Unutma ki, ağzında bal olan arının, kuyruğunda da iğnesi vardır. John Lyly [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Çocuk Tarih Kitapları

Çocuk Tarih Kitapları isimli konu başlığında toplam 45 kitap bulunuyor.
  Çocuk Tarih Kitapları kategorisindeki kitaplar
Nur Kutlu

Timaş Yayınları

Sevgili Eğitimciler ve Ebeveynler; Çocuklarımızın inanç kavramı ile erken yaşta tanışmaları, yetişkin bir birey olduklarında yaşamlarını bu kavramla anlamlandırmaları adına büyük önem taşır. ‘Allah’ın İsimlerini Öğreniyorum’ serisini bu düşünceden yola çıkarak hazırladık. Masallardaki hayvan kahramanların başından geçen maceralarla çocukların dünyasında Allah’ın isimlerine bir pencere açma..»»
Şebnem Kanoğlu

Timaş Yayınları

Bir varmış bir yokmuş. Zamanlardan bir zamanda diyarlardan bir diyarda Rüzgâroğlu adında bir çiftçi varmış. Bir gün Rüzgâroğlu ava gitmiş. Ormanda karşısına kızıl tüylü bir geyik çıkmış. Geyik Rüzgâroğlu’na, -Ey Rüzgâroğlu Rüzgâroğlu! Başına gelecek dert çekeceğin fakirlik var; şimdi mi dilersin yaşlanınca mı, demiş. Rüzgâroğlu geyiğe ne cevap vermiş dersiniz?... Çocuklar bu masalı okurken ..»»
Şebnem Kanoğlu

Timaş Yayınları

Bir varmış bir yokmuş. Memleketin birinde bir padişah varmış. Padişah bir gün vezirini yanına çağırmış. Ona bir altın lira vermiş. “Bununla bana bir koç alacaksın. Koçun etinden yemek, yününden kürk isterim. Hem koçumu diri hem altınımı geri isterim, demiş. Vezir kara kara düşünerek padişahın huzurundan ayrılmış, yollara düşmüş… Sonra ne olmuş dersiniz, vezir padişahın verdiği bu zor görevi başa..»»
Nur Kutlu

Timaş Yayınları

Bu serideki kitaplar: Denizatı Dıgıdık Allah’ın Rezzak İsmini Öğreniyor Su aygırı Hipos Allah’ın Rezzak İsmini Öğreniyor Deve Hörgüç Allah’ın Kerîm İsmini Öğreniyor Penguen Badi Allah’ın Hakîm İsmini Öğreniyor Somon Simsim Allah’ın Selam İsmini Öğreniyor Yunus Yoyo Allah’ın Rahman İsmini Öğreniyor Ahtapot Oktobus Allah’ın Kuddüs İsmini Öğreniyor Kunduz Kumpaz Allah’ın ..»»
Kadriye Baldık

Timaş Yayınları

Çocuklarımız o küçük beyinlerinde oluşan sorular ile en zor sınava sokarlar bizleri: Cennet nerede? Beni kim yarattı? Neden dua ediyoruz? Bu soruların cevaplarını nasıl vermeliyiz, nasıl anlatmalıyız onlara dinimizin esaslarını? Biz bu zorlu sınavdaa sizin yanınızdayız.Bu seri 5-7 yaş grubu çocuklar için, anne ve babalarının onlara okuması ve resimlerini göstermesi halinde, tam olarak anlaşılmas..»»
Şebnem Kanoğlu

Timaş Yayınları

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde kendini pek beğenen, övülmeyi pek seven bir Padişah varmış. Bunu bilen adamları her fırsatta ona övgü dolu sözler söylerlermiş. Bir gün kibirli padişah kızlarını yanına çağırmış: Söyleyin bakalım, beni ne kadar seviyorsunuz, diye sormuş. Büyük kız; - Babacığım, demiş Hem çok faydalıdır hem çok tatlıdır. Dağlardaki bin bir çiçekten to..»»
Ömer Baldık

Timaş Yayınları

Çocuklarımız o küçük beyinlerinde oluşan sorular ile en zor sınava sokarlar bizleri: Cennet nerede? Beni kim yarattı? Neden dua ediyoruz? Bu soruların cevaplarını nasıl vermeliyiz, nasıl anlatmalıyız onlara dinimizin esaslarını? Biz bu zorlu sınavdaa sizin yanınızdayız. Bu seri 5-7 yaş grubu çocuklar için, anne ve babalarının onlara okuması ve resimlerini göstermesi halinde, tam olarak anlaşılm..»»
Terry Deary

Timaş Yayınları

20. Yüzyıl Tarihi sizi 1900’lü yılların başlarından alarak, 100 yıllık bir yolculuğa çıkarıyor. Bu yolculukta şaşırtan gelişmeleri, inanılmaz icatları, kültür ve sanattaki müthiş değişiklikleri göreceksiniz. İki maymun ve bir köpeğin nasıl astronot olduğunu, Londra’daki bir lokantada neden kedi ikram edildiğini, Bill ve Ben, Charlie Chaplin ve Margaret Thatcher gibi..»»
Hekimoğlu İsmail

Timaş Yayınları

“Kalbim Küçük Sevgim Büyük” ve “Nurdan Tacım Güzel Ahlakım” kitaplarıyla çocuklarımızın gönlüne sevgi tomurcukları saçan Hekimoğlu İsmail, bir yıldır üzerinde titizlikle çalıştığı “Biricik Rabbim Ne Güzel İsimlerin” kitabını çocuklarımızla buluşturuyor!.. “Biricik Rabbim Ne Güzel İsimlerin” anlaşılır bir dilde, kâinat kitabına bakarak, çocuklarımızın rahatlıkla gözlemleyebileceği akılda kalıcı ö..»»
Çiğdem Özmen

Timaş Yayınları

Dinimi Öğreniyorum Serisi 5-7 yaş grubu çocuklara ebeveynleri tarafından okunabilir. 1. ve 2. sınıf öğrencileri, serinin tüm kitaplarını kendi başlarına zevkle okuyup, rahatlıkla anlayabilirler.Resimleyen: Ahmet Kesgin -»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız