Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Fen Bilgisi Eğitimi

Fen Bilgisi Eğitimi isimli konu başlığında toplam 29 kitap bulunuyor.
  Fen Bilgisi Eğitimi kategorisindeki kitaplar
Yusuf ŞahinYakup Kurucu

Pegem Akademi Yayıncılık

19.yüzyılın sonlarına doğru mikroskobik fizik alanına açılan pencereden görünenler ve bu sahadaki gelişmeler bugün itibariyle insanlığın nanoteknolojiye ulaşmasını sağlamıştır.Bu kitap atom fiziğinin temel bilgilerini ve bulgularını,mümkün olduğunca,belli düzeylerde klasik fizik ve kuantum fiziği açısından verecek şekilde hazırlanmıştır.»»
Bahri AtaTalip ÖztürkAdnan AltunEbru AvcıHarun ErSelahattin KaymakcıFiliz Zayimoğlu ÖztürkCemil Cahit YeşilbursaErkan YeşiltaşNamık Kemal Yeşiltaş

Pegem Akademi Yayıncılık

Bu kitap tarih boyunca bilim, teknoloji ve sosyal değişme arasındaki ilişkileri konu edinmektedir. Ülkemizde yenilikçi fikirler (innovasyon) üreten ve hızlı sosyal değişme ile uyum sağlayabilen gençlik istiyorsak, bilim ve teknolojinin gelişimi ve toplumlara etkisi konusunu sosyal bilgiler eğitiminin önemli bir konusu haline getirmeliyiz. Fakat okullarımızda bilim, teknoloji ve toplum öğre..»»
Fatih AydınMehmet Fatih TaşarEsma Buluş KırıkkayaHasan ÖzcanSerkan TimurBetül Timur

Pegem Akademi Yayıncılık

Doğa bilimleri içinde fizik çok önemli bir yere sahiptir. İnsanlığın yüzlerce yıllık düşünsel yolculuğunun bir yansımasıdır. Günümüzde de diğer bilim dalları gibi teknolojinin gelişmesinde itici güçlerden biri haline gelmiştir. Fizikte yeni gözlemlenen olgular zaman içinde bir teknoloji dalının çıkış noktası olabilmektedir. Bu kitapta bu tüden örnekler mevcuttur. Fiziği ve insanlık için önemin..»»
Teoman Kesercioğlu

Anı Yayıncılık

Bu çalışma; Eğitim Fakültelerinin ilköğretim bölümü, Fen Edebiyat Fakültelerinin biyoloji ve zooloji bölümü öğrencilerinin yararlanması amacıyla hazırlanmıştır. Bu amaçla, seçilen konular ve bunların uygulamaları önce her düzey öğrencinin anlayabileceği düzeyde açıklanmaya çalışılmış, seçilen örnek uygulamaların bazıları yapılandırmacı yaklaşımla işlenerek her konu sonuna değerlendirme soruları ek..»»
Mustafa AydoğduKudret Gezer

Pegem Akademi Yayıncılık

Bu kitap, eğitim fakültelerinin sınıf öğretmenliği bölümlerinde okutulan “Canlılar Bilimi” dersinin içeriğine ve YÖK kur tanımına uygun olarak ekip ruhu içerisinde modern pedagojinin ünite fikri doğrultusunda bölümleştirilerek hazırlanmıştır.»»
Abdurrahman AktümsekMuhsin Konuk

Nobel Yayın Dağıtım

Canlılar Bilimi ders kitabı, en yeni ve kapsamlı kaynaklar kullanılarak eğitim fakülteleri sınıf öğretmenliği bölümü öğrencileri için YÖK’ün lisans programları müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Bu kitap, ayrıca bir dönem için yeterli konu bütünlüğü gözetilerek hazırlanmış olması dolayısıyla Mesleki Eğitim Fakültesinin birçok bölümünde okutulan Genel Biyoloji dersleri içinde kullanılabilecek..»»
Semra Oral ErbaşHülya Olmuş

Gazi Kitabevi

Muharrem GüneşTohit GüneşDilek ÇeliklerSibel Demir

Anı Yayıncılık

Bu kitap, Eğitim Fakültelerinin, İlköğretim Bölümlerinde okutulmakta olan Fen Bilgisi Laboratuar Uygulamaları dersleri için hazırlanmıştır. Kitabın hazırlanmasında bu dersin kur tanımları (içerik) dikkate alınmış ve gerek teorik bilgiler gerekse konular eksiksiz olarak düzenlenmeye çalışılmıştır. Birleşik bir bilim dalı olan fen bilgisinin temel konuları ile ilgili çok sayıda deney verilmeye çalış..»»
Yasemin ÇınarNaciye Şimşek

Nobel Yayın Dağıtım

Fen ve Teknoloji Laboratuarı ve Uygulamaları kitabı, ilköğretim bölümü sınıf öğretmenliği programında okutulan aynı isimdeki zorunlu derste kaynak kitap eksikliğini gidermek amacıyla ..»»

Pervin ÜnlüŞebnem Kandil İngeçMustafa Güray BudakDilek Erduran

Anı Yayıncılık

Bu kitap, Türkiye’deki eğitim fakültelerinin yeniden yapılanması sürecinde, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından, ilköğretim bölümleri programına konulan ve içeriği yine YÖK tarafından belirlenen “Fizik IV/ Modern Fizik” dersinin kur tanımı esas alınarak yazılmıştır. İlgili ders geniş bir konu dağılımına sahiptir. Kitapta işlenen “özel görelilik, kuantum fiziği, lazer fiziği, süperiletkenlik, çe..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.