Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Arapça

Arapça isimli konu başlığında toplam 11 kitap bulunuyor.
  Arapça kategorisindeki kitaplar
M. İlhan İmamoğlu

Beka Yayınları

Kırk dersten oluşan bu kitapta; "Kendi ana dilinin gramerini iyi bilenler, yabancı bir dili daha kolay öğrenebilir." sözünden hareketle, iyi bir Türkçe grameri verebilmek için ilk, orta, lise, üniversite ve üniversiteye hazırlık kitapları incelenilerek, bunların çok güzel bir özeti çıkarılmış ve "Türkçe dil bilgisi" ana başlığı altında kitabın başına yerleştirilmiştir. (Arka Kapak) »»
Hüseyin GündayŞener Şahin

Alfa Yayınları

"Ders Sistemine Göre Hazırlanmış İlk Gramer Kitabı"

- Gramer konusu, her bölümün en başında anlaşılır bir dille özetlenmiş, gerektiğinde son derece sade birer örnekle de desteklenmiştir.

- Konunun daha iyi anlaşılmasını sağlamak ve bilgileri iyice pekiştirmek için 5.000 civarında örnek cümle verilmiştir.

- Kitapta yer alan tüm cümleler istisnasız harekelenmiş ve hemen altlarına ..»»

Hüseyin GündayŞener Şahin

Alfa Yayınları

Bu kitap, Arapça Öğrenim sürecindeki ilk aşamayı kat etmenize yardımcı olmayı sadece hedefleyen değil, aynı zamanda bunu garanti etme iddiasında olan bir kitaptır.

- Bu kitabı okuyanlar, Arapça öğrenmeye ilk adım atan kişinin hareke konusunda duyduğu kaygı ve sıkıntıyı asla yaşamayacaklardır.

- Eser, bir ders kitabı niteliğinde hazırlanmış olup, konular dengeli bir biçimde dağıtılmışt..»»

Beşir Kitabevi

Beşir Kitabevi

4 Adet Ses CD`si ile Birlikte»»
Selami Bakırcı

Fenomen Yayıncılık

Gerek sarf (kelime bilgisi) gerekse nahiv (cümle bilgisi) alanında Türkçe yazılmış pek çok Arapça gramer kitabı bulunmaktadır. Bu eserler, daha çok normatif (kuralcı) tarzda, yani Arap gramerinin belirli bir standarda kavuşmasından sonra oturmuş olan kuralları ve sistemi esas alarak hazırlanmıştır. Bunlardan bir kısmı yalnızca nahiv, bir kısmı yalnızca sarf, bir kısmı da hem sarf hem nahiv kural..»»
R. Resul Sevinç

Ensar Neşriyat

Bir dili bilimsel anlamda öğrenebilmek için öncelikle o dilin gramerini öğrenmek gerektiği açıktır. Kelime hazinesi ve kurallarıyla son derece geniş ve zengin olan Arapça öğretimine katkıda bulunmak düşüncesi, Arapçanın cümle dizimi ve yapısı hakkındaki bu çalışmayı meydana getirdi. (Arka Kapak) »»
Kerim AçıkHamza Özaslan

Fono Açık Öğretim Kurumu Yayınları

Arapça`da İlk Adım, ilke olarak küçük yaştakiler veya Arapça`yı kolay bir şekilde öğrenmek isteyenler için hazırlanmış KENDİ KENDİNE ÖĞRENME kitabıdır.

Konuların çok açık ve kolay öğrenilebilir biçimde veya ayrıca anlamayı daha da kolaylaştırması için bir çok resimlerle süslendiği bu kitapta kendi kendine öğrenenler göz önünde tutulduğu için öğretim uygulamalı bir şekilde yapılmış ve uygula..»»

Kerim Açık

Fono Açık Öğretim Kurumu Yayınları

Kendi Kendine Pratik "Arapça Konuşma Kılavuzu"»»
Mir Eğitim

Mir Eğitim ve Yazılım

Pimsleur dil eğitim programları ile istediğiniz yabancı dili kurallarına uygun olarak konuşmayı öğreneceksiniz. Dünyanın en meşhur eğitim bilimci D.r. pimsleur tarafından sunulan bu mükemmel set Arabic level 1, Arabic Level 2, ve Arabic Level 3 bölümlerinden oluşmaktadır. Setin anlatım dili ingilizce olmakla beraber bu set ile çalışabilmek için orta derece ingilizce bilmeniz yeterlidir. Pimsleu..»»
Yusuf Özbek

Ocak Yayınevi

Bu konuşma kılavuzunda; Zengin konu başlıkları Tüm gereksinimlere cevap verecek dolu içerikler Orjinal Arapça yazılışları ile bir arada Türkçe harflerle transkripte edilmiş okunuşları Özet ancak zengin içerikli ve örnekli Arapça Grameri 3500 maddeli Türkçe-Arapça Sözlük Her konu başlığı altında o konuyla ilgili mini sözlükler... bulacaksınız. (Arka Kapak) »»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.