Dostluk, toprak bir maşrapa gibidir, önemsiz bir nedenden birdenbire kırılır ve bir daha kullanılamaz. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Aşçılık

Aşçılık isimli konu başlığında toplam 8 kitap bulunuyor.
  Aşçılık kategorisindeki kitaplar
Cemal Türkan

Değişim Yayınları

Aşçılık eğitiminin olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Bu kitapta kullanılan yemek hazırlama tekniği uygulaması Fransa?daki Fransız aşçılık eğitimi veren okullarda kullanılan tekniğin aynısıdır. Kitaptaki tariflerin tamamı iki adet dvd video uygulama görüntüleriyle desteklenmiştir. Fransa?nın 100 yıla yakın aşçılık eğitim sisteminin birikintileri örnek alınmıştır. Her tarif defalarca denenmiştir...»»
Boğos Piranyan

Aras Yayıncılık

Bu kitap, Boğos Piranyan’ın 1914’te Merzifon’da yayımlanan Ermenice Nor Khoharar (Yeni Aşçı) adlı yemek kitabının çeşitli ekler ve fotoğraflarla zenginleştirilmiş çevirisidir.

Uzun yıllar Merzifon Amerikan Koleji’nin aşçılığını yapan Boğos Piranyan, kitapta, Anadolu’nun geleneksel lezzetlerinin yanı sıra, Batı kaynaklı çeşitli tariflere de yer veriyor. Kitapta, çorbalardan bastılara, kebapl..»»

Cemal Türkan

Değişim Yayınları

Bu kitabın yazılış amacı; Türk Mutfağını biimselleştirmek ve aşçılık eğitimini daha da ileri götürmektir. Kitapta; yemek hazırlama aşamalarına çok özen gösterilerek her bilginin açık ve doğru verilmesine çalışılmıştır. Ayrıca, her tarifi tek tek, hatta bazı tarifler defalarca, denenerek en doğru yöntem seçilerek uygulanmıştır. İlk yemek tarifi denemenizde bile, kitaptaki tariflerin ne kadar cidd..»»
Aydın Yılmaz

Boyut Yayın Grubu

Son onbeş yılda ülkemizde yaşanan değişim, Türkiye`yi turizm endüstrisinde biraz da zorunlu olarak Avrupa`ya yaklaştırdı. Ancak batının uzun bir geçmişe dayanan geleneksel kültürünü Türkiye çok hızlı geçmek zorunda kalmıştı. Bu yüzden sektörün lider kuruluşlarından olan Öztiryakiler`in üretim konularının kültürüne el etmesı kaçınılmaz oldu; bunu bir görev olarak ele aldı. Birikimlerden, deneyimler..»»
Aşçılık

Kendi Yayını

Bu kitap, aşçılık okulu öğretmenlerinin ve öğrencilerinin, mesleğinde ilerlemek isteyen genç aşçıların, turizm sektörü ilgililerinin mutfak teknolojisi alanındaki bilgi düzeylerini yükseltmek amacıyla hazırlandı. Tamamı renkli olan kitap, detaylı bilgilerin yanısıra bol resim görselleri ile de desteklenmiştir. Ünite 1: Mutfak Bilgisi Ünite 2: Mutfak Kısımları Ünite 3: Mutfak-Salo..»»
Fahir Telli

Dönence Yayınları

Dekor ve Sunuş Üzerine

Ülkemiz yoğun bir turizm faaliyetine sahne olmaktadır. En kötü yıllarda bile en az 5-6 milyon yabancı ülkemizde tatil yapmaya gelmektedir. Dünyanın en önemli üç mutfağından biri olan Türk Mutfağının seçkin örneklerini tanıtmanın yanı sıra, yoğun olarak batılının ağız ve göz zevkine hitap eden bir mutfakla hizmet verilmektedir. Dekor ve prezantasyon konusunda batı stan..»»

Cemal Türkan

İnkılap Kitabevi

Söze başlarken, bende bu kitabı hazırlayacak bilgi, görgü ve tecrübe birikiminin oluşumunu sağlayan, yemek pişirme sanatının gelişmesine katkıları olan büyük ustalarımın bu kitabın gerçek sahibi olduklarını belirtmek isterim. Bu kitabın yazılış amacı; Türk-Fransız ve Enternasyonal mutfakların klasik yemeklerinin yapılışlarını eğitici amaçla açıklamaktır. Böylece, yemek pişirme sanatının gelişimini..»»
Leman Cılızoğlu Eryılmaz

Remzi Kitabevi

Genel beslenme prensiplerini, Mutfağın yaşantımızdaki önemini, Sofra düzenleme çeşitlerini, Yemek pişirmenin tekniklerini, Kışlık yiyecek hazırlama tekniklerini, Pişen yemeklerin süslenip takdim şekillerini, Yemekle ilgili görgü kurallarını bulacaksınız... Örnek Yemekler »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.