Sorunlar onları yaratanların mantığı ile çözümlenemez. Einstein [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Denizcilik Tarihi

Denizcilik Tarihi isimli konu başlığında toplam 32 kitap bulunuyor.
  Denizcilik Tarihi kategorisindeki kitaplar

Denizler Kitabevi

Çeşme Deniz Savaşı Osmanlı Donanması açısından önemli bir kilometre taşı niteliğindedir. Osmanlı İmparatorluğu’nda modern anlamdaki ilk ilim ve bilim yuvalarından olan Deniz Harp Okulu’nun temellerinin atılmasına vesile olduğundan, herkes tarafından bilinmesi ve dikkatlice incelenmesi gerekir.

1770-1774 yılları arasında beş sene boyunca Ege Denizi’nde kalan Rus Donanması’nın 2 Kasım 1772 v..»»

E. Hamilton Currey

İstiklal Kitabevi

Akdeniz`in Büyük Korsanları, anlatım dili yumuşak, ye yer macera tadında ilerleyen ama gerçek tarihin güçlü kanıtlarla anlatıldığı bir yapıt. Kendisi de bir denizci olan Hamilton Currey, kişisel gözlemleriyle derin tarih bilgisini merak uyandıran bir kitapta birleştiriyor. Daha çok Müslüman korsanların altın çağı olarak bilinen döneme ışık tutan yapıt, korsanlık geleneğinin bilinmeyen yönlerini..»»

Lionel Casson

Homer Kitabevi Yayınları

En eski gezginler sazdan sallar ya da şişirilmiş hayvan postları ile su üzerinde seyahat etmeye başladıklarından beri, gemiler ve kayıklar Batı dünyasının tarihinde üstün bir rol oynamıştır. M.Ö. 3500 civarında Mısır`da yelkenin icadı, su taşımacılığının çok daha hızlı ve etkili olmasını sağlamıştır. Antik çağda Akdeniz`e komşu toplumlar refahları için gemilere ve gemicilere güvenmiştir.

..»»

Michel Mollat du Jourdin

Afa Yayınları

Uydu fotoğraflarına bakıldığında Avrupa, denizlerle çevrelenmiş küçük bir yarımada gibi görünür. Bu geniş anlatıda Michel Mollat, Avrupa`nın denize bu denli yakınlığının tarihini nasıl etkilediğini inceliyor. Antik Yunan`dan günümüze değin denizci ulusların tarihini ve birbirleriyle etkileşimlerini ve dünyanın nasıl yavaş yavaş keşfedildiğini, öğrenildiğini ve sömürüldüğünü anlatıyor. Ayrıca bü..»»

Mustafa Aydemir

Denizler Kitabevi

O, dört küçük topu ve kocaman yüreği ile, İngilizler´in dev uçak gemisi Ben My Chree´yi Meis´te sulara gömdü. Bir diğerini savaş dışı bıraktı. İki yüze yakın irili ufaklı tekneyi ve Fransız topçu tabyalarını top ateşi ile yaktı. Akdeniz´de sahillerimize ölüm kusan Fransız savaş gemileri, Paris II ve Alexandra´yı Kemer´de batırdı. Çanakkale´den Kurtuluş Savaşı´na kadar her cephede savaştı.

..»»

Mustafa Aydemir

Pozitif Yayınları

O, dört küçük topu ve kocaman yüreği ile, İngilizler´in dev uçak gemisi Ben My Chree´yi Meis´te sulara gömdü. Bir diğerini savaş dışı bıraktı. İki yüze yakın irili ufaklı tekneyi ve Fransız topçu tabyalarını top ateşi ile yaktı. Akdeniz´de sahillerimize ölüm kusan Fransız savaş gemileri, Paris II ve Alexandra´yı Kemer´de batırdı. Çanakkale´den Kurtuluş Savaşı´na kadar her cephede savaştı. ..»»
İdris Bostan

Kitap Yayınevi

Bir kara devleti olarak tarih sahnesine çıkan Osmanlılar kısa sürede denizle tanıştılar ve onu eski sahiplerinden yavaş ama emin adımlarla teslim aldılar. Karadeniz ve Akdeniz adlarıyla yeniden tanımladıkları iki büyük denize sahip ve hâkim oldular. Artık Osmanlı padişahları "sultân/hâk`nü`l-bahreyn" olarak anılıyordu. Akdeniz’de öylesine güçlülerdi ki, iki donanmayı birden sefere gönderebiliyo..»»

Paolo Emilio Taviani

Kitap Yayınevi

Cenova`da bir çocuk... Karanlık odasının bir köşesinde uzmanların sonsuzluğunu düşlüyo, düşlerin benzersiz mutluluğunu tatmayı öğreniyor. Günün birinde denize, tertemiz iyot kokulu açık denize ulaşmak üzere limandan ayrılan gemilerin birinin güverteseinde olmayı hayal ediyor. Bu çocuk Cristoforo Colombo: Amerika`yı keşfeden adam. Colombo on beş yaşında denizci oldu, Ligurya, Provence ve Korsika de..»»
Nejat Tarakçı

Deniz Kuvvetleri Yayınları

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yayınlarından olan Deniz Gücünün Osmanlı Tarihi Üzerindeki Etkileri kitabı Osmanlı deniz gücüne farklı bir bakış açısı getirirken kıtasal bir imparatorluk olan Osmanlı’nın bir deniz imparatorluğu haline gelememesinin nedenlerini araştırıyor. Dr. Nejat Tarakçı tarafından kaleme alınan eser, Deniz Kuvvetleri Eski Komutanı Emekli Oramiral Metin Ataç’ın önsözü ile başlıy..»»

Denizler Kitabevi

"Efendi Kaptan Kurtar Bizi!", Osmanlı İmparatorluğu`nun son kırk yılına (1874-1914) tanıklık eden Mesudiye savaş gemisinin hikâyesidir. Bu hikâye, Mesudiye Zırhlısı`nın İngiliz tersanelerinde yaptırılma kararıyla başlamış, I. Dünya Savaşı`yla da son bulmuştur. Mesudiye Zırhlısı, bu dönem boyunca, Sultan Abdülaziz`in tahttan indirilişi, Meşrutiyetin ilânı, 93 Osmanlı - Rus Harbi, donanmanın Hali..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.