Mutluluk, gençlikte beklenmedik şeylerde, yaşlılıkta ise alışkanlıklarda aranır. P.Courty [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Genel

Genel isimli konu başlığında toplam 158 kitap bulunuyor.
  Genel kategorisindeki kitaplar
Tatlılar

Arkadaş Yayınevi

Güzel yemek pişirmek muhakkak ki bir sanattır. Ancak, çağımızın kadını beslenme tekniğini de bilmeli, sağlığın çok yemekle değil, dengeli beslenmekle kazanılabileceğini unutmamalıdır. Besin değeri yanında, aile bütçesine uygun, ekonomik, kolay hazırlanabilir, güzel görünümlü, lezzetli yemek pişirmek ev kadının başta gelen görevlerinden biridir. »»
Arzu AygenÜlfet Aygen

Hayykitap

Daha sağlıklı, daha mutlu hissetmek; yediklerinizi değiştirerek kendinizden ve sevdiklerinizden hastalıkları uzaklaştırmak istemez misiniz? Yanıtınız evetse Beyaz Unsuz Şekersiz Hamur İşleri’ni okumanızda fayda var. Hayykitap’tan çıkan "Beyaz Unsuz Şekersiz Hamur İşleri" alışıldık yemek kitaplarından farklı. Herkesin özlediği ama bir türlü yaşayamadığı "sevgi ve sağlık dolu mutfağa" geri dönüş..»»
Jale BintaşBuket Akıllı

Öğreti Yayınları

Kitabın amacı: Bu kitap dinamik geometri programlarından biri olan "Geometer`s skethcpad" (GSP ) ile geometri öğretimini desteklemek için hazırlanmıştır. Bu kitabın temel felsefesi öğreniciye bir yandan GSP kullanmayı öğretmek bir yandan da geometri öğretiminde GSP ile ne tür uygulamalar yapılabileceğini keşfettirmektir. "Bilgisayar Destekli Geometri" adlı bu kitap, ilköğretim birinci ve ikinci..»»

Anthony BradleyYasemin Bradley

İnkılap Kitabevi

`Gelecek Yiyeceklerde` adlı kitabımız yayımlandığı günden beri herkes bize neler yediğimizi, neler pişirdiğimizi, yemek tariflerimizi soruyor. Kitap en çok satanlar listesine girdiği için, bu soru yağmuru zamanla bir sel haline geldi. Bu yüzden ikinci kitabımızın bir yemek tarifleri kitabı olması gerektiğine karar verdik.»»

Bayram Kaya

Siyasal Kitabevi

"Çalışma hayatı yeniden şekilleniyor. İletişim ekonomide, siyasette, toplumsal hayatta ve sanatta temel belirleyici oluyor. Yeni bir işçi ve yeni bir patron tipi doğuyor. Örgütsel hayat gelenekselin dışında anlam yüklü olarak değerlendiriliyor. Örgütsel anlamlar değişiyor ve örgütsel dünyanın görünmeyen yüzü ortaya çıkıyor. Yapı, anlayış, çevresel ilişkiler ve iletişim tarzı değişiyor... " »»
Emine Beder

İnkılap Kitabevi

İçindekiler

- Çorbalar & Pilavlar & Salatalar

- Sebze Yemekleri

- Et Yemekleri

- Hamur İşleri

- Tatlılar

- Pastalar & Kurabiyeler »»

Thomas

Beta Basım Yayım

Thomas Calculus`un 11. basımının hazırlanmasında önceki basımların tarzını ve gücünü yakalamay çalıştık. Amacımız, birçok kullanıcımızı ve eleştirmenimizi dikkatlice dinleyerek Thomas Calculus`un klasik basımlarının en iyi özelliklerini tekrar ziyaret etmek oldu. Aklımızdaki bu yüksek standartlarla, alıştırmaları yeniden kurduk ve bazı zor konuları aydınlattık. George Thomas`ın sözleri ile “Kitabı..»»
Pırıl Aslan

İnkılap Kitabevi

Kitap, günümüzde işi ve ailesi arasına sıkışmış çalışan kadının, rutin işleri arasında yer alan yemek pişirme eylemi için harcadığı zamanı azaltıp kendine, özel zevklerine daha fazla zaman ayırabilmesini, yemek pişirme işlevini zorunlu bir görevden keyif verici bir uğraş haline dönüştürmeyi amaçlamaktadır. Gerek iş, gerekse günlük yaşamda kadınların karşılaştıkları güçlükleri bir nebze olsun un..»»

Miha Muhabirleri

Detay Yayıncılık

İletişim Fakültesi muhabirleri tarafından yapılan birbirinden ilginç ve çarpıcı 62 röportaj.»»

Rosalba Gioffre

Boyut Yayın Grubu

Yepyeni tatlar ve tarifler sunan “Çikolata”kitabıyla kakao tanelerinin dayanılmaz çağrısına yeniden kulak veriyoruz.

İtalya’da ve dünyada yayınlanmış pek çok yemek kitabının yazarı olan Rosalba Gioffré’nin kaleme aldığı kitapta öncelikle çikolata ustalarının eritme ve kıvam ayarında kullandıkları sırları, şekil vermeve süsleme teknikleri anlatılıyor. Kakao tanelerinin Kolombiya’daki ilk uyg..»»