Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Çeviri Oyunlar Shakespeare

Çeviri Oyunlar Shakespeare isimli konu başlığında toplam 59 kitap bulunuyor.
  Çeviri Oyunlar Shakespeare kategorisindeki kitaplar
William Shakespeare

Remzi Kitabevi

Shakespeare`in konusunu Roma tarihinden aldığı üç oyunu Julius Caesar, Coriolanus ve Antonius ve Kleopatra`dır. Bu üç tragedya aynı kaynaktan, yani Sir Thomas North`un Plutarkhos`un Hayatlar`ı çevirisinden faydalanarak yazıldığı ve Antonius ve Kleopatra`nın havası Coriolanus`unkinden bambaşka olduğu gibi, Julius Caesar`ınkiyle de hiçbir ilgisi yoktur.

William Shakespeare Eserleri: ..»»

William Shakespeare

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle yaklaşık 400 yıldır bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren bu efsanevi yazarın 1606 ya da 1607 yılında yazdığı Antonius ve Kleopatra` da ise, Roma (Batı) ve Mısır (Doğu) ekseninde, denebilirse, hem aşkın hem de tarihin yıkıma uğradığı çifte bir tragedya işlenmektedir. »»
William Shakespeare

Mitos Boyut Yayınları

Aşkın Çabası Boşuna, Shakespeare`ın şimdiye kadar ülkemizde hiç yayımlanmamış bir komedyası.
Genç Navarre Kralı ile üç arkadaşı bir yıl süreyle kadınlarla ilişkilerini tamamen kesip kendilerini okumaya ve bilime vermeyi kararlaştırırlar. Ancak Fransa Prensesi, üç güzel nedimesiyle İngiltere`yi ziyarete gelince işler karışır..»»
William Shakespeare

Remzi Kitabevi

Atinalı Timon, Shakespeare trajedileri arasında seçkin bir yere sahiptir. İçerdiği söz ustalığı ve retoriklerle etkileyici bir oyun olan bu kitapla yaşadığımız için gülüyor, insan yaşamının anlamı ya da anlamsızlığını düşündükçe hüzünleniyoruz.»»
William Shakespeare

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle yaklaşık 400 yıldır bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren efsanevi yazar, Atinalı Timon`da talih perisinin herkesin kul köle olduğu gözdesini bir anda alaşağı edebileceğini ve o zamana kadar talihli adamın önünde yerlere kadar eğilenlerin onu nasıl yüzüstü bırakacaklarını anlatır. B..»»
William Shakespeare

Okuyan Us Yayınları

Yalnızca bedenlerin değil; düşler, düşlemler ve düşüncelerin
şehvetinin de söz konusu olduğu bir eser!
William Shakespeare`in 1595-96`da yazdığı Bir Yazdönümü Gecesi Rüyası, yaşama sevinci, şehvet, özlem gibi taşkın duyguların aura`sını taşır sahneye. Ama periler kralıyla kraliçesi tartışırken, kargaşa içinde dünyanın benzersiz bir betimlemesi de çıkar ortaya.
Türkiye`nin ağır bir baskı ..»»
William Shakespeare

Remzi Kitabevi

Eski Yunan’da geçen bir düğünün merkezinde aşk ve evlilik kavramlarının karmaşası üzerine yazılmış bu eser, evrensel temalarıyla nesilleri güldürmüş, pek çok kez sinemaya uyarlanmış bir Shakespeare klasiği. »»
William Shakespeare

Remzi Kitabevi

Coriolanus, Shakespeare`in konusu Roma tarihinden alınma oyunlarından. Oyunun adı, Romalı komutan Caius Martius Coriolanus`tan geliyor. Shakespeare bu oyunda ana kaynak olarak, Grek biyografi yazarı Plutarkos`un (M.S. 46-120), ünlü Grek ve Romalıların yaşamlarını anlatan eserinin, Sir Thomas North tarafından (Fransızca bir çeviriden) yapılan çevirisin..»»

Jan Kott

Mitos Boyut Yayınları

"Jan Kott, eğitime yatkın ifadesi, kuvvetli kalemi, ciddi ve isabetli çalışmaları ile bilgili bir akademisyendir. Shakespeare, Kott`un çağdaşıdır; Kott da Shakespeare`in çağdaşıdır. O, Shakespeare üzerine doğrudan ve sanki o dönemde yaşamış gibi ilk ağızdan konuşur. Onun bu kitabı, hem Shakespeare dönemi tiyatrosunun bir görgü tanığıdır, hem de günümüzde vizyondaki bir filmin eleştirisinin güncell..»»
William Shakespeare

Remzi Kitabevi

Fırtına, günümüzde ulaşan bilgilere göre Shkespeare`in son oyunu; yazarın ölümünden (1616) beş yıl önce, 1611 yılında yazılmış ve aynı yıl sarayda oynanmış. İlk baskısı ise, 1623 yılında ``First Folio`` da olmuş.

William Shakespeare Eser..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.