Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Denizcilik-Seyir

Denizcilik-Seyir isimli konu başlığında toplam 4 kitap bulunuyor.
  Denizcilik-Seyir kategorisindeki kitaplar
Ender Şıvgın

Akademi Denizcilik Yayınları

Gelişen teknolojiye karşın ortaya çıkabilecek teknik arıza nedeniyle, açık denizde gök cisimlerinden yararlanarak mevki koyabilme gereksinimi her an doğabilir. Bu kitap, göksel seyir hakkında bilinmesi gereken asgari bilgileri içermektedir. Astronomi Seyri Başlangıç Tanımları Zaman Notik Almanak Astronomi Seyri Göksel Seyirde Kullanılan Cihazlar Göksel Seyirde Mevk..»»
Ümit Metiner

Turhan Kitabevi

Navigatus kelimesinden gelmektedir. Latincede gemi NAVIS; yöneltmek ya da hareket etmek ise AGERE kelimeleri ile belirtilmektedir. Eski konuşma dilimizde seyri Sefain ya da Fransızca okunuşu ile NAVİGASYON olarak geçen bu ilim günümüzde SEYİR adı ile anılmaktadır. Kitabın Bölümleri: Seyir’in Genel Tanımı Dünya Koordinat Sistemi Deniz Haritaları Seyir Aletleri ..»»
Fethi Yağız

Akademi Denizcilik Yayınları

Kaptan Fethi Yağız`ın İTÜ Denizcilik Fakültesi`nde verdiği Seyir derslerinin notlarından düzenlenen kitap, 2006 yılında güncellenmiş. Seyir-1, bir teknenin konumunun belirlenmesi ve onun diğer bir noktaya yöneltilmesi için kullanılacak hem klasik hem de modern yöntemleri kapsayacak şekilde düzenlemiş. - Navigasyonun Anlamı ve Bölümleri - Yerküre (Dünya) - Yer Üzerinde Navigasyonl..»»
Fethi Yağız

Akademi Denizcilik Yayınları

Kaptan Fethi Yağız`ın İTÜ Denizcilik Fakültesi`nde verdiği Seyir derslerinin notlarından düzenlenen ikinci kitap. - Seyir Çeşitleri - Mevki Koymak - Akıntı Seyri ve Gelgit - Kıyı Seyri - Kılavuzluk - Buzlu Sularda Seyir - Köprü Üstü Prosedürleri »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.