Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Arkeoloji-Mısır

Arkeoloji-Mısır isimli konu başlığında toplam 11 kitap bulunuyor.
  Arkeoloji-Mısır kategorisindeki kitaplar
Jean Vercoutter

İletişim Yayınları

Yaklaşık üçbin yıl, doğuşundan Büyük İskender’in fethine kadar, antik dünyanın en sürekli uygarlıklarından biri olarak tarih sahnesinde kalmış olan antik Mısır, günümüz tarih ve arkeolojisinin de en önemli çalışma alanlarından birini oluşturmaktadır. Bu kitapta birçok bakımdan gizemini hâlâ koruyan bu uygarlığın doğuşu, gelişimi ve giderek yok oluşu, tarihsel perspektif içerisinde ele alınmaktadır..»»
Karlheinz Schüssler

İlya Yayınları

Mısır`da yapılan kazılarda tarihimize ışık tutan, yazılı tarihin ilk örnekleri olan papirüsler bulunmuştur. Bu metinlere dayanarak çeşitli öyküler, masallar ve tarihsel bilgiler özenle incelenip elimizdeki bu kitap oluşturulmuştur. Bu öyküler ve masallar Heredot tarihi ile karşılaştırılıp değerlendirilmiştir. Dünyanın harikaları ar..»»

Necla Yazıcıoğlu Yavi

Yazıcı Yayınevi

Yazılı tarih öncesi dönemlerden itibaren, günümüzden 5000 yılı aşkın, çok uzun bir süre önce ortaya çıkan ve yüksek düzeyde gelişen Mısır uygarlıklarını, saymakla bitmeyecek kültür varlıklarını ayrıntılarıyla verebilmek ve anlayabilmek için ciltler dolusu yayına gerek vardır. Batı Avrupa`da, Eski Mısır`a ait çok sayıda yayınlar yaklaş..»»
Erik Hornung

Kabalcı Yayınları

Mısır uygarlığı Batı insanının her zaman ilgisini çekmiş, gizemin ve yüceliğin simgesi ola, imkansızlıkların ve bin yıllarca etkisini yitirmeyen geleneklerin somutlaştığı "Şarka özgü" bir dünya olarak algılanmıştır.
Ünlü mısırbilimci Erik Hornung tarihöncesi dönemden Roma imparatorluğuna uzanan Mısır tarihinde bizi kısa bir gezint..»»
Erik Hornung

Kabalcı Yayınları

Mısırın ilk kralları İÖ yaklaşık üçbinli yıllarda hüküm sürmeye başladılar. Mısır halkı bin yılları aşan varoluşu sırasında köklü bir dinsel ve toplumsal örgütlenme yarattı. Kendi mitlerini varedip, kapsamlı bir panteon oluşturdular. Nil`in taşmalarını hesaplarken diğer yandan ötedünyayı anlatan rehberler yaratıyorlardı. Kendi coğrafy..»»
Bayan Emily Sands`in Günlüğü

Tudem Eğitim Hizmetleri

RENKLİ

Her Yaşa Uygun

Üç taşla süslenmiş göğe doğru yükselen Horus şahininin betimlendiği yaldızlı sert kapak

Oynayabileceğiniz bir Antik Mısır daması olan Senet oyunu,

Oyun tahtası, piyonlar, orijinal stildeki zarı ve kurallarıyla

Basit hiyerogliflerin nasıl okunacağını gösteren küçük bir kitapçık

Mumya kumaşından küçük bir örnek

Kral Tutankamun’un ya..»»

Emily SandsDugald A. Steer

Tudem Eğitim Hizmetleri

Mısır’ın Gizemi adını verdiği günlüğünde Osiris’in Mezarını arayan Emily Sands’in, yeğenlerine Eski Mısır hakkında her şeyi öğretmek amacıyla yazdığı bu kitap, Eski Mısır’la ilgilenen herkese heyecan verici 30 ders içeriyor. Kitabın sonunda yer alan onlarca çıkartma Mısır sevgisini her yere taşıyabilmenizi sağlıyor.»»
David Furlong

İzdüşüm Yayınları

Bir harita mühendisi olan David Furlong, İngiltere Marlborough Downs`da birtakım geometrik yeryüzü şekillerine rastladığını farkederek 20 yıldan uzun sürecek ve bu sırada kendisini gizemli Mısır Piramitleri`ne ve firavunların dünyasına sürükleyecek bilimsel bir araştırmaya başladı. Sonrasında yüzlercesini daha karşısına çıkaracak üç önemli soruyu cevaplamak zorundaydı. 1- Antik insanlar Ma..»»
Robert BauvalAdrian Gilbert

Milliyet Yayınları

Binlerce yıldır var olan Mısır piramitleri bugün bile gizemini korumaktadır. Bu gizemi çözmek için yapılan araştırmalar derinleştikçe, bilim adamlarının karşısına çok daha farklı gizemler çıkıyor. Bauval ve Gilbert`in on yıllık araştırmalarının sonuçlarını içeren bu kitap piramitlerle ilgili yepyeni soruları gündeme getiriyor. Piramitlerin içindeki fresklerde bugünkü gelişmiş teleskoplarla bile..»»

Giorgio A. Livraga

Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Yayınları

20.yy filozofu Jorge Angel Livraga Rizzi`nin Antik Mısır Uygarlığı üzerine yazdığı "TEB" isimli kitabı; yüz kapılı şehir TEB, Mısır`ın metafizik, dini ve felsefi yönlerini anlatmaktadır. Antik Mısır`ın gizemlerini merak eden sizler için kaçırılmaz fırsat. İçindekiler : Kronoloji, Resmi Olarak Kabul Edilmiş Kronoloji Hakkında Kuşkular, "Öteki Tarih", Çokluğun Ardındaki Teklik, İnsanın..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.