Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Coğrafya

Coğrafya isimli konu başlığında toplam 165 kitap bulunuyor.
  Coğrafya kategorisindeki kitaplar
Kemal Görmez

Nobel Kitabevi

Bir bilgenin ?Tabiatın insanoğlundan intikamı? diye tanımladığı ekolojik sorunlar, bugün insanoğlunun karşılaştığı temel sorunlar arasındadır. 20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren insanlığı tehdit eden sorunlardan biri hâline gelen çevre sorunları, kökü çok eskilere uzanmasına rağmen, genelde Sanayi Devriminin sonucunda hissedilir hâle gelmiştir. O zamandan bu yana da sürekli artarak büyük boyu..»»
Ruşen Keleş

Yakın Kitabevi

İnsanlığın geleceği, 20. yüzyılın son çeyreğinde başlamış gibi görünse de, kökleri çok daha eski tarihlere giden bir sorunun, çevre sorununun, tehdidi altında bulunuyor. Havanın, suyun, toprağın, öteki tüm doğal kaynakların yalnız kirlenme değil, tükenme tehlikesiyle de karşı karşıya olduğunu biliyoruz. İnsanoğlunun çevresiyle olan ilişkilerini, gelecek kuşakları da düşünerek, yüksek bir sorumlul..»»
Ahmed Yüksel Özemre

Kaknüs Yayınları

Elektrik üretiminde nükleer enerjiden yararlanılması konusu yaklaşık 40 yıldır Türkiye'nin ve 5 Yıllık Kalkınma Plânları'mızın gündemindedir. 1980'lerin ortasına kadar bu yönde yapılan üç girişim, çeşitli etkenler dolayısıyla, sonuçsuz kalmıştır. 1992 sonunda Türkiye Elektrik Kurumu'nun kapsamlı bir raporu ülkenin 2000'li yılların başında ciddî bir enerji darboğazına gireceğine işaret ettiğinden,..»»
Nukret Endirçe

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

Son güne kadar insanlar doğal çevreye karşı acımasız tutumlarını sürdürdüler. Denizler, göller, nehirler, toprak ve hava kirletildi. Ormanlar ve hayvanlar yok edildi. insanlar arasında çekişmeler kitle halinde öldürmeler, kimyasal ve nükleer tehlikeler birbirini kovaladı. Şimdi ise geriye doğru bakıldığında, dünyanın son çeyrek d..»»
Kolektif

Ataklı Yayınları

Morgan Freeman'ın Anlatımıyla Kainatın Sırları   DVD Hediyeli 368 sayfalık Ansiklopedik Atlas, tamamı özgün tasarım ve içerikle hazırlanmıştır. Farklı kurumların profesyonel bilgi birikimiyle oluşturulan bu çalışma, aynı zamanda Discovery Channel'ın dünyada atlas olarak hazırlanan ilk ürünü olma özelliğini de taşımakt..»»
Kolektif

Yeni İnsan Yayınevi

Çevreye ve insana dost hayvancılığın yerini endüstriyel hayvancılık alıyor. Binlerce hayvanın daracık yerlere tıkıştırıldığı, kesif yemlerle beslendiği, mutsuz hayvan kalabalıkları dünyanın her yanına yayılıyor. Bu hayvanların dışkıları ve idrarları, gübre/tezek olmanın yerine heba ediliyor. Hastalıklara karşı sürekli antibiyotik veriliyor. Yem ihtiyaçları da yoğun yemlerle karşılandığı için, ta..»»
Anonim

Boyut Yayın Grubu

"Şarkı söyleyen bataklıklar", sizleri durgun suların gülen yüzüyle buluşturuyor... Sazlık arasından çıkan bir kaplumbağanın izini sürecek, yavaş ve kararlı adımlarıyla sabrı öğreneceksiniz. Adımların yavaşlığı, kanatlı zannettiğimiz zamanın elle tutulacak kadar ağır olduğunu kanıtlayacak. Dünyanın dört bir köşesinden, rengarenk kuşların görüntüleri sizi Binbir gece masallarının baharat kokulu meka..»»
James Churchward

Ruh ve Madde Yayınları

Kayıp Kıta Mu'yu okumamış olanlar için, kitabın kısa bir özeti şu şekildedir: Mu ülkesi, Pasifik Okyanusu'nda, Amerika ile Asya arasında yer almış büyük bir kıtadır. Merkezi Ekvator'un biraz güneyine düşer. Toprakları, bugün hala su üzerinde kalmış bulunan bazı kara parçalarını da içine almaktadır. Büyüklüğ&..»»
Çağlar Keyder

İletişim Yayınları

Tarım sorunu (die Agrarfrage), 20. yüzyılın başından itibaren siyasetin ve sosyal bilimlerin en önemli tartışma alanlarından biriydi. 1980’lerin düşünce ikliminde ivme kaybedip şekil değiştirdi ve daha çok “hormonlu sebzeler”, “doğal beslenme”, “permakültür” gibi “kentli” başlıklar altında bambaşka b..»»
Ayhan Çörek

Denizler Kitabevi

Türkiye’de “Ciklet Balığı” olarak anılan Cichlidler, hiç şüphesiz akvaryum dünyasının en ilgi çekici balıklarıdır. Onları ilginç kılan renklerinin güzelliğinden çok sosyal yaşantılarının olmasıdır. Tıpkı kuşlarda veya diğer bazı memeli hayvanlarda olduğu gibi tipik bir aile yaşantıları vardır. Olgunlaşan erkek balıkların belli bir alana sahip çıkması ya da eşleşmek için birbirler..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.