Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Hat Sanatı-Yazı

Hat Sanatı-Yazı isimli konu başlığında toplam 10 kitap bulunuyor.
  Hat Sanatı-Yazı kategorisindeki kitaplar
Namık Kemal Sarıkavak

Seçkin Yayıncılık

Kitaptan Bulunan Konu Başlıkları / Tipografiyi Doğru Kavramak / Harfin Geometrisi / Harfin Yapısal Özellikleri / Harfin Temel Ölçüleri / Yazı Karakteri Seçimi / Harf Dizgisi Ölçüleri / Boşluk Düzenlemeleri / Dizgi Düzenlemeleri / Tipografik Tasarımın Tamamlayıcıları / Bazı Tipografik Uygulama Alanları Üzerine "Benim yazım kötüdür, sen çok güzel yazıyorsun!" ya da "benim yazım güzeldir!" ..»»
Eğitim VCD`si İle Birlikte

Asil Yayınevi

Kaligrafiye yeni başlayanlar ve ilerletmek isteyenler için oldukça yararlı bir rehber....»»
Emre Becer

Dost Kitabevi Yayınları

Kübizmin ateşlediği ve modern sanat ve tasarım akımlarının geliştirdiği geometrik soyutlama anlayışı içinde en radikal değişimlerden birisi de grafik tasarım ve tipografi alanında yaşandı. İtalya, Rusya, Almanya ve Hollanda`da ortaya çıkan, sanatsal ve politik görüşleri birbirleriyle çelişen, hatta karşıt yapıda olan Fütürizm, Dadacılık, De Stijl, Bauhaus, Süprematizm ve konstrüktivizm gibi akı..»»

Hüseyin Kılıçkan

İnkılap Kitabevi

OKULLARDA YAZI DOGRU VE GUZEL YAZI YAZMAK»»
İdil Eray

Bilge Karınca Yayınları

Sihirli Kalem, gelen yoğun talepler doğrultusunda 8-10 senelik bir çalışmanın ürünü olarak, Latin Hattını öğrenmek isteyenlerin ihtiyaçları düşünülerek hazırlandı ve bu güne kadar doldurulamamış büyük bir boşluğun doldurması hedeflendi.

Eğitime yönelik bir kitap, öğrenimi kolaylaştıracak şekilde yazılmalı ve düzenlenmelidir. Sihirli Kalem de, oldukça yoğun ve titiz bir çalışmayla, öğrenm..»»

M. Şinasi Acar

Antik A.Ş. Kültür Yayınları

Osmanlı sanatı için birşeyler söylemek gerektiğinde (mimariyi dışta bırakırsak) en önemli sanat dali Hüsn-i Hat olmuştur. Sadece "hat" olarak değil "kitap" sanatı olarak bu güne kadar gelişerek gelen bu sanatın tarihini başka kitaplardan takip etmek mümkündür.

Ancak bu kitabın başlığı olarak seçilen araç, gereçler ilk kez bu kadar ayrıntılı bir şekilde ele alınmış ve formlar bölümü de ilk ..»»

Carl Faulmann

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

»»
Mehmet Mortaş

Özgür İletim

YAZI KITABI ILKOGRETIM 1 YENI PROGRAMA UYGUN BITIS»»
Mehmet Mortaş

Özgür İletim

YAZI KITABI ILKOGRETIM 2 YENI PROGRAMA UYGUN BITIS»»
Robert Shaw

İnkılap Kitabevi

Bu kitap sizlere günlük yaşamımızdaki gereksinmelerimizde sanatçılar tarafından kullanılan yazı çeşitlerindeki teknik yöntemleri, temel uygulamaları, resim ve çizimlerle göstermektedir.»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.