Akıllı bir insan kazandığı paranın bırazını, aldığı nasihatın ise birçoğunu bir yana koyar. Harry Carns [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Ceza Hukuku

Ceza Hukuku isimli konu başlığında toplam 79 kitap bulunuyor.
  Ceza Hukuku kategorisindeki kitaplar
Necati Meran

Seçkin Yayıncılık

İlk baskısı kısa sürede tükenen kitabın ikinci baskısı uzun ve titiz bir çalışmanın sonunda yeniden yayınlanmıştır.

Kitabın ikinci baskısında 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu`nun bütün maddeleri mümkün olduğunca geniş ve uygulamaya yönelik olarak açıklanmıştır. Eserde, Yargıtay`ın Kanunun uygulanmasına ilişkin görüşlerinin yansıtan yeni tarihli içtihatlarına da bolca yer verilmiştir.

..»»

Ali Parlar Muzaffer Hatipoğlu -

Seçkin Yayıncılık

4 ciltlik dev eserde Türk Ceza Kanunu`nun tüm maddelerinin sistematik açıklamalarına, yeni ve hatta bazıları yayınlanmamış yargı kararlarına ulaşabilir, yeni suç ve yaptırım teorisi ile suç tiplerine ait bilgileri de edinebilirsiniz. Türk Ceza Kanunu Yorumu Kitabında Yer Alan Konu Başlıkları Maddelerin Tek Tek Sistematik Açıklamaları; Korunan Hukuksal Yarar Suçun Ko..»»
Zeynel T. Kangal

Seçkin Yayıncılık

Askeri Ceza Hukuku alanında yazılan şerh, monografi ve makalelerin de çok büyük bir çoğunluğu askeri yargı mensupları tarafından kaleme alınmıştır. Üniversiteler, uygulaması azımsanmayacak kadar çok olan bu alan genelde ilgisiz kalmıştır. Tüm bu nedenler ve Askeri Ceza ve Ceza Muhakemesi?ne ilişkin olarak ülkemizde yeterli bilimsel çalışma yapılmıyor olması nedeniyle Yrd. Doç. Dr. Zeynel T. Kangal..»»
Mehmet Arıcan

Seçkin Yayıncılık

Ceza Adaleti Ceza Adaleti Sistemleri Ceza Adaleti Felsefeleri Türk Ceza Adaleti Sistemi Ceza Adaleti Sisteminin Etkinliği ve Verimliliği Günümüzde ceza adaleti sisteminin ve sürecinin daha farklı bir perspektiften incelenmesi gerekmektedir. Ceza adaletini ilgilendiren konular basit bir ceza muhakemesi hukuku veya kriminoloji konusu olmaktan çıkmış; toplumun daha geniş ke..»»
Erhan Günay

Seçkin Yayıncılık

Yargılama sürecinde, savunma hakkının sanık için yararı ve gereği tartışma götürmez. Sanık, suçlu olduğu henüz bilinmeyen, fakat suçlu olduğu `sanılan`, yoğun kuşku altında kalan kimsedir. Bu kuşkunun giderilmesi ve sanığın gerçekten suçlu olup olmadığını belirleyecek sağlıklı bir karara varılabilmesi için savunma zorunludur. Bunun için de savunmanın kolaylaştırılması gerekir. Sanık gerçekten suçl..»»
Hasan Özkan

Seçkin Yayıncılık

Kitap iki bölüm halinde hazırlanmıştır. Birinci bölümde ceza davalarında Keşif ve Tatbikat; İkinci bölümde ise, Keşifle ilgili Hukuki Mevzuat (Yasalar / Tüzükler) açıklanmıştır. Özellikle keşif hakkında bol miktarda keşif tutanağı, bilirkişi raporu, keşiflerle ve bilirkişilerle ilgili Yargıtay Kararlarına yer verilmiştir.»»
Yüksel Ersoy

İmaj Yayınevi

Bu kitap, Ceza Hukukunun Genel Hükümler kısmını oluşturan temel kural, kavram ve kurumlara ilişkin özlü bilgi edinmek isteyenlere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Birinci Bölümde Ceza Hukukunun genel hukuk sistemi içerisindeki yeri, ceza kuralı ve çeşitli yönleri ile uygulama alanı; İkinci Bölümde suç kavramı ve unsurları ile suçun işlenme şekilleri; Üçüncü Bölümde suçlu kavramı, ceza yeten..»»
Özel Hükümler***

İkinci Sayfa Yayınları

Kitabımızın 4.basısı 2007 ve 2008 değişikliklerine göre yeniden düzenlenmiştir. "Ceza Hukuku" adlı kitabımız, basısı uzun süre önce bitmesine karşın, biraz geç de olsa ikinci basısıyla yeniden okuyucusuyla buluştu. Kitabın gecikmesinin en önemli nedeni, deyim yerindeyse "yeniden yazılmasından`` ileri geliyor. Birinci baskıda yayınevinin erken çıkarma ısrarı ve zaman darlığı nedeniyle ekleyeme..»»
Veli Özer Özbek Pınar Bacaksız - Koray Doğan -

Seçkin Yayıncılık

Bu kitap, ceza hukukunu kısa zamanda öğrenmek isteyenler ve özellikle sınavlara hazırlananlar için kaleme alınmıştır. Bu nedenle teorik tartışmalardan mümkün olduğunca kaçınılmıştır. Kitap içinde, aynı zamanda şemalara da yer verilmiştir. Böylece anlatılanların akılda kalması ve daha kolay bir öğrenim sağlanmak istenmiştir.»»
M. Fatih Dikici

Agon Bilgi Akademisi

5237 Sayılı Yeni Ceza Kanunu ve 5271 Sayılı Yeni Ceza Muhakemesi Kanununu ayrıntılı bir biçimde incelediğimiz bu kitapta, konular ile ilgili ayrıntılı örneklere yer verilmiştir. Ayrıca, eski kanunlar ile yeni kanunlar arasında temel farklılıkları içeren bir değerlendirmede ilgili kitapların başlangıç kısımlarına yerleştirilmiştir. 5237 Sayılı Kanunda değişiklik yapan 5328, 5378 ve 5377 Sayılı Kanu..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »