Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Briç

Briç isimli konu başlığında toplam 29 kitap bulunuyor.
  Briç kategorisindeki kitaplar
Jacques Delorme

İnkılap Kitabevi

Briç, insan dehasının en güzel fetihlerinden biridir. Briç hem bir bilim ve sanat -Fransa`da yeni kurulan bir Ünivesitesi ve dünyada yüzlerce okul ve onbinlerce öğretmeni vardır- hem de onmilyonların gönül vermiş olduğu bir oyun ve eğlencedir.

Fransa`nın en ünlü briç hocalarından biri olan Jacques Delorme`un bu kitabı, oyunu hiç bilmeyenlere bu parıltılı alemin kapılarını açacak, az bilenl..»»

Metin Başaran

İnkılap Kitabevi

"Bu kitabın amacı, ayrıntılara girerek kafa karıştırmak yerine brice yeni başlamak isteyenler için gerekli olan basit, kolay ve temel bilgileri sunmaktadır. Bunlar, briç oynayabilmek için gereken asgari bilgilerdir. Daha fazla bilgi, daha zevkli briç için tabii ki gerekecektir. Briç dünyası yaşayan, gelişen aktif bir dünya. Temel bilg..»»
Emin Yaykın

Kendi Yayını

Briç`te Yarışma ve Şlem Yolu İle İlgili Özel Bölümler

Sistematik Briç Anlaşmaları (Konvansiyonlar)»»

Bekir Dural

Bileşim Yayınları

"Bu kitabın amacı Biriç oynamayı öğretmek olduğundan, hiç bilmeyenlerin de kolay okuyup anlayabileceği,Goren sistemini,bilenlerin ise kolayca Beşli Majörsistemine geçebileceği şekilde yazılmıştır.Konvanisyonel konuşmaları mümkün olduğu kadar aza indirgeöiş ve öncelikle Biriçin ve Beşli Majör sisteminin mantığını öğretmeyi amaç edinmiştir .Bu nedenle kuralların daha net ve mantığa daha fazla day..»»

Cemal Borandağ

Senfoni Yayınları

Ben bir briç tutkunuyum. Briç hayatımın izdüşümüdür. Baharımı, kışımı, gençliğimi ve yaşamımın zevklerini, tadını, renkliliğini briçte buldum, yaşadım ve tattım. Briç hayalimi süsleyen oyun oldu. Onunla yeteneklerimi keşfettim. Dengeli ve ölçülü davranmayı öğrendim. Briç bana sabrı, zaferi, çileyi, olgunluğu, karmaşıklığı sadeleştirebilmeyi, müthiş bir kıyaslama ve yorumlama, ufkun ötesini görm..»»

Terence Reese

Gün Yayıncılık

“İskambil kağıtlarını bilet gibi gören bir insan olmaktan çıkıp, beynini kullanan usta bir oyuncu olmak isteyen her insan bu kitabı okumalı."

- The Sunday Times-
"Bu kitap size uzmanların önerilerini sunuyor."
- The Yorkshire Post
"Oyununuzu ilerletecek ve Briç`ten daha fazla zevk almanızı sağlayacak ço..»»

Terence ReeseAlbert Dormer

İnkılap Kitabevi

Briç kuşkusuz bugüne kadar icat edilmiş oyunların en heyecan verici ve en zevkli olanıdır. Tüm yeteneklerde mükemmel bir denge ister ve bir ölçüde bunu sağlayabilir. Rakibi olan diğer büyük entellektüel oyun, yani satranca oranla, insani ilişkiler yönünden daha ilgi çekicidir.»»
Clayde E. Love

İnkılap Kitabevi

Bu kitap roman gibi çabuk okunacak bir kitap değildir. Her oyuncu anlatılanları hazmetmek ve onlardan en geniş ölçüde yararlanmak için yeteneklerine göre bir yol tutmalıdır.»»
H. W. Kelsey

Kendi Yayını

Bricinizi Nasıl İlerletebilirsiniz?»»
Charles H. Goren

Say Yayınları

Goren tarafından yıllarca önce ortaya atılan puan sayma yöntemi, bütün örgütlü briç otoriteleri tarafından kabul edilmiştir.
Goren`in Puan Sayma Yöntemi, öğrenmesi kolay ve bugüne kadar kullanılan sistemlerden daha tam ve kusursuz bir yöntemdir. Dünyanın en başarılı briç oyuncusu tarafından yazılan bu kitap, büyük bir otoritenin eseri olmakla kalmayıp, herhangi bir briç oyuncusu için aynı dere..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.