Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bağcılık ve Şarap Sözlük

Bağcılık ve Şarap Sözlük isimli konu başlığında toplam 2 kitap bulunuyor.
  Bağcılık ve Şarap Sözlük kategorisindeki kitaplar
İngilizce

Kavaklıdere Eğitim Yayınları

SON yıllarda şarap konusunda gösteriş yapmak isteyenlerin dillerine dolanan en önemli sözcük; `terroir`. `Efendim, biz terroir kavramına uygun şarap üretiyoruz.` Şarapsever dostlarıma soruyorum: Ne anladınız bu kavramdan? Neden, kimse anlamasın diye yabancı sözcükleri kullanmayı pek severiz? Aynı yaklaşım daha önce `cepage` (Fransızca`dan gelir, çeşit anlamında) ve `varietal` (İngilizce`den gel..»»

Raci Bostancı

Kavaklıdere Eğitim Yayınları

Türkiye`nin ilk şarap terimleri sözlüğü hazırlandı. Raci Bostancı`nın yazdığı `Şarap Terimleri Sözlüğü` 2 binin üzerinde şarap terimini içeriyor. Kavaklıdere Şarapları`nın Eğitim Yayınları`ndan çıkan kitap, A`dan Z`ye şarap üretimi, bağcılık, üzüm ve etiket terimlerini içeriyor. Sözlük, şarabın hangi üzümden üretildiği, aroma ve lezzetinin nasıl olduğu veya üretim bölgesinin neresi olduğu sorul..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.