Dostluk, toprak bir maşrapa gibidir, önemsiz bir nedenden birdenbire kırılır ve bir daha kullanılamaz. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Eğitim Yönetimi

Eğitim Yönetimi isimli konu başlığında toplam 35 kitap bulunuyor.
  Eğitim Yönetimi kategorisindeki kitaplar
Halis AyhanAyla OktayOrhan Oğuz

Pegem Akademi Yayıncılık

Türk eğitim sistemi, tarihi ve kültürel mirasının getirdiği şartlarla birlikte dünyada yaşanan değişimden bağımsız olarak düşünülemez. Çağın eğitim koşulları ne ise, Türk eğitim sistemi de milli ve manevi değerlerini koruyarak bu değişime ve koşullara uymalıdır. Eğitim kurumları, toplumun sosyal ve kültürel isteklerine cevap verecek demokratik ve katılımcı bir yaklaşımla, işlevsel bir şekilde yeni..»»
Mehmet ŞişmanAytaç AçıkalınSelahattin Turan

Pegem Akademi Yayıncılık

Şu anda elinizde tuttuğunuz kitabı henüz okumadığınızı tahmin ediyorum. Eğer, "hayır ön kapaktan başladım, bütün bölümleri okudum şimdi, en son arka kapağı okuyorum." diyorsanız, sizde bir düzen ve hat izleme rahatsızlığı olduğunu söyleyebilirim. Genelde bütün kitapların önce ön kapağına, izleyerek arka kapağına bakılır, özellikle fiyatına. Siz ön kapakta büyük harflerle "OKUL MÜDÜRÜ" yazdığı..»»
Feyyat Gökçe

Pegem Akademi Yayıncılık

25/10/2009 Tarihinden sonra sevkedilecektir. Siyasal sistemler kendi iç dinamiklerine ya da dış siyasal ve teknolojik etkilere sürekli olarak karşı koyamazlar. Kritik siyasi, ekonomik ve ideolojik olaylar ani gereksinimlere ve bu gereksinimlerin karşılanmasına yönelik bir takım sorunlara neden olurlar. Sorunlar, eğitim dahil tüm toplumsal kurumları etkileyerek onları değişmeye zorla..»»
Haydar Taymaz

Pegem Akademi Yayıncılık

Çağımızda hızla değişen bilim ve teknoloji, birey ve toplumun sosyal ve ekonomik yaşantısını büyük ölçüde etkilemekte,kurumların yapı ve işleyişlerini değişikliğe zorlamaktadır. Bu değişen ve gelişen ortamda,sistemlerin dengeleri bozulmakta,yeni durumlara uyum sağlayabilmek için kontrol ve denetim alt sistemlerinin işlevlerine her zamankinden çok gereksinim duyulmaktadır.Denetimin örgütlerde karşı..»»
Hasan GüneşHasan Demirtaş

Anı Yayıncılık

Sözlüğün hazırlanmasında alana ilişkin kaynakların titiz bir şekilde taranması esas alınmıştır. Ayrıca eğitim yönetimi ve denetimi alanında çalışan öğretim elemanları ve dilbilimcilerle etkileşim içinde olunmuştur. Kitap iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde; eğitim yönetimi ve denetimi alanına ilişkin Türkçe kavramların, İngilizce karşılıkları ve açıklamaları yer almaktadır. İkinci bölüm ise..»»
Mualla Bilgin Aksu

Anı Yayıncılık

Bu kitap iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde; stratejik yönetim ve stratejik planlama ile kavramlar çerçevesinde ele alınmıştır. İkinci bölümde ise; Türkiye’de giderek daha fazla sayıda örgütün başlattığı toplam kalite yönetimine ayrılmıştır. Kitaptaki bilgilerin kullanılabilir olmasına özen gösterilmiştir. Bu amaçla, metin içerisinde ilgi duyan okurların uygulayabilecekleri görevler verilm..»»
Sebahattin Arıbaş

Anı Yayıncılık

Adolf Ferriere tarafından yazılan ve muallim M. Baha tarafından 1932 tarihinde, Fransızcadan dilimize tercüme edilen Ovide Decrolynin Ermitaj Okulu, Toplu Öğretim ve Aktif Öğretim Yöntemleri açısından önemli bir örnek oluşturmaktadır. Bu çalışmaya O.Decrolynin Ermitaj Okulu Hakkında kısa bilgi başlığı altında bir ön çalışma ile A. Ferriere Kimdirı başlığı altında yaşam öyküsü eklenmiştir. »»
Şenay Nartgün

Gazi Kitabevi

Eğitimde yatırın, kalkınma sürecinin temel bir öğesidir. Eğitimde yatırımının önemi, Forma) ve inforraal eğitim ve yetiştirmeye yatırım yapmanın ekonomik ve sosyal kalkınma için gerekli beceri, bilgi, tutum ve motivasyonu sağladığı ve geliştirdiğinin 1960`lı yılların başından bu yana artarak kabulu ile kendini göstermektedir Dünya Bankası gelişmekte olan ülkelere 20 yılı aşkın bir süredir kredi ve..»»
Yahya Kemal Kaya

Pegem Akademi Yayıncılık

Sizleri bu kez, en verimli döneminde aramızdan ayrılan Prof. Dr. Yahya Kemal KAYAnın "İnsan Yetiştirme Düzenimiz: Politika I Eğitim I Kalkınma" adlı kitabıyla buluşturuyoruz. Dr. Kayanın bu yapılı ilk yayımlanışında (1974), hem eğitim dünyasında hem de çeşitli meslek alanlarında büyük bir yankı uyandırmıştı. Yapıt, ilköğretimden yükseköğretime kadar tüm eğitim kademelerini ele almakta ve kamu yöne..»»
Kolektif

Pegem Akademi Yayıncılık

2000 Dergi Kolleksiyonu Kaçırdım diye üzülmeyin, 2000 sayılarını sizin için biriktirdik !!!»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.