İnsan hayatında iki feci olay vardır: Biri insanın çok istediği şeyi elde edememesi, diğeri de etmesidir. George Bernard Shaw [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Diyabet

Diyabet isimli konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
  Diyabet kategorisindeki kitaplar
Şebnem Güneyman

Gürer Yayınları

Diyabetlilerin karşılaşacakları sorunlara, sorulara yanıt verecek nitelikte bir el kitabı...

- Diyabetli nasıl beslenmeli?

- Şeker ölçümü nasıl yapılır?

- Hipoglisemi neden olur ?

- Hiperglisemi neden olur?

- Diyabette göz kontrolünün önemi nedir?

- Diyabetli gebelikte nelere dikkat etmeli?

Diyabetlilerin merak ettiği konuların 250 öneri halinde özetlendiği kitapta..»»

A. Leyla Akçağlılar

Hayykitap

Sodyum, Potasyum, Fosfor ve Proteine Dikkat! Diyaliz Hastaları İçin de Uygun, Besin Değerleri Hesaplanmış 60 Tarif Böbrek yetersizliği çekenlere ve diyaliz hastaları için beslenme "hayatı" bir anlam taşıyor.Alınan her lokmanın,içilen her yudum suyun miktarını ve besin değerini bilmek,"ölçü"yü asla kaçırmamak gerekiyor. "Doru diyet programı" hastanın hayatını kolaylaştırıyor,yaşam kalit..»»
Alan L. RubinAlison G. AcerraDenise Sharf

Doğan Kitap

Diyabetle yaşamanın tatsız tuzsuz yemekler yemek olduğunu düşünüyorsanız, muhteşem tarifler hem düşüncenizi, hem hayatınızı değiştirecek! Bu kitapta diyabet hakkındaki son gelişmelerin yanında, tatlandırıcılar ve popüler diyetler hakkında çok değerli bilgiler edineceksiniz.»»

Emel Özer

Hayykitap

Kan şekeri ayarını sağlamak ve sağlıklı bir yaşam sürdürmek için diyebetli kişi öncelikle nasıl beslenmeli gerektiğini öğrenmeli ve aldığı bilgi ile yemek planını günlük yaşam akışına göre kendisi oluşturmalı. Bu öğün planlama yöntemi, diyebetli bireyi "diyet" yapma zorunluluğundan ve stresinden uzaklaştırıyor. Kişinin yaşam kalitesini artırıyor. »»

Michael MurrayMichael Lyon

Prestij Yayınları

Fazla kilolu olan; ailesinde diyabet hikayesi olan ya da kendisinde ya da ailesinde kalp hastalığı hikayesi olan; pre-diyabet hastalığı, düşük kan şekeri ya da sınırda yüksek kan şekeri olan; ve hareketsiz bir yaşam tarzı süren herkesin. Bu kitap, sağlıklı ve aktif bir hayat sürmenizde yardımcı olacak başlıca araçtır.

- Tip I ve Tip II Diyabetin Önlenmesi

- Diyabetin tedavi edilmesi v..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.