Dostluk, toprak bir maşrapa gibidir, önemsiz bir nedenden birdenbire kırılır ve bir daha kullanılamaz. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Borçlar Hukuku

Borçlar Hukuku isimli konu başlığında toplam 18 kitap bulunuyor.
  Borçlar Hukuku kategorisindeki kitaplar
Turgut Uygur

Seçkin Yayıncılık

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi Onursal Başkanı Turgut Uygur tarafından hazırlanmış, 8 ciltlik Borçlar Kanunu artık klasikleşmiş ve tüm hukukçuların kütüphanesinin demirbaşı olmuş eserlerdir. Konu hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri kapsayan külliyat, hem bilimsel hem de yargısal görüşlere yer verirken, Borçlar Kanunu ile illişkili hukuk dalları ve ilgili mevzuatı da kapsamaktadır. Borçla..»»
Tan Tahsin Zapata

Savaş Yayınevi

Borçlar Hukuku "Genel Kısım Konu Anlatımlı ve Tamamı Çözümlü Sorular Özel Kısım Tamamı Çözümlü Sorular" Altın Seri 2009 5. baskı Borçlar hukuku`unda,sınavlara yönelik temel konular mevcuttur.Ayrıca içerisinde BORÇLAR GENEL KISIM VE ÖZEL KISIM İLE İLGİLİ TAMAMI ÇÖZÜMLÜ SORULAR MEVCUTTUR... »»
İbrahim Kaplan

İmaj Yayınevi

İlk basısını 1997 yılında gerçekleştirdiğim "BORÇLAR HUKUKU DERSLERİ" (Genel Hükümleri) kitabımın mevcudu iki yıl önce tükenmiş olmasına rağmen öğrencilerimin yoğun kitap ve not ihtiyacını karşılamak üzere bu kitabın ikinci baskısını yapmak zorunluluğu hasıl oldu. Kitabın ikinci basısında, Borçlar Hukuku bilgisi için hayati önem arz eden konular tekrar gözden geçirilmiş ve ilave konular işlenerek,..»»
İhsan Erdoğan

Gazi Kitabevi

Borçlar Hukuku, özel hukuk ilişkilerinin temelini oluşturan normların toplandığı hukuk dalıdır. Borçlar hukuku bilgileri diğer hukuk dallarının uygulama alanına giren konuların anlaşılmasında ve uygulanmasında aslî konulardır; hatta kamu hukuku tatbikatında dahi göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Bu denli önemli olan borçlar hukukunun kapsamının detayı oldukça teferruatlıdır. Bu kitabın y..»»
Sezer AydınMehmet Remzi

İkinci Sayfa Yayınları

Borçlar Hukuku - Genel Hükümler Genişletilmiş ve Güncellenmiş 3.Bası. Kitabımız konu anlatımlı olup, her bölümün sonunda Adli Yargı Hakimliği, İdari Yargı Hakimliği ve KPSS sınavlarında çıkmış sorular ve çözümlerine yer verilmiştir. Kitabımızın sonunda 5 adet çözümlü deneme sınavı bulunmaktadır.»»
Sezer AydınMehmet Remzi

İkinci Sayfa Yayınları

Genişletilmiş 2.Basıda kitap güncellenmiş ve genişletilmiştir. Bu basıda "Kira Sözleşmesi" kitaba ilave edilmiştir.Konu anlatımlı kitabımızda, çıkmış sınav sorularının çözümleri ve dört adet çözümlü deneme sınavı bulunmaktadır.»»

On İki Levha Yayıncılık

Sözleşmenin Yorumlanması İdari Sözleşmelerden Kaynaklanan Yorum İhtilaflarında da Borçlar Hukukunun Genel Prensiplerinin Uygulanması Gerektiği / Sözleşmenin Yorumlanmasında Göz Önünde Bulundurulması Gereken Temel Kurallar / Sözleşmede Bir Boşluğun Varlığından Söz Edilebilmesinin Şartları ve Bu Boşluğun Nasıl Doldurulması Gerektiği İrade Beyanlarının Güven Kuramı Çerçevesinde Yorumu ..»»
Haluk N.Nomer

Beta Basım Yayım

Borçlar Hukuku Genel Hükümler»»
Özel Borç İlişkileri

Beta Basım Yayım

Borçlar Hukuku "Genel Hükümler - Özel Borç İlişkileri"»»
Safa Reisoğlu

Beta Basım Yayım

Borçlar Hukukuna Giriş Borcun Kaynakları Hukuki İşlemlerden, Özellikle Sözleşmelerden Doğan Borçlar Haksız Fiillerden Doğan Borçlar Sebepsiz Zenginleşmeden Doğan Borçlar Borçların Sonuçları Borçların İfası Borçların İfa Edilmemesinin Sonuçları Borçların Üçüncü Kişilere Etkisi Borçların Sona Ermesi Borç İlişkilerinde Özel..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.