Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Botanik-Tarım

Botanik-Tarım isimli konu başlığında toplam 8 kitap bulunuyor.
  Botanik-Tarım kategorisindeki kitaplar
Cemal T. Okçu

Karahan Kitabevi

Ülkemizde arıların bitki floralarından toplamış olacağı çiçek balı ve çiçek tozları kaliteleri yönünden farklıdır. Bölgelerimizde bulunan çeşitli bitkilerin kendine has özellikleri mevcut olup, bu bölgelerdeki arı yetiştiriciliği, ticaret amacı taşıyan bir iş dalı olma özelliğini taşımaktadır. Bu nedenle arcının arılığında, arılı kovan sayısının az veya çok olması önem kazanmaktadır. Arcının var..»»
Hasat Yayınları Komisyon

Hasat Yayınları

Çilek Yetiştiriciliği»»
Esat Bülbül

İnkılap Kitabevi

önsipariş 05/03/2009 İzmir Bergama doğumlu olan yazar, yine İnkılâp Kitabevi’nden çıkan, Her Yönüyle Zeytincilik adlı kitabın da yazarıdır. 6000 yıllık zeytincilik geçmişi bulunan Türkiye’nin ilk ve tek zeytincilik kitabı olan Her Yönüyle Zeytincilik, tüm ziraat fakülteleri tarafından yardımcı ders kitabı olarak okutulan, sektörel birçok kurum tarafından desteklenen, tüm kamuoyunda s..»»
Atilla Günay

İlke Yayınları

BİRİNCİ BÖLÜM

1.MANTARIN TARİHÇESİ

2.MANTARIN ÜRETİMİ

2.1.Dünyada Mantar Üretimi

2.2 Türkiye`de Mantar Üretimi

3.MANTARIN İNSAN BESLENMESİ VE SAĞLIĞI

BAKIMINDAN ÖNEMİ

4.MANTARIN TANIMI VE BOTANİK ÖZELLİKLERİ

4.1.Mantarın Tanımı ve Kullanım Alanı

4.2.Sınıflandırılması

4.3.Mantarın Morfolojik Özellikleri

4.3.1.Hücre

4.3.2.Hifler

4.3.3.Sap ..»»

Ziya KütevinEshar Kütevin

İnkılap Kitabevi

Meyve, yaşamımızda büyük değer ifade eder; beslenmemiz için ön sırayı alır. Bol bol yenilmesi gerekir. İyi meyvenin, ucuza, her zaman edinilebilmesi istenir. En iyisi, pek çok meyvenin kendi bahçemizden edinilmesidir.»»

Edward C. Smith

Bilge Kültür Sanat

Uzun yıllara dayanan araştırmaların, deneylerin ve büyük bir ekip çalışmasının ürünü olan bu başucu kitabıyla siz de kendi sebze bahçenizin keyfini sürün. Yazar Ed Smith`in kendi sebze bahçesinde yaptığı denemeler sonucunda ortaya çıkmış pratik fikirlerden yola çıkılarak hazırlanan bu kitap sebze yetiştiriciliği üzerine şimdiye dek yazılmamış en yeni bilgi ve uygulamaları içeriyor. Smith, ..»»
Ziya KütevinTamer Türkeş

İnkılap Kitabevi

Ülkemiz tarıma elverişli toprakları ve uygun ikilim şartları dolayısıyla sebze tarımına son derece elverişlidir insan beslenmesinde önemli yer tutan sebzelerin üretim tekniği familyalarına göre ayrılarak anlatılmıştır. Birim alandan alınan ürünün kalite ve kantitesinin yüksek olması bunların yetiştirme teknikleriyle yakından alakalıdır.

Eserin bu konuda çalışanlara yardımcı olmasını dileriz.»»

Abdullah Aysu

Özgün Yayıncılık

...Türkiye'nin Tarım politikalarının çarpıklığı bu topraklarda doğup, 600 yıl içinde üç kıtaya yayılmış olan Osmanlı İmparatorluğundadır. O nedenle kitaba, Osmanlı toprak düzeninin bir özetini de vererek ve bu düzenin imparatorluğun çöküş döneminde geçirdiği değişiklikleri anlatarak başladım. Osmanlıdan günümüze kadar olan süreci 1923-1929; 1923-1946; 1946-1960; 1961-1984 ve 1984-2000 dönemle..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.