Denizin dibinde incilerle taşlar karışık bulunurlar. Övülecek şeyler de kusur ve yanlışların arasında bulunur. Mevlana [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bağcılık ve Şarap Tarih

Bağcılık ve Şarap Tarih isimli konu başlığında toplam 4 kitap bulunuyor.
  Bağcılık ve Şarap Tarih kategorisindeki kitaplar
Ersin Doğer

İletişim Yayınları

Antik Çağ’da Bağ ve Şarap, bir içecek olarak gündelik hayatın her gün daha fazla içine yerleşen, sosyal alışkanlıkları etkileyen şarabın bir anlamda çocukluk dönemini anlatır. Bağ ve şarap sanatının bugün ulaştığı noktanın arkasında binlerce yıllık bir birikim vardır ve Avrupa’nın modern bağcıları ve şarap üreticileri bu birikimin varlığını “şarap ve bağ tarihçileri” vasıtasıyla bilirler. Anadolu ..»»
Sedat Alp

Kavaklıdere Eğitim Yayınları

Önsöz Sanat ve müziksever bir işadamı Mehmet Cenap And tarafından kurulan Şirketimizin 70. yılında, Ordinaryus Profesör Sedat Alp tarafından hazırlanan "Hititlerde Şarkı, Müzik ve Dans, Hitit Çağında Anadolu|da Üzüm ve Şarap" adlı çok değerli bir ilmi araştırmayı "Kavaklıdere Kültür Yayınları" çerçevesinde yayınlamamız Şirketimizi fevkalade gururlandırmaktadır. Cenap And, şarabın ana..»»
Seyhun Tunaşar

Piramit Yayıncılık

Her özgür düşünce sahibi, insan konunun şarap içmek olmadığını, insan vücudu üzerinde yıkıcı etkisi bulunan alkolün ve uyuşturucuların toplumsal bir sorun durumundan çıkartılması için alınması gereken önlemlerin yeterliliği yahut yetersizliğini düşünmektedir. Bu sorunun inançlar ile bir ilgisi yoktur. İçki kullanmak gibi ahlak dışındaki şekilci inanç öğretileri pozitif eğitim gören genç kuşakla..»»

Jean-Françoıs Gautıer

Dost Kitabevi Yayınları

Tanrıların içkisi şarap, tarihsel ve mitolojik anlamını borçlu olduğu bir uygarlığın görkemiyle yaşıyor günümüzde de. İlk içildiği günden bu yana efsanelerden ulus mitlerine, sanat yapıtlarından kutsal kitaplara kadar yaşamın her alanında boy gösteren bu "Göksel Nektar", günden güne bir teknoloji medeniyetine dönüşen d..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.