Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Çocuk Şiir Kitapları

Çocuk Şiir Kitapları isimli konu başlığında toplam 39 kitap bulunuyor.
  Çocuk Şiir Kitapları kategorisindeki kitaplar
Cahit Zarifoğlu

Beyan Yayınları

"Afganistan olayı sessiz kalınacak bir olay değil. Fakat bu biraz da mizaç işidir diyebilirim. Bir heyecan işi. Bir şairin binlerce kilometre uzaktan bir heyecanı duyması ise oldukça kolay. Ben ilgilendim, onda enteresan dinamikler yakaladım, zaman zaman şiirleştirdim bunu." (Tanıtım Yazısı'ndan) »»
Jean de la Fontaine

Oda Yayınları

Türkçe'nin büyük ustası, şiirimizin yüz akı Nazım Hikmet, Lafonten'in en güzel, en seçme masallarını manzum bir dille Türkçemize kazandırmış... Herbiri birbirinden güzel olan bu masalları elinizdeki kitapta toplamış... Bu masallardaki kahramanlar genellikle hayvanlardan seçilmiş. Hayvanların başından geçen olayları öğrenince kendimize dersler çıkarıyor, iyiyle kötünün, güzelle çirkinin, haklıyla..»»
Fazıl Hüsnü Dağlarca

Yapı Kredi Yayınları

. Dağlarca çocuklar için yazdığı kitapları “Dağlarca Çocuklarda” dizisinde topladı. Bir balina ile bir mandalinanın sıcak dostluğunun anlatıldığı Balina ile Mandalina`yı bu dizinin ilk kitabı olarak yayınlıyoruz.

Düş`le gerçek birbirine yakındır

Bilmez misin

Düşler

Güçlü düşler

Gerçek olur er geç. »»

Mustafa İsen (Hazırlayan)Reyhan İsen (Hazırlayan)Ayşe Esra Kireççi (Hazırlayan)

Varlık Yayınları

Balkanlar`da Türk Çocuk Şiirleri»»
Oktay Rifat

Yapı Kredi Yayınları

Ölümsüz günler onlar, bir hiçle beslenen;

Zaman dışı güvercinler, uçma bilmeyen;

Uzay ötesi ovalar, ayak değmemiş;

Başka bir mevsim, başka bir dal, başka yemiş. »»

Jean de la Fontaine

Oda Yayınları

"Ağustosböceği ile Karınca"yı okudunuz mu çocuklar? Okuyanlarınızın çok sevdiğinden kuşkumuz yok. İşte şimdi yine Lafonten'in yazdığı ve Nazım Hikmet'in Türkçeleştirdiği bir kitap daha sunuyoruz: "Çiftçi ile Çocukları". Bu iki kitap birbirini bütünleyecek nitelikte. Onu da Ağustosböceği ile Karınca kadar zevkle okuyacağınıza eminiz. (Arka Kapak) »»
Rıfat Ilgaz

Çınar Yayınları

Rıfat Ilgaz'ın Çocuk Bahçesi çocukların aklına, çocukların yüreğine seslenen şiirler. Rıfat Ilgaz çocukların dünyasını, onların düşlerini, gerçeklerini sevecen bir sesle dile getiriyor. Bir çocuk merakıyla sorup, birbilge ustalığıyla cevaplıyor. Çocuklar Rıfat Ilgaz'ın yüreğinde özel bir duyarlık alanı, geleceğine duyduğu umudun kaynağıdır. Katkısız bir sevgi, o kaynaktan duru bir pınar..»»
Mehmet Ali Külekçi

Taşkın

COCUK SIIRLERI UNITELERE VE ILKOGRETIM DERS PROGRA»»
Metin Celal

Bulut Yayınları

COCUK SIIRLERI ANTOLOJISI»»
Memet Fuat

Adam Yayınları

COCUKLAR ICIN SIIRLER»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.