Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Din Sosyolojisi

Din Sosyolojisi isimli konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
  Din Sosyolojisi kategorisindeki kitaplar
Nazife Şişman

Timaş Yayınları

Başörtüsü meselesi bu zamana kadar hep yasaklar çerçevesinde tartışılageldi. Ancak, küreselleşmenin ulus devlet sınırlarını yok ettiği yeni dünyanın kültürel politikaları artık Müslüman kadınların örtünme pratikleri üzerinden kurgulanıyor. Başörtüsü istisnalaştırılarak, ahlaki ve estetik normların yeniden tanımlanmasında ve safların belirlenmesinde adeta yeni bir “Berlin Duvarı” inşa ediliyor. ..»»
İzzer Er

Akçağ Basım Yayın

Asrımızın ilk çeyreğinde, ülkemizde `Dini İçtimahiyat Notları` halinde temel bilgilerinin işlendiği din sosyolojisi, H. Ziya Ülken ve Z. Fahri Fındıkoğlu`nun çalışmalarının ardından M. Karasan, Sabri Ülgener ve Özellikle M. taplamacıoğlu`nun eserleri ile ilk kaynaklarına sahip oldu. Ancak sözü edilen bu bilim adamları, içinde yaşadıkları toplumun sosyolojisine çok az yer verdiler. Bunlar nüfüsünün..»»
Ünver Günay

İnsan Yayınları

Din Sosyolojisi, modern ve sistematik din bilimleri arasında, din olaylarına, dinamik bir bilimsel perspektiften hareketle, deneysel yaklaşım zihniyetini içermektedir. Bununla birlikte onun, genellikle ülkemizde, konunun üstadlarının eserlerine dayalı nakilci ve spekülatif bir bilgi yığını şeklinde anlaşılmış olması, Din Sosyolojisi disiplininin ansiklopedik bir bilgi birikimi şeklinde addedilm..»»

Mehmet Altan

Timaş Yayınları

Şeyh Galip de Müslüman, Taliban da! Öyleyse aradaki fark ne? Mehmet Altan yeni kitabında, sadece dindarları değil, inanca hangi mesafede durursa dursun bu topraklarda yaşayan herkesi ilgilendiren bir konuyu tartışmaya açıyor: Kent Dindarlığı İslamiyet Şeyh Galip’ten Taliban’a geldi yeryüzünde. Nedir bu meyil, düzlem kaybetmemizin nedeni nedir? Şeyh Galip, inanılmaz şekilde işlenmiş ..»»
Nurettin Topçu

Dergah Yayınları

İlk baskısı 1961`de yapılan Yarınki Türkiye, hareket felsefesinden yola çıkarak kanatlarını İslâm düşüncesine, sanatına açan bir kültürel-sosyal mücadelenin altyapısını oluşturan denemelerden oluşuyor. Yarınki Türkiye`nin kurucuları, yaşama zevkini bırakıp yaşatma aşkına gönül verecek, sabırlı ve azimli, lâkin gösterişsiz ve nümayişsiz çalışan, ruh cephesinin maden işçileri olacaklardır. Bu ruh ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.