Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Ekonomi Tarihi

Ekonomi Tarihi isimli konu başlığında toplam 18 kitap bulunuyor.
  Ekonomi Tarihi kategorisindeki kitaplar
Muzaffer İlhan Erdost

Onur Yayınları

ASYA URETIM TARZI VE OSMANLI IMPARATORLUGUNDA MULK»»
Colin Mooers

Dost Kitabevi Yayınları

İngiliz, Fransız ve Alman tarihinin geniş kapsamlı –feodalizmden 19. yüzyılın ikinci yarısında pekiştirilen rakip kapitalist devletler sistemine dek uzanan– analiziyle Colin Mooers, Avrupa tarihinin hem Marksist hem de Marksist olmayan revizyonist yorumlarına karşı çıkıyor.

Devletin Oluşumu ve Feodalizmden

Kapitalizme Geçişle İlgili Marksist Kuramlar

I. Pazar-İlişkileri Modeli »»

Paul Kennedy

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

16. Yüzyıldan Günümüze Ekonomik Değişim ve Askeri Çatışmalar Tarih boyunca neden bazı ülkeler güç kazanırken bazıları güç kaybetmektedir? Bu soru, tarihi anlamak açısından olduğu kadar, yeni bir yüzyılın eşiğine gelmiş olan günümüz dünyasını anlamak açısından da ilgi çekicidir. Çünkü geçmişteki büyük imparatorluklar nasıl serpilip gelişmiş ve çökmüşlerse, günümüzün ve yarının imparatorluklar..»»
Oktay Yenal

Homer Kitabevi Yayınları

CUMHURIYET'IN IKTISAT TARIHI»»
René Sédillot

Dost Kitabevi Yayınları

Ticaretin tarihini bilim ve teknik alanındaki gelişmelerden, bunun doğrudan sonuçlarını da bireysel ve toplumsal ölçekteki köklü değişimlerden bağımsız görmek olası değil kuşkusuz. İnsanoğlunun sadece birincil ihtiyaçlarını karşılamak üzere değiş tokuşta bulunduğu günlerden paranın icadına, buharlı gemiden modern çağın kıtalararası ticaret yollarına dek çok renkli ve çok boyutlu bir serüvenin a..»»

Marcel MazoyerLaurence Roudar

Epos Yayınları

Bugünkü şekliyle doğa ve bugünkü şekliyle insan, esas olarak, yaklaşık on bin yıllık özgül bir insanî faaliyetin sonucunda biçimlenmiştir: İnsanların seçtiği belli bitki ve hayvan türlerinin insan ihtiyaçlarını karşılamak üzere insanlarca bakılıp yetiştirilmesi faaliyeti, yani tarım... İnsanı ve doğayı hiç durmaksızın değiştiregelen bu faaliyetin kendisi de, işleyişi içinde, özellikle son iki yüzy..»»
Orhan Kurmuş

Yordam Kitap

Emperyalizmin Türkiye`ye Girişi, ülke kaderi üzerinde belirleyici bir etkide bulunan emperyalizme bağımlılığın tarihsel köklerine eğiliyor. Dr. Orhan Kurmuş`un İngiltere`de yıllar süren bir arşiv çalışmasıyla elde ettiği veri ve bulgular ışığında oluşturduğu eser, bir öncü çalışma olarak Osmanlı tarihinin pek çok yönüne ışık tutuyor. Kitap, İngiliz sermayesinin ve giderek İngiliz emperyalizmini..»»

William J. Barber

Şule Yayınları

IKTISADI DUSUNCE TARIHI»»
E. K. Hunt

Dost Kitabevi Yayınları

İktisat incelemeleri alanında artık bir klasik olarak kabul gören bu yapıt, iktisadi düşüncenin izlediği evrimi insanlık tarihindeki tüm devrimsel gelişmelerin dikkate alındığı bir arka planın bütünlüğü içinde irdeliyor. Bir başka deyişle, bu alandaki tüm gelişme aşamalarının kuramsal, uygulamaya dönük, toplumsal ve ahlaki tartışmalar çevresinde biçimlendiği bir izleği ayrıntılarıyla gözler önüne ..»»
Neşe Erim

Palme Yayıncılık

 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.