Hayata yeniden başlasaydım, saniyelerin nabzını tutardım. (Dostoyevski) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Çocuklar İçin Satranç

Çocuklar İçin Satranç isimli konu başlığında toplam 24 kitap bulunuyor.
  Çocuklar İçin Satranç kategorisindeki kitaplar
Ilgaz Gümüştaş

Söz Yayınları

Yıllar önce, Türkiye İş Bankası Eski Genel Müdürü Sevgili Ünal Korukçu döneminde, sözcük ve zeka oyunlarıyla bezeli Arsadaki Çadır adlı çocuk romanında, satrançtan da söz etmiştik. Şimdi de onların insanlığın bu en eski oyunlarından biri olan satrancı destekleyici yaklaşımını biz yayımcılar takdirle izlemekteyiz. Türkiye İş Bankası`nca yayımlanmış olan Arsadaki Çadır, bir pedagog-yazar (ve baba)..»»
Melih Karataş

İnkılap Kitabevi

Değerli anne babalar!

Eğer çocuğunuz bu kitaba sarılıp uyuyor, elinden hiç düşürmüyor ve adeta ona yapışık halde yaşıyorsa sakın endişelenmeyin. Sizler de "Satranç Ülkesi"nin satrancı sevdirme ve öğretme gücüne inanamayacaksınız.

Serinin diğer kitaplarına da aynı ilgiyi göstermenizi bekliyor, satranç dolu günler diliyoruz.

YAZAR HAKKINDA

1978 İstanbul doğumludur. İstanbul Fene..»»

Olgun Kulaç

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Konstantra..»»
Ozan Çapan

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

Zekâ ve karakter gelişimine katkısı ispatlanmış olan Satrancı ana sınıfı ve ilköğretim 1., 2. ve 3. sınıf öğrencilerinin masal dinler/okur gibi öğrenmelerini sağlayacak olan bu kitap alanında bir ilktir. Dizinin diğer kitapları olan Satranç Boyama Kitabı ve Temel Satranç Bilgileri ile birlikte Satranç Eğitim Setini oluşturmaktadır. "[Ozan Çapan`ın] çağdaş bir yaklaşımla Anasınıfı ve İlköğr..»»
Susan Caldwell

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Bu kitap satranca yeni başlayan çocuklar için temel bir kılavuzdur. Adım adım ilerleyen renkli resimler ve yönergelerle her satranç taşının değişik hamleleri, oyunun kuralları ve nasıl oynanacağı açık ve basit bir şekilde anlatılmıştır. Yeteneğinizi ölçmeniz ve yapılabilecek en iyi hamleleri fark etmeniz için kitapta satranç bulmacalarına da yer vermiştir. Satranç notasyonunun ve küçük bir satranç..»»
Melih Karataş

İnkılap Kitabevi

"İlköğretim Okulu Öğrencileri, Satranç Öğretmenleri ve Kendi Kendine Öğrenmek İsteyenler İçin Kaynak Kitap" Melih Karataş`ın 8 yıllık tecrübesiyle hazırladığı "Çocuklar İçin Satranç" kitabı, öğretmenler için tam bir rehber ve eğitim kitabı, satranç eğitimi alan öğrenciler için ders kitabı, satrancı kendi kendine öğrenmek isteyen her yaştan satrançsever için kolayca satranç öğrenebilecekleri b..»»
Melih Karataş

İnkılap Kitabevi

Çocuklar İçin Satranç" kitabının devamı niteliğinde olan ve çift taraflı soru tekniği ile hazırlanan bu kitap satranç turnuvalarına katılmak isteyen her yaştan satranççıya yardımcı olacaktır. "Taktik oyun, pozisyonel oyunun temelini oluşturur. Bu, zaman boyunca onaylanmış ama genç satranççılara yeterince anlatamadığımız bir olgudur. Satranca yeni başlayan biri Vezir Gambiti ve Fransız Savunm..»»
B. J. WithuisHelmut Pfleger

İnkılap Kitabevi

Gençler için satranç, konsantre olma yeteneğini düzenlemek, starejik düşünüş tarzını öğrenmek ve bundan zevk almak için en iyi olanaktır. Bu kitap atılabilen adımlarla satrancı tanıtmakta ve Alman Satranç Federasyonu`nun verdiği "Piyon", "Kale" ve "Şah" diplomalarını alma olanağı sağlamaktadır. Sistematik anlatımı sayesinde (Öğrenmek denemek onaylamak) oyuj güçlü planlı bir şekilde artırılmaktadır..»»
Mehmet Tekerek

Gün Yayıncılık

Bu kitapla sizlere Satranç dünyasının kapılarını aralamaya çalıştık. Kitap, satranç kültürünü vermenin yanında temel satranç becerilerinin kavranmasına yönelik olarak hazırlanmıştır. İlköğretim çağında satranç eğitimine başlamak; kötü alışkanlıklara engel olacağı gibi, planlı hareket etmenin önemini ve gereğini de kavratır. Satranç oyuncusu; hızlı, doğru ve çabuk düşünebilme ve olayları doğru yoru..»»
Yusuf Yazar

Yargı Yayınevi

İlköğretim Satranç Dersi Başlangıç Düzeyi "Satranç"»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.