Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Çocuk Kitapları-Türk Yazarlar

Çocuk Kitapları-Türk Yazarlar isimli konu başlığında toplam 485 kitap bulunuyor.
  Çocuk Kitapları-Türk Yazarlar kategorisindeki kitaplar
Joachim Masannek

Epsilon Yayınları

VAHSILER FUTBOL TAKIMI 10 10 NUMARALI MARLON»»
Ayfer Gürdal Ünal

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Bu kitap insan sevgisi, at sevgisi, öğretmen sevgisi kavramlarını sürükleyici bir şekilde ele alırken; dostluk, başarı, değerbilirlik, güven kavramlarını yeniden düşünmemizi de sağlıyor. »»
Hülya Kartal Hocaoğlu

Nesil Yayınları

Her mevsim bir rengi, her renk bir duyguyu anlatır.

Arkadaşlığın kendisi de hayatın güzel bir rengidir.

Kerem! Dobiç Gökhan! Emre! Erhan!

Onlar dört arkadaş...

Dört mevsimi tüm renkleriyle yaşıyorlar.

Acıyı-tatlıyı, sevinci ve hüznü, yan yana, omuz omuza paylaşıyorlar.

Böylece yaşadıkları dünyaya güzel renkler katıyorlar.

Ve bu dört arkadaş her seferinde yeni şeyl..»»

Yavuz Bahadıroğlu

Nesil Yayınları

Bir varmış bir yokmuş, Allah’ın günü çokmuş. Günler günlere geceler gecelere eklenmiş. Ortaya “40 Geceye 40 Masal” çıkmış da çocuklar muradına ermiş. Çocuklar muradına erince, padişah, kızının o çobanla evlenmesine izin vermiş. Başlamış 40 gün 40 gece sürecek düğünün hazırlıkları... Hazırlıklar devam ededursun. Çocuklar muradına erince bulut şeklinde uçan halılar yapılmış. Bu uçan bulutlar her g..»»
Toprak Işık

Tudem Eğitim Hizmetleri

Toprak Işık`tan Kuşlar Köyü`ne doğru macera dolu bir serüven... Herkesin `adından belli olduğu bir kuşlar köyü` düşünün: Aşağı Dünya`da Meraklıkanat, Endişelikanat, Kuralcıkanat, Hanımninekanat, Bülbülkanat, Maceracıkanat ve daha nicelerinin yaşadığı, hiçbir tren, otobüş ya da uçağın uğrmadığı ilginç bir yer... Bir gün, Yağızlar Köyü`nde yaşayan yedi afacanın yolu hiç istemeden bu k..»»
Banu Bozdemir

Beyaz Balina Yayınları

Etkisi gitgide artan küresel ısınma ve diğer çevre sorunları, büyükleri olduğu kadar çocukları da etkiliyor. Deniz kirliliği (Köpük Ülkesi), yağmayan yağmur (Ağlayamayan Bulut), yeşil alanların gitgide azalması (Son Kurşunkalem) yanı sıra buzulların erimesi (Renkli Penguen) ve hormonlu tarım ürünleri (Koca Dev`in Koca Meyveleri), çocukları da yakından ilgilendiren konular.

Banu Bozdemir,..»»

Gülten Dayıoğlu

Altın Kitaplar Yayınevi

İcat ettiği bir araçla Atmosferdeki sesleri ayrıştırmayı başaran genç bir bilgin, pire seslerini de duyup onlarla iletişime girer. İnsan kanıyla beslendikleri için, insanca düşünce ve davranışlar sergileyen pireler, örgütlenerek, insanoğlunu mutlu kılmaya karar verirler.Pirelerin , tüm Dünya’da ,okullardan, uzay mekiklerine kadar uzanan bu serüvenleri sırasında ,öylesine gülünç, öylesine düşündürü..»»
Özden Aslan

Elma Yayınevi

Bu kitabı; çocuklar, çocuk gelişim uzmanları, öğretmenler ve aileler okuyup beğendi. Damla, Emre, Senem, Çağlar, Görkem, Pınar, Berk… Onların da her günü sizinkinden farklı değil. Okulda, bahçede aileleriyle, arkadaşlarıyla macera dolu günler yaşıyorlar. Biten her günün ardından kendileri ve çevreleri hakkında yepyeni şeyler öğrenirken akıllarını karıştıran sorulara cevaplar arıyorlar. Sen ..»»
Muzaffer İzgü

Bilgi Yayınevi

Al Yanaklı Hasan, Muzaffer İzgü`nün 7-12 yaş grubundaki çocuklar için hazıladığı ve Figen Renda`nın resimlediği 12 öyküden oluşan güzel bir kitap. »»
Mine Soysal

Günışığı Kitaplığı

Arkeoloji çocukların emrinde! Arkeolog, yazar Mine Soysal’ın dört kitaptan oluşan “Ala Kitapları” dizisi yeni baskısında gözden geçirilerek “Ala Çocuk Yollarda” adıyla tek kitapta toplandı. Soysal’ın, Antik Çağ’da Anadolu’nun Ege kıyılarını bir çocuğun gözünden şiirsel bir dille anlattığı öyküler, bilimsel verilerin ışığında kaleme alındı. Anadolu’nun her yanında kalıntılarına rastlanan esk..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.