Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Arkeoloji-Roma

Arkeoloji-Roma isimli konu başlığında toplam 20 kitap bulunuyor.
  Arkeoloji-Roma kategorisindeki kitaplar
David Magie

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

David Magie’nin 1950 yılında Princeton Üniversitesi tarafından yayımlanan iki ciltlik Roman Rule in Asia Minor (Anadolu’da Roma Egemenliği) adlı eseri Roma Çağı Anadolu tarihi, arkeolojisi ve epigrafyası araştırmaları açısından en önemli başvuru kaynaklarından biridir. Bu çok değerli ve ilginç yapıt yayımlandığı yıl, bilim çevrelerinin en onurlu ödüllerinden biri sayılan Amerikan Filoloji Derneği ..»»
David Magie

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

1950 yılında Princeton Üniversitesi tarafından yayınlanan ve Amerikan Filoloji Derneği’nce Merit Ödülü’ne layık görülen, "olağanüstü yapıtların en olağanüstü örneği" olarak nitelendirilen bu yapıtın ikinci cildinde David Magie, Batı Anadolu’nun zenginliklerini ele almaktadır. Mysia’nın, Bergama’nın, Lydia’nın gür ormanlarından elde edilen köknar, meşe, dişbudak, terebent ağaçı kerestesi, İda..»»
David Magie

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Yapıtın üçüncü cildinde David Magie, batı Anadolu`da İzmir (Smyrna) ve çevresinde yer alan Eski Foça(Phokaaia), Urla(Klazomenai), Lapseki(Lamsakos), Değirmendere(Kolophon), Behramkale(Assos), Edremit(Adramytteion), Çandarlı(Pitane), Milas(Mylasa), Bodrum(Halikarnassos) gibi pek çok yerleşim yerini ele alarak incelemektedir. Göçlerle buralara gelenler ne tür lehçeler konuşuyorlardı? Kentler..»»
Hilary J. Deighton

Homer Kitabevi Yayınları

*Tükendi.  Eski Roma Yaşantısında Bir Gün şu soruyu yanıtlamayı amaçlıyor: Eski Roma`da yaşam gerçekten neye benziyordu? Bu kitap çok etkileyici bir biçimde gösteriyor ki, Romalıların da çamaşırhaneye götürecek giysileri, yiyecek yemekleri ve oynayacak oyunları vardı.
Kitap sıradan Romalı bir ailenin günlük yaşamını izliyo..»»
Peter Chrisp

Tudem Eğitim Hizmetleri

Küller altına gömülmüş Pompeii şehrini, dövüş gladyatörleri, görkemli bir villayı, bir kaleye hücum eden Roma askerlerini, Jül Sezarı, Roma tanrı ve tanrıçalarını, arenayı, antik Roma’daki günlük yaşamı tiyatroları şeffaf sayfalarla, fotoğraflarla, gerçeği andıran resimlerle keşfedin. »»
Bülent İplikçioğlu

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Hellenler ve Romalılar`ı daha sonraki Batı kültür ve uygarlığının ataları yapan gelişimin düşünsel çıkış noktaları, her iki toplumda da aynı temellere dayanmış görünüyor; Felsefe, edebiyat, sanat konularında ölümsüz eserler veren, duygu dünyası gelişmiş, teorik, fakat istikrarsız Hellenler`in aksine; Romalılar, ciddi, akılcı, pratik ve istikrarlı idiler. Düzen anlayışı, çalışkanlık, hukuk siste..»»

Fritz Kretschmer

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Antik Roma Dönemi`nde teknolojik açıdan gerçekleştirilen mimarlık ve mühendislik alanındaki olağanüstü başarıların çarpıcı örneklerini resimleriyle birlikte açıklayan temel bir başvuru kitabıdır İçindekiler:Tarihsel çerçeve, Teknik uygulamalarda hesap, El sanatları, Yapı işleri, Sanayi, Konut yapım tekniği, Aydınlatma, Çiftlik evleri, Büyük Yapılar, Hamamlar, Yollar ve ulaşım, Köprü yapımı, Gemi ..»»
Çiğdem Dürüşken

Eskiçağ Bilimleri Enstitüsü Yayınları

İçindekiler
Roma Dinine Genel Bakış ve Relegio Kavramı
Roma Dinin Evreleri
Roma Tanrıları ile İlgili Çizelgeler
Kaynakça
Resimler
»»
Guntram Koch

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Özgün birer sanat eseri olan Roma İmparatorluk Dönemi Lahitleri dönemin yontu sanatının öncü türüdür. Süsleme değerinin ötesinde, sanat tarihi açısından toplumsal, ekonomik değerlendirmeler, dinsel görüşler ve benzeri konularda bizlere bilgi verir. Bu kitapta lahit yapımında kullanılan malzemeler, yapım yöntemleri ve dönemin ünlü lahit üretim merkezleri anlatmaktadır. İçindekiler: ..»»
Martin Thorpe

Homer Kitabevi Yayınları

Bu kitap, Roma dünyasındaki mimarlık ve kent planlanmasının oldukça iyi resimlendirilmiş ve gerekli bilgilerle donatılmış bir anlatısıdır. Başlıkların ana konuları, ait oldukları toplumsal bağlam ve estetik değerlerle bir arada ele alınmıştır.
Yazar, Pantheon`la konuya girerek, mimarlığın doğasını ve yaamımızı etkileme biçimlerini incelemektedir. Kent planlaması, kamusal mimarlık, özel konutla..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.