Düşmanlarınızı daima bağışlayın, hiçbir şey onların bu derece canını sıkmaz. Oscar Wilde [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Çocuk Felsefe Kitapları

Çocuk Felsefe Kitapları isimli konu başlığında toplam 39 kitap bulunuyor.
  Çocuk Felsefe Kitapları kategorisindeki kitaplar
Hasan Aycın

Timaş Yayınları

Usta çizer Hasan Aycın’dan çocuklar için yeni bir hikaye macerası. Üstelik çocukların çok sevdiği bir kahraman bu: Keloğlan. Saflıkla kurnazlık arasında gezinen bu kahramanın hikayesini kaleme alan Hasan Aycın, hikayeleri aynı zamanda maharetli elleriyle da resimleyerek çocuklar için Keloğlan’ı bir okuma şölenine çevirmiş. Billur Sürahi hikayesinden İncili Çevre’ye, Al Pembecik Gül Pembecik’ten..»»
Sezgin Yahyagil

Timaş Yayınları

Bestami Yazgan

Timaş Yayınları

Çocuklardan annelere; annelerden çocuklara en güzel hediye! Çocukların çok sevdiği şair, Bestami Yazgan’dan Anneler Günü’ne özel sımsıcak, sevgi dolu anne şiirleri: ‘Anne Sen Melek misin?’ Söz Olsun Anneciğim Sevgi dolu yüreğin, Deniz gibi şefkatin Yolumu aydınlatan İz olsun anneciğim Hoşgörüne sığınıp Yaptığım yaramazlık Eğer kabul edersen Naz olsun anneciğim Karakışla sonbaha..»»
Sezgin Yahyagil

Timaş Yayınları

Oscar Brenifier

Tudem Eğitim Hizmetleri

Filozof Çocuk kitapları her kitabın ismini bütünleyen altı büyük soru yoluyla, düşüncelerle oynamaya ve görünenin arkasına çocuk gözüyle bakmaya çalışıyor. Cevap vermek yerine, sorular üstüne çocukları – ve yetişkinleri- düşünmeye yöneltiyor. Filozof Çocuk serisi, kendileriyle, hayatla, dünyayla ilgili önemli sorunlara kafa yoran tüm çocuklar için sorgulama yöntemi sunuyor. Ayrıca kalıp..»»
Oscar Brenifier

Tudem Eğitim Hizmetleri

Milliyet Cadde yazarı, dünyaca ünlü Fransız filozof-yazar Oscar Brenifier`nin kaleme aldığı Filozof Çocuk adlı 9 kitaplık serinin merakla beklenen 7. kitabı Birlikte Yaşamak Nedir? okuyucularıyla buluşmaya hazırlanıyor...! Diğer tüm Filozof Çocuk kitaplarında olduğu gibi bu kitapta da Oscar Brenifier altı büyük soru üzerine yoğunlaşarak, tüm okuyucularını düşünmeye ve görünenin arkasındaki..»»
Brigitte LabbéMichel PuechJacques Azam (Resimleyen)

Günışığı Kitaplığı

İyi nedir? Kötü nedir?

Dünya çocukları bu diziyi okuyor! Yaşamı ve dünyanın işleyişini anlamaya çalışan çocuklara temel kavramları, doğru sorular sorarak düşündüren 10 kitaplık dizi, gerçek yaşamdan pek çok renkli örnekle dolu. Çocuklar, öğretmenler ve anne babalar, her kitapta farklı bir kavram üzerine birlikte düşünecek ve konuşacaklar.

SINIFLAR: 4-5-6

TEMALAR: DEĞERLERİMİZ, ..»»

Brigitte LabbéMichel PuechJacques Azam (Resimleyen)

Günışığı Kitaplığı

Dünya koca bir çöplük mü? İnsan doğanın parçası değil mi?

Dünya çocukları bu diziyi okuyor! Yaşamı ve dünyanın işleyişini anlamaya çalışan çocuklara temel kavramları, doğru sorular sorarak düşündüren 10 kitaplık dizi, gerçek yaşamdan pek çok renkli örnekle dolu. Çocuklar, öğretmenler ve anne babalar, her kitapta farklı bir kavram üzerine birlikte düşünecek ve konuşacaklar. Dizinin onuncu ..»»

Brigitte LabbéMichel Puech

Günışığı Kitaplığı

Dünya çocukları bu diziyi okuyor! Yaşamı ve dünyanın işleyişini anlamaya çalışan çocuklara, temel kavramları, doğru sorular sorarak düşündüren 10 kitaplık dizi, gerçek yaşamdan pek çok renkli örnekle dolu. Çocuklar, öğretmenler ve anne babalar, her kitapta farklı bir kavram üzerine birlikte düşünüyorlar, birlikte konuşuyorlar.»»
Michel Puech

Günışığı Kitaplığı

Mutsuz olmak kolaydır. Peki, ya mutlu olmak?

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de yayımlandığı yıl on binlerce çocuğa ulaşan Çıtır Çıtır Felsefe dizisi yeni kitaplarla sürüyor. On ikinci kitap, yaşamın içindeki olaylardan yola çıkarak "mutluluk" ve "mutsuzluk" kavramlarını işliyor. Yaşamı ve dünyanın işleyişini anlamaya çalışan çocuklara, temel kavramları doğru sorular sorarak düşündüre..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız