Unutma ki, ağzında bal olan arının, kuyruğunda da iğnesi vardır. John Lyly [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Gençlik Kitapları

Gençlik Kitapları isimli konu başlığında toplam 262 kitap bulunuyor.
  Gençlik Kitapları kategorisindeki kitaplar
Kollektif

Timaş Yayınları

Hey Gençler ve Hep Genç Kalacaklar! Heyecanla takip ettiğiniz Eğlenceli Bilgi Dünyası’ndan sizler için kıpır kıpır bir defter çıktı! “Ben günlük yazmayı severim.” diyenler de “Ben düzenli biriyim.” diyenler de bu defteri çok sevecekler. Bu günlüğün sayfaları arasında birbirinden ilginç bilgiler, çok eğlenceli karikatürler bulacak, Eğlenceli Bilgi Dünyasının tüm kitaplarıyla tanışacaksınız...»»
Danielle Martinigol

Günışığı Kitaplığı

Bilimkurgunun dâhi yazarından geleceğin habercileri! Çağdaş Fransız edebiyatının tanınmış bilimkurgu yazarı Danielle Martinigol dâhice bir fantastik kurguyla kaleme aldığı romanında, okuru sınırsızca hayal kurmaya ve girdiğimiz üçüncü binyılı düşünmeye çağırırken, haber alma “özgürlüğünün” özel yaşamı hiçe sayan küstah ve değer tanımaz tavrını da tartışıyor. Roman aynı zamanda bir üçlemenin..»»
Maureen Johnson

Epsilon Yayınları

Kavak yelleri dizisinden çok eğlenceli ve heyecanlı bir kitap daha... Maureen Johnson`dan `13 Küçük Mavi Zarf`...

Kendi halinde sakin bir genç kız olan Ginny, çok sevdiği teyzesinin ölüm haberini alınca sarsılır. Derken birgün esrarengiz bir şekilde; içinde `13 küçük Mavi Zarf` olan bir paket alır. Gönderen Peg Teyze`dir. Ve macera burada başlar... İçi kurallarla dolu `13 Küçük Mavi Zarf`...»»

Deniz Erbulak

Doğan Egmont Yayıncılık

Kitabımızın kahramanı Özge konuşmaya başladığında aşağıdakilerden hangisi onu durdurabilir? A) Orçun beni gerçekten kendi halimle seviyor mu?diye düşünürken muhabbeti kaçırması. B) Hayatının en önemi partisi için aldığı bluzun aynısını arkadaşında gördüğü andaki şaşkınlığı. C) Sınıflarına yeni gelen Fırtınay`ın verdiği ve kesinlikle işe yarayan güzellik tavsiyeleri. D) E..»»
Deniz Erbulak

Doğan Egmont Yayıncılık

Özge`nin maceraları bitti mi sandınız? Şimdi de sürpriz bir tatille karşı karşıyayız. Bakalım Ankara Özge için heyecanlı olacak mı?»»
Deniz Erbulak

Doğan Egmont Yayıncılık

"Özge`nin geçireceği bir yaz tatili sizce nasıl olmalıdır? A) Evde bahar temizliği yapıp odasındaki bütün dolapları tek tek düzenlerken, arkadaşlarından nasıl ayrılacağını düşünerek bunalım takılmalıdır. (Off f! Ya herkes başka bir liseye gider de kimse kimseyi bir daha göremezse, o zaman ne olacak?) B) Ultra her şey dahil bir otelde bir eli sosis büfesinde, bir ayağı havuzda olmalı v..»»
Müren Beykan

Günışığı Kitaplığı

Çağdaş edebiyatımızdan usta kalemler Günışığı Kitaplığı'nın 15. yılı için yazdı! Çocuk ve gençlik edebiyatımızın gelişmesi için 15 yıldır emek veren Günışığı Kitaplığı, okurlarını unutulmaz bir edebiyat şöleniyle buluşturuyor. Edebiyatımızın 31 özgün kaleminin katıldığı ve Günışığı Kitaplığı'nın yayıncılıktaki 15. yılını taçlandıran 15 adlı kitap, Müren Beykan tarafından yayına hazırlandı. ..»»
Bekir Biçer

Muştu Yayınları

Kitap Fetih Serisi'nin devamı... Osmanlı İmparatorluğu'nun IV. Murat'ın hayatı anlatılıyor. (Tanıtım Bülteninden) »»
Tolga Gümüşay

Günışığı Kitaplığı

Yatılı yaşamının heyecanlı, muzip, renkli ve unutulmaz anları! Genç okurlar için kaleme aldığı ilk kitabında Tolga Gümüşay, adını vermediği bir yatılının ağzından, yakından tanıdığı yatılı yaşamını ve 16-17 yaş gençliğinin yerinde duramayan dünyasını genç bir dille ve başarıyla aktarıyor. Okuyucu, kendini yatakhanede aynı odayı paylaşan beş yatılının kaçamakları, kederleri, beklenmedik iniş-çık..»»
Jules Verne

Polat Kitapçılık

1800'lü yılların sonlarıydı. O sıralar Burglington'da Saville-Row Sokağı'nda 7 numaralı evde İngiliz yüksek sosyetesinin en kibar ve en yakışıklı centilmenlerinden biri olan Bay Phileas Fogg oturuyordu. Ünlü yazar Sheridan da bu evde oturmuş ve burada hayata veda etmişti. Londra'daki Reform Kulüp'ün bu ilginç üyesi, dış görünüşü itibarıyla şair Lord Byron'a benzetilirdi. Phileas Fogg İngiliz'di..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız