Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Dünya Ekonomisi

Dünya Ekonomisi isimli konu başlığında toplam 24 kitap bulunuyor.
  Dünya Ekonomisi kategorisindeki kitaplar
Roger OwenŞevket Pamuk

Sabancı Üniversitesi Yayınları

Ortadoğu ekonomileri tarihinin, ilk kez ulusal ekonomiler perspektifinden ele alındığı kitapta, Türkiye ve Mısır`dan diğer Arap ülkeleri ve İsrail`e kadar Ortadoğu bölgesinde ulusal ekonomilerin, 1918 yılından günümüze kadar olan gelişme süreci inceleniyor. 1930`ların dünya bunalımı ve sömürgecilik döneminden, İkinci Dünya Savaşı sonrasındaki ithal ikameici sanayileşme ve nihayet son yılların k..»»

Joseph E. Stiglitz

CSA Global Yayın Ajansı

"Duyarlı, kışkırtıcı ve son derece ilginç."

- New York Times-

"Yeni ufuklar açan bu çalışmayı, dünya ekonomilerinin gelecekte izleyeceği rotayı önemseyen herkes okumalı."

- George Soros-

"Düşündürücü, derin ve iyi yazılmış... Gelişmekte olan ülkelerin gerçeklerine yeterince uyarlanamamış kendi halinde ekonomik doktrinin, yarardan çok zarar getireceğini ortaya koyan, saygı uy..»»

Dani Rodrik

Efil Yayınevi

Yüzyıldır iktisatçılar finans ve ticarette küreselleşme konusunu öne çıkarmaktalar. Ancak küresel bir ekonomi ve serbest ticaretin her zaman avantajlı olmayabileceğine ilişkin uyarı işaretleri de sürekli devam ediyor. Rodrik, meselenin özündeki temel üçlü çelişki'nin yerini göstermektedir: Demokrasi, kendi kaderini tayin etme ve ekonomik küreselleşmeyi eş zamanlı olarak gerçekleştiremeyiz. Ak..»»
Mustafa Özel

Kitabevi Yayınları

Batı birey ve burjuvanın vatanı. Doğu cemaat ve zenginin. Batı burjuvazisi cemaat halinde sindiremediği zümreleri "bireyleştirerek" ehlileştirdi. Kapitalizm için zararsız "yurttaşlar" haline getirdi. Türedi Doğu Burjuvazisi ne bireyleşebildi ne cemaat dinamizminden yararlanabildi. Japonlar, sancılı bir bireyleşmeyi cemaat yapısıyla uzlaştırma arayışına girdiler. Böylece hem bireyleşme ve burjuva..»»
John Kenneth Galbraith

Pegasus Yayınları

Dünyada Yaşanan En Büyük Kriz Olarak Bilinen ve Bütün Dünyayı Derinden Sarsan 1929 Büyük Ekonomik Krizi Anlatan en iyi kitap. 1929 Büyük Buhran’ın Nedenleri, Gelişme ve Sonuçları Modern dünyanın en önemli olayı olan ve ABD’den tüm dünyaya veba gibi yayılan 1929 krizi tüm dünyayı derinden sarstı. Krizin ardından gelen büyük buhran yeryüzündeki toplam üretimin % 42 oranında düşmesine, düny..»»
Linda Weiss

Dost Kitabevi Yayınları

DEVLETLER VE EKONOMIK KALKINMA KARSILASTIRMALI BIR»»
Çetin Bedestenci

Gazi Kitabevi

Uluslararası ticaretin önemi ve ulusal ekonomilere yaptığı katkılar yüzlerce yıldır bilinen bir gerçektir. Özellikle küreselleşen koşullar altında kapalı ekonomi ve toplumların ayakta kalmaları mümkün değildir. Bu noktada dünya ulusları arasındaki kültürel değişimler kadar, ekonomik mübadelelerde önemlidir. Ülkeler arasındaki ekonomik mübadeleler sadece sosyal ve kültürel değişimlerin gerçekleşmes..»»
Ted Walther

Alfa Yayınları

Bu kitap, uzman olmayan kişilere dünya ekonomisinin işleyişi ile ilgili bilgi vermek için hazırlanmıştır. Özellikle, iktisat dışı alanlardaki kişilere ya da iktisat alanında olup da iktisat konusunda zayıf bir arkaplana sahip olanlara yöne»»

Cem Alpar

Dost Kitabevi Yayınları

Dünyada ve Türkiye`de Serbest Bölgeler»»
Jean Ziegler

Altın Kitaplar Yayınevi

DUNYANIN YENI SAHIPLERI VE ONLARA DIRENENLER»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.