Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Edebiyat Genel

Edebiyat Genel isimli konu başlığında toplam 2521 kitap bulunuyor.
  Edebiyat Genel kategorisindeki kitaplar
Mark Twain

Yapı Kredi Yayınları

Yazılışından tam 125 sene sonra kitaplaştırılan bu hikâye, yediden yetmişe tüm okurların çok iyi bildiği Mark Twain yaramazlıklarıyla dokunulmuş, nefis bir macera. Kitabı yayına hazırlayan editör Roy Blount Jr`ın kaleme aldığı iki muhteşem Mark Twain tarihçesi eşliğinde komik, hastalıklı, sivri dilli bir hikaye bulacaksınız. »»
Adem Suad

Akis Kitap

Evliya çelebi`den Itrî`ye Halide Edip Adıvar`dan Fuzuli`ye, Kanuni Sultan Süleymen`dan Şinasi`ye Türk tarihine ve bugünümüze yön veren önemli isimler bu sayfalarda okuyucu ile buluşuyor. 100 Osmanlı büyüğünün her biri hakkında kitaplar yazıldı, makaleler kaleme alındı ama hiçbiri aynı kitapta buluşmadı. Yönetim, sanat, edebiyat, tarih ve coğrafya alanında tarihin seyrine yön veren padişahlar, ..»»
Gonca Güvenir

Akis Kitap

Kadınların gözünde ideal erkek olmak emek ve yürek ister. Peki kadınların gözüne girmenin, onların rüyalarını süslemenin kuralı, yolu yordamı var mıdır? Bir kadının yanında nasıl davranmak, nasıl konuşmak, hangi ayrıntıları unutmamak gerekir? İdeal erkeğin yapması gerekenleri 101 ana başlık altında toplayan bu kitap, kadınların kalbini fethetmenin sırlarını açıklıyor. Bunun için zaman ..»»
John Fante

Parantez Yayınları

1933 Berbat Bir Yıldı»»
Werner Biermann

Can Yayınları

Savaşın gongu çalmış, aktörler sahnede yerlerini almıştır. Roller ana hatlarıyla bellidir ama tam yazılmamıştır; öylesine doğaçlama gidecektir. Çünkü her aktör, starından mızrak tutucusuna kadar bu oyunda rol çalmak, son tiradı kendi söylemek ister. Perde, tüm dünyanın gözleri önünde 1 Eylül 1939'da Polonya Radyo ıstasyonu'nda açılır. Bir Alman top mermisi, Szpilman'ın -hani şu Polans..»»
Jeffrey N. Wasserstrom

İletişim Yayınevi

Çin'in 21. yüzyılda oynayacağı rol tüm dünyanın merakını cezbediyor. Büyük ve tehdit edici bir ekonomik güç olarak kazanacağı siyasi manevra alanı diğer ülkelerde tedirginlik uyandırıyor. Oysa Çin hakkında bilinenler çeşitli anekdotlar, kalıplardan oluşuyor; binlerce yıllık bir kültür, zengin bir tarih, bunların şekillendirdiği gelenekler ve bu geleneklerin geçirdiği dönüşüm anlaşılmadan Çin'i "..»»
Kolektif

Dost Kitabevi Yayınları

25 Ağustos 1983 ve Diğer Öyküler»»
Michael Palmer

Martı Kitabevi

"Sürprizlerle ve entrikalarla dolu... Beyaz Saray'ın ta kendisi!" Başkan Bill Clinton Madde 25: Başkanın Görevini Hakkıyla İdame Ettirememesi Durumunda ABD Başkan Yardımcısı, Başkanlık Görevine Getirilir. Tıbbi gerilim türünün ustası Michael Palmer'dan soluksuz okuyacağınız, yepyeni bir gerilim romanı: 25. Madde 25.Madde'nin geçmişi, Amerika tarihinin en karanlık ve üzücü sayfalarına, 1963 yılın..»»
Alper Görmüş

Hayykitap

Onlar son yılların en çok konuşulan, hayatımızı etkileyen 40 ismi. Özne oldular, hep başrol oynadılar, hep " damga vurdular" Ama bu kez durum farklı... Türkiye`nin gündeminden düşmeyen bu 40 yüz, artık Alper Görmüş`ün "elinde"... Görmüş, herkesin bildiği 40 yüzü önce siliyor, sonra kendi "hakkaniyet" kriterlerine göre yeniden çiziyor. Bu işlem sırasında egemen medyanın uygun gördüğü makyaj da t..»»

Tuluhan Tekelioğlu

Turkuvaz Kitap

“Tuluhan Tekelioğlu’nun kitabında, kırk yaşındaki kadınların hikâyelerinden kesitler bulacaksınız. İlk bakışta bambaşka hayatlar yaşayan, farklı farklı kesimlerden gelen ama sanılanın aksine, ne çok ortak noktası olan kadınlar bunlar. Hayatı bir yolculuk gibi yaşayan, aramaktan vazgeçmeyen, her sabahı taze bir dem, yeni bir ilham bilen kadınlar bunlar. Cesur ve tanıdık, mütevazı ve iddialılar... B..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.