Hayata yeniden başlasaydım, saniyelerin nabzını tutardım. (Dostoyevski) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Belgesel Sinema

Belgesel Sinema isimli konu başlığında toplam 8 kitap bulunuyor.
  Belgesel Sinema kategorisindeki kitaplar
Sedat Cereci

Şule Yayınları

BELGESEL FILM»»
Nilüfer Pembecioğlu

Babil Yayınları

BELGESEL FILM USTUNE YAZILAR»»
Michael Tobias

Kolaj Kitaplığı

``Tobias, özellikle uluslararsı alanı da kaplayan, oldukça etkileyici bir Antoloj hazırlamış. Belgesel, günümüzde belgeselin bütün alanlarında çalışanlar için, tüm bakış açılarıyla, ele alınmış.``

- Bob Pes / Hot Spring Belgesel Film Festivali. »»

Simten Gündeş

Alfa Yayınları

Belgesel Filmin Yapısal Gelişimi»»
Ebru Seyhan

Belgesel Sinemacılar Birliği

Belgesel Sinema»»
Paul Rotha

İzdüşüm Yayınları

Bu kitap, yalnızca sinema üreticilerine ya da sinemayı bir sanat olarak görenlere yönelik değildir. Kitabın amacı, bizim `belgesel` olarak adlandırdığımız filmlerin yapımının belli bir yöntemine ilişkin toplumsal ve ekonomik temeller oluşturabilmektir. Böylece politik uyuşmazlık ve sosyal çözülmenin önüne geçilebilir. Gündelik çevremizle olan yakınlığımız bizi geçmişin tam bir değerlendirmesini..»»

Andy Glynne

Kalkedon Yayıncılık

Bu kitabı çaldıysanız ya da satın veya ödünç aldıysanız, ya da yağmurlu sefil bir Pazar öğleden sonrasında bir kitapçıda oturup sayfalarında geziniyorsanız, muhtemelen belgesel çekmeye ilgi duyuyorsunuz. Belki de zaten film çekiyorsunuz da yeni teknikler, yaklaşımlar ve ipuçları öğrenmek istiyorsunuz. Belki de hiç belgesel film çekmediniz ve başlamak için iyi bir yer arıyorsunuz. Ya da belki de ..»»
A. Filiz Susar

Es Yayınları

Belgesel Film Türü" sinema tarihi süresince hiç önemini yitirmemiş, gelişen koşulların tanıklığını kendisini de geliştirerek yerine getirmiştir. Filiz Susar toplumsal bilinç ve kültürel bellek oluşturmada Belgesel Sinema`nın öneminden hareketle ülkemizde belgesel sinema yapan, bu türün zor koşullarında, çetrefilli yollarında emek veren belgesel sinemacıların profillerini çıkartmıştır.

Belge..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.