana her bakımdan daha iyi tan..»»

Erken Tanı

Doğan Kitap

Sanırım bu kitabı okuyan herkesin yolu bir biçimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğundan geçiyordur. Çocuğunda dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan anne babalar, öğretmenler, profosyoneller ve kendisi hiperaktif olanlar. Yolu herhangi bir nedenle dikkat eksikliği hiperaktiviteden geçen okurlar için iyi bir haberimiz var:

Dikkat eksikliği hiperaktivite çok iyi bir boz..»»

Selahattin Şenol

HYB Yayıncılık

Dikkati Dağınık, Yerinde Duramayan Çocuklara Doğru Yaklaşımlar Temel özellikleri, dikkati sürdürmede zorluk, aşırı hareketlilik ve dürtüsellik olan dikkat eksikliği, aşırı hareketlilik bozukluğu, duygusal ve davranışsal sorunlar yanında, akran ilişkinlerinde ve ailede zorluklara yol açmakta, fark edilmediği ya da tedavi edilmediğinde kişinin yaşamının tüm alanında önemli sorunlar yaratmaktadır...»»
Özlem Sürücü

Ya-Pa Yayınları

Kitabın ilk bölümünde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu eşlik eden belirtiler, nedenleri ve tanı yöntemleri aktarılmıştır. Burada aktarılan bilgiler anababa ve öğretmenlerin bu çocukları daha iyi anlamalarını sağlamakta bu da öfke, çaresizlik umutsuzluk gibi duyguları azaltmaktadır.

İkinci bölümde DEHB’nin tedavi yöntemleri üzerinde durulmuştur. İlaç tedavilerinin etkileri, yan etki..»»

Ziya Selçuk

Pegem Akademi Yayıncılık

Bu kitap, çok konuşulan ama az bilinen bir konuda psikolojik danışman, öğretmen ve anne babalara kılavuzluk yapmayı amaçlamaktadır. Sözü edilen konu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğudur. Bu bozukluk çok ciddi iletişimsel, ruhsal ve öğretimsel sorunlara yol açabilmektedir. Binlerce çocuk ve yetişkin, rahatsızlıkları bilinmediği veya etiketlendikleri için çeşitli güçlüklerle karşılaşmakta..»»
Marie-France Le Heuzey

İletişim Yayınları

Çocuğunuzun “aşırı hareketli” olması onun gerçekten hiperaktif oduğunu göstermez. Tıp dilinde “dikkat özürlü hiperaktiflik rahatsızlığı” olarak adlandırılan bu rahatsızlık aşırı hareketliliğin yanısıra, çocuğun ayrıntılara ilgisiz kalması, di»»
Yankı Yazgan (Editör)

Evrim Yayınevi

Çocuk ile ona öğreten, onu eğiten büyükler arasındaki ilişkinin sağlamlaşmasını ve kaliteli olmasını amaçlayan bu kitap nerelerde, kimlerin işine yarayacak?

Okullar. Her çocuğa ihtiyacı ölçüsünde bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlayan, bu amacı çocukarın bireysel özelliklerini gözeterek yapmak isteyen, çocuklara yapıştırılan etiketlerden ziyade onların kim oldukları ile ilgilenen öğretmenle..»»

Yankı Yazgan

Doğan Kitap

Bu kitapta; her çocuğa ve ergene ihtiyacı ölçüsünde bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlayan, çocuklara yapıştırılan etiketlerden ziyade onların kim olduklarıyla ilgilenen öğretmenler, okul psikologları, danışmanlar ve rehberlik servisi uzmanları, sınıftaki işlerini kolaylaştırıcı bilgi ve yöntemleri bulacaklar. Anne ve babalar ise öğretmenlerin çocuklarıyla ilişkilerini kuvvetlendirmeye yar..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız