Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bulmaca

Bulmaca isimli konu başlığında toplam 37 kitap bulunuyor.
  Bulmaca kategorisindeki kitaplar
Servet Salih Gören

Rağbet Yayınları

Alternatif Bulmaca Sözlüğü, piyasadaki sözlükler içinde gerçek anlamda sözlük değeri olan, üzerinde yoğun emek harcandığını hemen hissetiren, kaliteli ve kaynak bir eser. Bulmacanın yanı sıra, yeni bilgiler öğrenmek isteyen herkes için ve okullarda da kullanılabilecek kapasitesiyle; bulunmaz bir bilgi küpü gibi faydalı olacaktır kanısındayım. Biz bulmaca düzenleyicilerin işlerini zorlaş..»»
C. E. A.

Geçit Kitabevi

ANAGRAM BULMACA DUSUN BIL BUL OGREN EGLEN DINLEN»»
Kollektif

Geçit Kitabevi

ATASOZU BULMACA DUSUN BIL BUL OGREN EGLEN DINLEN»»
Bülent Ermiş

Omega Yayınları

Bilgi, ucu bucağı olmayan, adeta engin bir deniz. Bu denize girsek bile ufku görmemiz kolay değil. Özellikle günümüz dünyasında bilginin ne kadar önemli olduğunu, ama bilgiyi edinmek için ne kadar az zamanımız olduğunu düşünürsek, işimiz oldukça zor.

Bu eser, hem bilgi yarışmalarına meraklı olan, hem de bilgi dağarcığını genişletmek isteyen herkes için önemli bir başvuru kaynağı olacaktır. ..»»

Servet Salih Gören

Omega Yayınları

BILGI YARISMASI 10 0000 SORULUK BILGI BANKASI»»
Osman Özsoy

Sarı Papatya Yayınları

Bu kitap, öncelikle, okuma alışkanlığını kaybeden bir toplumun insanlarına okuma alışkanlığı kazandırma, eğlenirken öğrenmesine katkıda bulunma düşüncesiyle kaleme alınmıştır.İçinde binlerce soru, yüzlerce deyim, bilmece, birbirinden ilginç bilgilerin ve zeka sorunlarının bulunduğu bu kitap, başlı başına bir Genel Kültür hazinesidir.Kitaptaki sorular hazırlanırken, binlerce kitap tarandı...Bu kita..»»
Ayfer Doğanyılmaz

Gün Yayıncılık

Bulmaca ve Yarışma Sözlüğü`nde yer alan kelimelerin anlamı ve tanımı, sözlük ve ansiklopedilerden kontrol edildikten sonra yazılmıştır.

Sözlükte kullanılmak sıklığı gözönünde bulundurularak argoda, halk dilinde ve eski dilde yer alan kelime ve deyimlere, elementlerin simgelerine, Türkiye`nin illerine ve bu illerin ilçelerine, dünya ülkelerine ve bunların başkentlerine, para birimlerine, p..»»

Muzaffer Coşkuntürk

İnkılap Kitabevi

Bulmaca Rehberi»»
Sina Cimcoz

Geçit Kitabevi

BULMACA SOZLUGU»»
Mehmet Dürser

Omega Yayınları

BULMACA SOZLUGU»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.