Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Ekonomi-Genel

Ekonomi-Genel isimli konu başlığında toplam 265 kitap bulunuyor.
  Ekonomi-Genel kategorisindeki kitaplar
Mustafa Sönmez

İletişim Yayınları

Türkiye toplumu, biri Kasım 2000’de, diğeri Şubat 2001’de yaşadığı iki ekonomik şokla, tarihinin en derin ekonomik krizine girdi. İkinci Dünya Savaşı’nın karne yıllarını bile geride bırakan bir derinlikteydi kriz. İktisadi krizin alevi, anında siyasi, kültürel, sosyal alanlara sıçradı ve topyekün bir kriz yaşandı. Krizin faturası gerçekten ağırdı. Ama zaten büyük uçurumlar barındıran toplumumuz..»»

Sadun Aren

Gerçek Yayınevi

EKONOM? EL K?TABI 100 SORUDA»»
Sadun Aren

İmge Kitabevi

Kökü 16. yüzyıla dayanan iktisat biliminin Türkiye`ye gelmesi 19. yüzyılın sonunu bulmuştur. Bu gecikmişlik, bu bilim dalının üniversiter eğitimde kendine yer bulmasını da çok ertelemiştir. Bunun kaçınılmaz sonucu, Türkiye`de iktisadi düşüncenin, iktisat yazınının ve iktisatça düşünmenin güdük kalmasıdır.

Türkçe yayınlanmış iktisat kitaplarının büyük çoğunluğunun çeviri veya yabancı kaynak..»»

George Soros

Truva Yayınları

"Dünyada kapitalizmin zaferinden bahsedebiliriz; fakat demokrasinin zaferinden henüz değil. Bugün dünyada hakim olan politik ve ekonomik koşullar arasında ciddi uyumsuzluklar vardır. Küresel bir ekonomimiz var; fakat politik düzenlemeler hala sıkı bir şekilde devletin egemenliğine dayandırılmaktadır. Küresel toplumun ihtiyaçları devletlerin egemenliği ile nasıl uzlaştırılabilir? Günümüzde karşılaş..»»
Beril Dedeoğlu

Çınar

Avrupa Birliği, Türkiye için önemli ve güncel bir konu. Yrd.Doç.Dr.Beril Dedeoğlu `Adım adım Avrupa Birliği` adlı bu bilimsel çalışmasında Avrupa Birliği`nin ne olup ne olmadığını tüm yönleriyle ele alıyor. Birlik fikrinin zaman içinde adım adım gerçekleştirilişini, bu süreçte karşılaşılan güçlükleri ve bunların birer birer nasıl aşıldığını okurken ekonomik ve siyasal olaylar arasındaki iç bağlant..»»
Muhittin Şİmşek

Hayat Yayınları

Günümüzdeki yönetim anlayışları dikkatle incelendiğinde modelin adı ne olursa olsun müşteri memnuniyetini en üst düzeye ulaştıracak yeni kriterler ve tanımlarla her model kendi yapısını zenginleştirilmektedir. Modeller, para egemenliğinden bilgi egemenliğine ve buradan da bilgeliğe doru gelişme gösterirken, anlayışlar da kapitalizmden hümanizme doğru bir yöneliş içerisine girmiştir. İş müke..»»
Erol Manisalı

Derin Yayınları

Kitap Erol Manisalı`nın, Dünya`daki ve Türkiye`deki olaylara bakışı ve değerlendirmelerinin yanı sıra yoğun bir arayışı da içermektedir. Türkiye`de siyasi, iktisadi, toplumsal, kültürel, askeri hatta dini olaylarda "iç ve dış sistemler" arasında nasıl bir ilişki var? Kimler, kimleri niçin ve nasıl kullanıyor? Sonuçta ortaya nasıl bir resim çıkıyor? Erol Manisalı kitabında sadece fotoğraf makinesi ..»»
Hamil NazikSeher Ersoy

Gazi Kitabevi

Derecede bir üretim ve tüketim Günümüzde akıl almaz döngüsünün oluştuğunu görmek mümkündür. Günümüz insanı artık neyi, nasıl, ne biçimde tüketeceğini, bunları nasıl elde edeceğini düşünmekten çevresinde bulunan diğer insanların bile farkına varamaz bir boyuta doğru gitmeye başlamıştır. Dolayısı ile günlük Alışverişler insandan insana olmaktan çok, nesnelerden insanlara oluşmaya başlamıştır. T..»»
Dan Ariely

Optimist Yayın Dağıtım

İnsan Davranışları Hakkında Yeni ve İlginç Bir Bakış Açısı Para hakkında nasıl düşünüyoruz? Bankerlerin ekonomiyi gözden kaçırmasının nedeni neydi? İnsanların bankalara aşırı borçlanmasının nedeni neydi? Kararlarımızı yönlendiren akıldışı kuvvetler nelerdir? Kendimizi ekonomik çıkmazlardan nasıl kurtarabiliriz? New York Times ve Wall Street Journal listelerinde uzun süre biri..»»
Ali Kuzu

Birharf Yayıncılık

ALTIN TEPSIDE SUNULAN ULKE»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.