Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Çizgi Roman-Türk

Çizgi Roman-Türk isimli konu başlığında toplam 19 kitap bulunuyor.
  Çizgi Roman-Türk kategorisindeki kitaplar
Nazife Güngör

Cumhuriyet Kitapları

Çizgiroman, çizgi ve yazının bir arada olduğu, kolay okunur ve anlaşılır evrensel bir tür. Türkiye`deki en uzun soluklu ve geniş okur kitlesine ulaşan tek çizgiroman ise hiç kuşkusuz Abdülcanbaz...Abdülcanbaz, bir bakıma Türkiye`nin siyasal, ekonomik, toplumsal ve kültürel tarihinin aynası gibidir... Toplumsal gerçeklikle bire bir bağlantılı olarak kurgulanan bir çizgiromandır... Yaklaşık 50 yı..»»

Ahmet Ümit

Doğan Kitap

Çizen: İsmail Gülgeç»»

Ahmet Ümit

Güncel Yayıncılık

Çizen: İsmail Gülgeç»»

Hasan Aycın

İz Yayıncılık

"Anlamaya çalışmayın, sezgi gücünüzü harekete geçirmeye uğraşın. Çağımızın kıyıcılığı, bilgiççe vurdumduymazlığı karşısındaki çırpınışın kendi kişiliğinizde yankılanmasına fırsat verin. Açın kendinizi, seyreltin. Siz elinizdekini kapacaklar korkusuyla kendiniz üzerine kapandıkça, ayakta duramamak korkusuyla kasılıp katılaştıkça anlama varamayacaksınız. Anlama ulaşamadığınız yetmezmiş gibi anlaşı..»»
Özcan F. Koçoğlu

Çamlıca Basım Yayın

"O gün 29 Mayıs 1453 Salı günüydü. Bir Çağ bitiyor, yeni bir çağ başlıyordu. Osmanlı kılıcı Bizans'ı yıkıp İstanbul'u almıştı..." (Tanıtım Bülteninden) »»
Kolektif

Arka Bahçe Yayıncılık

Amatör ruhun kutlandığı bir albüm elinizdeki.

Çizgiroman sanatının ve amatör ruhunun...

İçinde profesyonel çizgiler de olmasına rağmen bu sayfalar sıcak, ışıl ışıl bir amatör ruhu kutluyor. O ruh ki; üretimin ve emeğin en has, en rafine, en eğlenceli yanını, istek dışında tüm üretim dinamiklerinden bağımsız emeği temsil ediyor...

On yıldır bu ruhu taşıyan bir avuç genç kendilerine Ç..»»

Hasan Aycın

İz Yayıncılık

Hasan Aycın'ın otobiyografik yazılarını bir araya getiren Müşahedat -Hayata Merhaba- ve kendisiyle yapılan söyleşilerden oluşan Güneşin Altında ile başlayan Hasan Aycın Kitaplığı çizgi albümleriyle devam ediyor. Gözgü, Aycın'ın Bocurgat, Gece Yürüyüşü, Asâ ve Kulbar'dan sonra beşinci ve yeni çizgi albümü. Başlığının kelime anlamı "ayna" olan albüm, Yunus'un şu dizeleriyle açılıyor: "Dost sûreti..»»
Enki Bilal

Marmara Çizgi

- Bildiriyorum: mutlak bir bitkinlik hali. Mutlak, ama füzyona bağlı... - Birleşen iki gövde sanki herşeyi paylaşmak zorunda gibi... - ... Şu "Tanımlanamayan engel" ilerliyor mu, duruyor mu? - Değerlendirmek için yeterli veri yok. - Benimle dalga mı geçiyorsun deniz atı? Havadurumunda, suyun yoğunluğunda, tuzluluk oranında çuvallıyorsun, deniz cisimlerini tanımıyorsun; hadi ondan geçti..»»
Metin Fidan

Mürekkep Basın Yayın

Ernes Senzo

Hoz Yayınları

Yıllar önce NothingFace adında bir çizgiroman bastık Hoz Comics olarak... Ülkemizin büyük gazeteleri ve dergilerinin neredeyse tamamı haber konusu olarak elealdı ve hepsi başlıklarını attılar, en alımlı fontlarla; ***Amerikan malı Türk çizgiromanı*** diye... Böyle bir başlık atmalarının nedeni, çizerinin bir Türk; Yıldıray Çınar olmasıydı... Bugün DC?Comics'in kadrolu çizerlerinden ol..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.