Öğrenmenin sınırlarını genellikle kendiniz koyarsınız. Colin Rose [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Arkeoloji-Genel

Arkeoloji-Genel isimli konu başlığında toplam 111 kitap bulunuyor.
  Arkeoloji-Genel kategorisindeki kitaplar
Kolektif

Yapı Kredi Yayınları

T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı Yayınları»»

Bilge Umar

İnkılap Kitabevi

Kitabevimiz, tarihsel kalıntılara meraklı, bu kalıntıların bulunduğu yöreleri gezmeyi seven okurlarımız için özetlenmiş, yol gösterici bilgileri içeren ve görselliklede zenginleştirilmiş bir dizi kitap yayınlama projesini "Karia" adlı kitapla hayata geçirmiş, ardından "Lykia", "Kilikia", "Karadeniz Kappadokia`sı", "Ionia" ve "Lydia" adlı kitapları sunmuştu okurlara.
Bu kitap yeni a..»»
Lukianos

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

İnsanlar inanmaya o denli istekli olunca, dumanı çıkaracak birisi de bulunur. Öyküde okuyacağınız gibi, Aleksandros bu işte en yetkin kişidir. Daha önce de benzer yöntemlerle insanları çok aldatmış, bu işte usta olmuştur. Bu kez büyük oynar ve kazanır. Bir kez başarınca, işini büyütür. Küçük bir kentten ünü bölgeye yayılır, giderek İmparatorluğun başkentinde bile adını duyurur.Lukianos gibilerin d..»»
Arkeoloji Sanat Yayınları Komisyon

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Erken Uyarı Servisine eklediğiniz ürün stoklarımıza girince size bir e-posta ile haber verilecektir Dibekdüzü Van / Ayanis Kalesi Yakınında Bir Höyük Yerleşimi -Eşref Abay- Hyrkanis Ovası`nda Bir Höyük Yerleşimi: Alibeyli -Engin Akdeniz- Parion Nekropolünden Bir Kız Çocuk Mezarı -Cevat Başaran- Enez`de (Ainos) Roma Döneminine Ait Bir Zengin Evi -Sait Başaran- Körzütten Urartu ..»»
Hans J. Nissen

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Günümüz uygarlığı Yakın Doğu`da doğmuş, gelişmiş ve daha sonra diğer bölgeleri de etkisi altına almıştır. Bu nedenle, genel olarak Mezopotamya olarak bilinen, Batı İran ile Akdeniz kıyı şeridi arasında kalan bölge her zaman kültür tarihçilerinin ilgi odağı olmuş. İki yüzyılı aşkın bir süredir bu bölgede arkeologlar binlerce kazı yapmış, görkemli olduğu k..»»
Pınar DöğerliB. Kafaoğlu

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Genel anlamıyla çıkın; bir beze sarılarak düğümlenmiş öteberi olarak tanımlanmaktadır.

Kısa bir süre önce-Türkiye`de bir dönemin Başbakanı, mal varlığını "annesinin yastığının altında çıkan" çıkınla açıklamıştı.

Bu katalogda ele aldığım "annemin çıkını", yukarıda sözü edilen çıkından, amaç ve malzeme bakımından çok farklıdır. Annemin çıkını, kenger yapraklı sütun başlıkları, sunakla..»»

R.E. Wycherley

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Öncelikle antik kentlerde, özellikle Hellen kentlerinde somutlaşan öz değerlerin yeniden ortaya çıkarılması, çağımız kentinin gelişmesi için de birinci koşul olarak kabul ediliyor. Bu nedenle, konusunun dünyaca tanınmış uzmanı olan Wycherley, Hellen mimarlığını ele aldığı bu kitabında, eski Hellen kentinin biçimini ve kentteki belirli mimari öğelerin yerini tanımlıyor. Kentin oluşumunu ve mimari ö..»»
Lionel Casson

MB Yayınevi

Elinizdeki kitap, antik dünyada yolculuk üstüne yazılmış, tek eser olma özelliğini taşıyor. Antlkçağ uzmanı yazar ve akademisyen Lionel Casson`ın sosyal tarih alanında başyapıt sayılan bu çalışması, Eski Krallık dönemine ait Mısır yazıtlarında kayıtlı olanlardan başlayarak MS altıncı yüzyıla kadar yapılan çeşitli yolculukları anlatıyor.

Yazar, antik çağda devlet görevlileri ve iş adamlar..»»

John RichA. Wallace-Hadrill

Homer Kitabevi Yayınları

Kentin antik dünya değişik işlevleri vardı: Bu işlevler, kentin fiiksel ve mimari gelişimini, siyasal ve idari rolünü, üretim ilişkilerinin ve ticaretin yönünü, tapınakları ve kutsal alanlarıyla dinsel gelişimi, planlama teknikleriyle toplum sağlığını, eğitim kuramları ve tartışma ortamıyla entellektüel yaşamı ve kültürü, askeri savunma sistemiyle de toplum güvenliğini belirliyordu. Pausanias, "hi..»»
Peter ClaytonMartin Price

Homer Kitabevi Yayınları

Antik Dünyanın Yedi Harikası, içeriğindeki her bir Harika konusunda çekici bir anlatımla, eldeki bilgileri güvenilir bir biçimde sunuyor. Yazarlar, Yedi Harika`nın canlı birer resmini yeniden yaratmak için, antik kaynaklarla modern bilimin ve kazıların sonuçlarını birleştiriyor. Tümü kendi alanında uzaman olan yazarlar, başka herhangi bir tek kaynakta bulunması güç olan gerçeklerle arka planı bir ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.