Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Depresyon

Depresyon isimli konu başlığında toplam 14 kitap bulunuyor.
  Depresyon kategorisindeki kitaplar
Richard A. Bryant

Prestij Yayınları

Bu kitap, ilk kez 1994`te DSM-IV`e bir tanı kategorisi olarak tanıştırılmasından beri akut stres bozukluğu hakkındaki ilk kapsamlı klinik metindir. Yazarlar, Akut Stres Bozukluğu olan kişilerin tanınması ve tedavi edilmesi yolu ile Travma Sonrası Stres Bozukluğunun gelişimini önlemenin mantıksal temellerini ve tekniklerini özetliyorlar. Alana öncülük eden klinik ve araştırma deneyimlerinden yol..»»

Oğuz Tan

Timaş Yayınları

Psikiyatri Uzmanı Dr. Oğuz Tan, depresyon konusunda merak edilen tüm soruları yanıtlıyor. Kitapta, hastaların ve doktorların dilinden vaka örnekleriyle depresyonun sebepleri, belirtileri ve tedavi yöntemleri ele alınıyor. Depresyondan kurtuluşta profesyonel tedavinin yanı sıra, kişinin düşünce sisteminin değiştirilmesinin de son derece önemli olduğunu vurgulayan yazar, sunduğu pratik çözümlerle ..»»
Mayo Clinic 3

Güneş

DEPRESYON»»
Andrew Solomon

Okuyan Us Yayınları

Tam 21 ülkede yayımlandı. Hepsinde bestseller oldu.

Bu kitap çok okundu... Neden?

•Çünkü hepimizin bir yerde ve bir zaman karşılaştığı, kendisinde, çevresinde ya da bir yakınında tanık olduğu, en azından duyduğu bir sorunu ele alıyor: Depresyon.

•Üstelik depresyona “içeriden” bakıyor: Depresyonu bütün ağırlığıyla ve defalarca yaşamış ve onunla başa çıkmış bir kişinin ağzından ta..»»

Brain Quinn

HYB Yayıncılık

DEPRESYON ELKITABI HERKES ICIN»»
Ertuğrul Köroğlu

HYB Yayıncılık

DEPRESYON NEDIR?NASIL BASEDILIR?»»
Özcan Köknel

Altın Kitaplar Yayınevi

DEPRESYON RUHSAL COKUNTU»»
İvy M. Blacburn

Remzi Kitabevi

Bu kitap depresyonun belirtilerini ve çeşitli aşamalarını tanımlayabilmeniz ve depresyonun sizin için önemli bir sorun olmasını önleyecek teknikleri tanımanız amacıyla hazırlanmıştır.»»
Levent Mete

İletişim Yayınları

Depresyon: Hüzünden Melankoliye»»
John Preston

Çizgi Kitabevi

Depresyonun en fazla acı veren yönü, kişinin sık sık yaşadığı ümitsizlik ve güçsüzlük duygularıdır. Kendinizi, kapana kısılmış, ümitsizlik duygularının üstesinden gelmede yetersiz hissedebilirsiniz. Sizin için kaygı duyan dostlarınız, ``Her şey daha iyi olacak... hayatın olumlu yanlarını görmeye çalış...`` diyerek sizi neşelendirmeye, teselli etmeye çalışabilir. Ancak çoğunlukla bu tür destekleyic..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.